Задайте питання юристу

912 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Сімейне право, 21 квітня 2025, питання №134791

Помилка в документі на право власності на житло

Доброго дня!
Ще коли діти були малі при приватизації житла нам видали документ на право власності,де дочку записали Ганна.В свідоцтві була Анна.Цей документ я заламініровала.
Коли дочка одержувала паспорт вперше її запитали як її вписати на укр.мові Анна чи Ганна.Вона відповіла Анна.Тому в паспорті вона тепер тільки Анна.
Тепер в документі на право власності нам говорять що воно не дійсне,бо там помилка одного з півласників,тобто Ганна,а в паспорті вона Анна.
Що потрібно робити щоб все виправити?Вписати в документ на право власності на зміну імені неможливо,бо воно заламініроване.То як бути?Якщо через суд,то які документи потрібні?

Відповіді юристів (1)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Любов!

    Треба звертатись до суду.

    Заява фізичної особи про встановлення факту, що має юридичне значення, а саме встановлення факту належності правовстановлюючого документу (свідоцтва про право власності на житло) подається до суду за місцем її проживання. Така заява подається в порядку окремого провадження, визначеного в ст. 315-319 Цивільного процесуального кодексу України, з урахуванням загальних положень окремого провадження, передбачених в Цивільного процесуального кодексу України. Підсудність справ за заявою громадянина України, який проживає за її межами, про встановлення факту, що має юридичне значення, визначається за його клопотанням ухвалою судді Верховного суду України.

    Заява про встановлення факту належності правовстановлюючого документу повинна містити:

    1. який факт заявник просить встановити та з якою метою;
    2. причини не можливості відновлення документації, що посвідчують цей факт;
    3. докази, що підтверджують факт.

    Заява повинна бути складена з додержанням вимог чинного законодавства щодо складання позовних заяв. Відповідно до ст. 175 Цивільного процесуального кодексу України заява подається в письмовій формі До заяви додаються докази, що підтверджують викладені в заяві обставини і довідка про неможливість відновлення втрачених документів. Заява підписується заявником або його представником із зазначенням дати її подання.

    З повагою, адвокат Айвазян.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України