Начните консультацию с юристом онлайн
Спадкоємець (син) був прописаний та проживав спільно з спадкодавцем. Залишився спадок у вигляді 1/4 частини квартири. 3/4 частини квартири належать подружжю спадкодавця (інваліду другої групи). Спадкоємець заяву до нотаріуса про прийняття спадку не подає вже третій рік поспіль після смерті спадкодавця. Де спадкоємець не відомо. Але він прописаний у цій квартирі. Квартира була куплено на кошти подружжя спадкодавця, якому вже належить 3/4 частини квартири. Усі комунальні послуги оплачує подружжя спадкодавця, якому належать 3/4 частини квартири. Згідно статті 1272 ЦКУ вважається що він не прийняв спадок та не вступив у фактичне володіння спадком. У такому випадку, 1/4 частина квартири може перейти до іншого спадкоємця (подружжя спадкодавця) згідно рішення суду?
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (4)
Адвокат, г. Киев, 5 лет опыта
Доброго дня, якщо спадкоємець на момент смерті спадкодавця був прописаний з ним, вважається, що спадкоємець фактично прийняв спадщину.
Стаття 1268 ЦК України:
Спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, він не заявив про відмову від неї.
Адвокат, г. Чернигов, 7 лет опыта
Общаться в чатеВітаю Вас.
Стаття 1268. Прийняття спадщини
1. Спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її.
2. Не допускається прийняття спадщини з умовою чи із застереженням.
3. Спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, він не заявив про відмову від неї.
4. Малолітня, неповнолітня, недієздатна особа, а також особа, цивільна дієздатність якої обмежена, вважаються такими, що прийняли спадщину, крім випадків, встановлених частинами другою - четвертою статті 1273 цього Кодексу.
5. Незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини.
З повагою!
Юрист, г. Полтава, 5 лет опыта
Общаться в чатеДоброго дня!
Інший з подружжя вже отримав свідоцтво про право на спадщину?
Спадкоємець, який разом проживав зі спадкодавцем, вважається таки, що прийняв спадщину автоматично і для цього йому не потрібно було подавати заяву про прийняття спадщини.
Це передбачено частиною 3 статті 1268 ЦКУ
З повагою, юрист Дерій В.О.!
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Юрію!
Якщо син зареєстрований за однією адресою зі спадкодавцем, то йому не потрібно було вступати у спадщину, оскільки він прийняв її автоматично.
Щодо саме оформлення свідоцтва про права власності, то син необмежаний у часі в отриманні останнього після спливу 6 місяців з дня смерті спадкодавця.
Крім того 1/4 повинна була бути розділена між сином та другим із подружжя, оскільки вони обидва є родичами першої черги. Чи прийняв свою частку другий із подружжя?
З повагою, адвокат Айвазян.