Задайте питання юристу

912 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Підприємницьке право, 22 квітня 2025, питання №134860 350₴

Яку групу ФОП та податки в якому розмірі я повинна сплачувати ?

Доброго день , студентка 18 р . , маю статус дитини-сироти , хочу відкрити ФОП , тому що хочу займатися торгівлею онлайн . Хотіла запитати яку групу ФОП мені краще відкрити та які податки я повинна сплачувати ? Та чи не заберуть соц стипендію в мене після цього ?

Відповіді юристів (12)

    Карпенко Андрій Володимирович

    Вітаю!

    Право на соціальні стипендії мають студенти (курсанти), які навчаються за державним замовленням у закладах фахової передвищої освіти державної форми власності за денною або дуальною формою здобуття освіти, у закладах вищої освіти державної форми власності за денною формою здобуття освіти та їх структурних чи відокремлених структурних підрозділах, що не мають статусу юридичної особи (далі - заклади освіти), та не перебувають в академічній відпустці, із числа:

    1. дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа у разі продовження навчання до 23 років або до закінчення закладів освіти відповідно до статті 54 Закону України “Про фахову передвищу освіту”, статті 62 Закону України “Про вищу освіту” та статті 8 Закону України “Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування”;
    2. осіб, які в період навчання у віці від 18 до 23 років залишилися без батьків (батьки яких померли/оголошені померлими, загинули або пропали безвісти), відповідно до статті 8 Закону України “Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування”;

    ОТЖЕ ВІДКРИТТЯ ФОП НЕ ВПЛИВАЄ НА ВАШЕ ПРАВО НА СОЦІАЛЬНУ СТИПЕНДІЮ.

    ---

    ВАМ КРАЩЕ ВІДКРИТИ ФОП 3 ГРУПИ.

    Основний КВЕД для інтернет-магазинів — 47.91 Роздрібна торгівля, що здійснюється фірмами поштового замовлення або через Інтернет. Цей КВЕД слід мати всім підприємцям, які продають товари чи послуги через інтернет.

    Окрім основного коду треба визначити додатковий. Він стане у пригоді, якщо ви вирішите розширити свою діяльність в обраній галузі.

    Інтернет-магазину можуть знадобитись такі найпоширеніші варіанти кведів:

    • 46.19 «Діяльність посередників у торгівлі продукцією широкого асортименту»;
    • 63.12 «Вебпортали»: КВЕД підходить для організації діяльності великого інтернет-магазину, наприклад маркетплейсу;
    • 46.42 «Гуртова торгівля одягом і взуттям»;
    • 46.51 «Гуртова торгівля комп’ютерами та ПО»;
    • 73.11 «Рекламні агентства»;
    • 73.12 «Посередництво в розміщенні реклами в ЗМІ».

    Останні два КВЕДи часто використовують ФОПи, які отримують додаткові доходи від реклами.

    Для того, щоб продавати товари або надавати послуги через інтернет, ФОП може обрати другу або третю групу єдиного податку.

    Не можна обирати першу групу ЄП, тому що таким підприємцям дозволено торгувати в роздріб і лише з торговельних місць на ринках.

    Щоб обрати між другою та третьою групою, слід врахувати наступні фактори:

    • обсяг доходу ФОП за календарний рік: II група (834 мінімальної заробітної плати) — 6 672 000 грн; III група (1167 МЗП) — 9 336 000 грн;
    • кількість найманих працівників: друга група — не більше 10 найманих працівників, які перебувають з ними в трудових відносинах одночасно; третя група — не обмежена;
    • ФОП 3 групи може працювати з платниками ПДВ, ФОП 2 групи — тільки з населенням та єдинниками.

    РРО/пРРО за законом мають використовувати всі ФОП, окрім спрощенців 1 групи. Це правило стосується всього бізнесу, у тому числі й інтернет-торгівлі.

    Виключення — отримання оплати за товар або послуги одразу на розрахунковий рахунок за допомогою IBAN; оплата за товар через касу банку на розрахунковий рахунок інтернет-магазину; оплата за товар або послуги через банківський термінал самообслуговування.

    Тобто касовий реєстратор обов’язково треба використовувати, коли продавець:

    • передає продукцію через кур’єра;
    • отримує безготівкову оплату через QR-код;
    • отримує оплату готівкою;
    • надсилає продукцію через поштові сервіси та транспортні компанії;
    • отримує оплату за продукцію через платіжні сервіси, наприклад LiqPay, WayForPay та інші.

    Після отримання оплати від покупця продавець зобов’язаний видати йому фіскальний чек.

    У випадку дропшипінгу продавець, який приймає оплату за товар, повинен застосовувати розрахунковий реєстратор і видавати фіскальний чек. Податкова наголошує на тому, що той, хто прийняв на свій рахунок оплату, той і повинен видати КВИТАНЦІЮ.

    ФОП може обирати між апаратними реєстраторами (РРО) та їх програмними аналогами. Вибір того або іншого варіанту залежить від потреб бізнесу. Для онлайн-торгівлі зручнішим є пРРО. Його можна встановити на будь-який комп’ютерний пристрій і використовувати будь-де, без прив’язки до певного місця.

    Серед основних переваг програмного реєстратора можна виділити наступні:

    • при використанні пРРО можна застосовувати будь-який варіант доставки, наприклад, кур’єром, поштовою службою або самовивозом. Продавець надає покупцю електронний чек на електронну адресу або месенджер. Покупець може надрукувати його і використовувати за призначенням;
    • пРРО для маркетплейсів та інтернет-магазинів легко інтегрується з касою. Не треба купувати додаткове обладнання. Програмний реєстратор автоматично надсилає дані на сервер податкової і формує податкову звітність;

    Якщо підприємець, який є платником ПДВ, порушує вимоги законодавства щодо встановлення та використання РРО, податкова може встановити наступні штрафи:

    • 100% вартості проданої продукції без використання РРО або за невидачу фіскального чека; повторне порушення карається штрафом — до 150% реалізованого товару;
    • 510 грн — за неподання звіту із застосуванням розрахункового реєстратора;
    • 810 грн — за використання незареєстрованого РРО чи пРРО;
    • 5100 — за використання РРО, конструкція якого була змінена з порушенням вимог законодавства.

    Підприємець може приймати оплату за товар чи надані послуги тільки реальними грошима. Закон забороняє не грошову форму розрахунків, до якої відносяться наступні види:

    • криптовалюта,
    • відступлення прав вимоги,
    • векселі,
    • бартер тощо.

    ФОП самостійно визначає перелік товарів (послуг), які він буде продавати (надавати) через інтернет-магазин. Але Закон №675 встановлює окремі найменування продукції, яку категорично заборонено продавати не тільки онлайн, а і в стаціонарних магазинах.

    До такої категорії товарів закон відносить:

    • вогнепальну та холодну зброю,
    • радіоактивні матеріали,
    • наркотики,
    • неліцензійне ПЗ,
    • товари кримінальної спрямованості тощо.

    Додатково ФОПам-спрощенцям заборонено продавати предмети антикваріату та мистецтва, організовувати торги з виробами мистецтва та предметами антикваріату.

    Стосовно інших товарів підприємець повинен дотримуватись загальних правил торгівлі.

    • Олена Клієнт 20 годин тому

      Дякую за Вашу відповідь )

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Олена!

    Відповідно до пункту 1 статті 54 Закону України “Про фахову передвищу освіту”, статті 62 Закону України “Про вищу освіту” та статті 8 Закону України “Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування” право на соціальні стипендії мають студенти (курсанти), які навчаються за державним замовленням у закладах фахової передвищої освіти державної форми власності за денною або дуальною формою здобуття освіти, у закладах вищої освіти державної форми власності за денною формою здобуття освіти та їх структурних чи відокремлених структурних підрозділах, що не мають статусу юридичної особи (далі - заклади освіти), та не перебувають в академічній відпустці, із числа

    "1. дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа у разі продовження навчання до 23 років або до закінчення закладів освіти".

    Факт Вашого працевлаштування або відкриття Вами ФОП не може вливати на отримання Вами стипендії, оскільки остання призначається за результатами навчання. Отже, жоден нормативно-правовий акт не містить відповідної заборони чи обмеження і Ви без проблем можете відкрити ФОП на другій чи третій групі спрощеної системи оподаткування. При тому Вам буде необхідно сплачувати наступні податки:

    ФОП ІІ групи:

    • Єдиний податок (фіксований): 1600 грн.
    • Військовий збір: 800 грн (10% від мінімальної заробітної плати – 8000 грн).
    • Мінімальний ЄСВ: 1760 грн (22% від мінімальної заробітної плати).
    • Загальна сума податків: 4160 грн.

    Сплата єдиного податку та ЄСВ буде обов'язковою навіть за умови того, що в Вас не було доходу у звітний період.

    ФОП ІІІ групи:

    • Єдиний податок:
      • 3% з ПДВ.
      • 5% без ПДВ.
    • Військовий збір: 1% від доходу.
    • Мінімальний ЄСВ: 1760 грн (22% від мінімальної заробітної плати).

    Сплата ЄСВ буде обов'язковою навіть за умови того, що в Вас не було доходу у звітний період.

    Відкриття ФОП на спрощеній системі оподаткування.

    Відкрити ФОП можливо дистанційно, скориставшись для цього автоматичною реєстрацією ФОП на порталі ДІЯ: https://diia.gov.ua/services/reyestraciya-fop

    Покрокова інструкція для відкриття ФОП на порталі ДІЯ:

    https://www.youtube.com/watch?v=sFqBqTfbibo

    Після успішної реєстрації ФОП на порталі ДІЯ Вам потрібно буде зареєструватись в особистому кабінеті податкової. Для того Вам знадобиться електронний ключ (ДІЯ підпис; електронний ключ, виданий в податковій; електронний ключ Приват Банка тощо).

    https://cabinet.tax.gov.ua/login

    Далі Ви можете відкривати рахунок ФОП у будь якій банківській установі на Ваш вибір і починати працювати.

    Звітність ФОП.

    2-а група у 2025 році подає річний звіт за 2024 рік до 02 березня 2025 року включно (підстава п. 296.2 і п. 49.18.3. Податкового кодексу). У Вашому випадку звіт Ви вже будете подавати у 2026 році.

    3-я група подає щоквартальні звіти.

    Строки подання звітів для 3-ї групи:

    за IV квартал 2024 року - до 9 лютого 2025 року (включно)

    за І квартал 2025 року - до 12 травня 2025 року (включно)

    за II квартал 2025 - до 09 серпня 2025 (включно)

    за ІІІ квартал 2025 - до 09 листопада 2025 (включно)

    за IV квартал 2025 року - до 9 лютого 2026 року (включно).

    По ЄСВ подається тільки річний звіт.

    Строк подання річного звіту з ЄСВ за 2025 рік до 09 лютого 2026 року (включно).

    На 3-й групі ФОП єдиний податок та військовий збір потрібно сплатити протягом 10 календарних днів після граничної дати подання декларації.

    На 2-й групі ФОП єдиний податок та військовий збір необхідно сплатити до 20 числа поточного місяця.

    Після подання декларації до податкової та сплати усіх податків Ви можете переводити кошти з рахунку ФОП на свій особистий рахунок та використовувати їх для власних потреб.

    Зверніть увагу на необхідність використання у своїй діяльності РРО (ПРРО):

    Відповідно до закону України про реєстратори розрахункових операційнього маємо наступний перелік тих, кому потрібен РРО у 2025 році:

    • ФОП 2, 3 та 4 групи (є винятки);
    • ФОП та юридичні особи на загальній системі оподаткування;
    • ФОП, які отримують виручку у вигляді готівки, окрім ФОП 1 групи;
    • підприємці, що займаються інтернет-торгівлею з отриманням готівки за товар через свого кур’єра або від поштового оператора;

    Також РРО для ФОП треба обов’язково використовувати при низці наступних платежів:

    • офлайн еквайринг – оплата проходить карткою через POS-термінал;
    • еквайринг на сайті (через платіжні шлюзи LiqPay, RozetkaPay тощо);
    • оплата за QR-кодом у випадку, якщо реквізити QR-коду ведуть на еквайринг;
    • оплата на ключ-карту в банках без автоматичного переадресування на ваші реквізити IBAN;
    • оплата за товар в кредит або через оплату частинами.

    РРО може знадобитися торговцям певних категорій у населених пунктах розміром від 5 до 25 тисяч осіб. Важливою є постанова КМУ, яка визначає строки, до яких торговці мають впровадити можливості здійснення розрахунків без готівки. Відтак, з 1 січня 2025 року цю можливість повинні мати деякі підприємці в населених пунктах із населенням менше 5 тисяч осіб.

    Якщо ви підпадаєте під певні категорії з постанови, серед послуг РРО для ФОП у Смарт Каси є гарне рішення на цей випадок. Наш сервіс дозволяє приймати платежі банківськими картками і, відповідно, з легкістю виконувати норму. Здійснювати безготівкові платежі ви зможете в декілька способів:

    1. Банківський POS-термінал (Smart Kasa PRO).
    2. Tap to Phone – оплата через смартфон із NFC.
    3. Інтернет-еквайринг – зручна оплата в інтернеті.

    Які винятки у використанні РРО:

    • підприємці, які приймають банківську оплату на свій ФОП-рахунок за реквізитами IBAN;
    • отримують післяплату через Укрпошту, маючи договір з Укрпоштою;
    • надають послуги та отримують оплату виключно через дистанційні канали обслуговування при відсутності фактичного місця розрахунку;
    • касовий апарат для ФОП 1 групи не потрібен взагалі – навіть якщо розрахунок через готівку;
    • підприємці в сільській місцевості, що займаються роздрібною торгівлею, але з обов’язковим веденням ними розрахункової книги (РК) та книги обліку розрахункових операцій (КОРО). При цьому мають виконуватися наступні умови:
      • відсутність ведення торгівлі через мережу Інтернет;
      • торгівля здійснюється у приміщенні, де не продають підакцизні товари;
      • сільські або селищні ради не прийняли рішення, яке б зобов’язало використовувати РРО;
      • ліміт обороту на один структурний підрозділ – 167 мінімальних заробітних плат;
    • підприємці в сільській місцевості, які надають послуги з ремонту квартир, приготування їжі, прання білизни тощо без найманих працівників (деталі в пункті 11 переліку). Обов’язковим є ведення РК та КОРО(наша стаття що до КОРО).

    Чи належите ви до тих, кому не потрібен касовий апарат, якщо отримуєте оплату за реквізитами IBAN? Є виключення. Оплата за реквізитами IBAN має відбуватися через веббанкінг, банківські термінали або касу банку. У випадку оплати за реквізитами на IBAN через небанківські термінали самообслуговування використовуються транзитні рахунки, а це вже може рахуватись небанківською, розрахунковою операцією, що вимагає фіскалізації, а отже і використання РРО (ПРРО).

    Така ж логіка і з ключем-картою. Зазвичай зарахування на розрахунковий рахунок відбувається через ключ-карту через транзитні рахунки (окрім переказу в Приват24, якщо ключ-карта теж від ПриватБанку), що також зобов’язує використовувати РРО для ФОП.

    Також не потрібен касовий апарат для ФОП в наступних випадках:

    • для торгівлі продуктами власного виробництва, а також коли розрахунок виконується через касу з видачею ордера (крім тих, хто належать до групи «ризику»);
    • для продажу квитків на проїзд у транспорті, жетонів на метро, а також лотерейних квитків;
    • особам, які продають продукт і мають пільговий торговий патент;
    • особам, що здійснюють роздрібну торгівлю продовольчими та промисловими товарами за готівку на ринку;
    • тим, хто реалізує товари в кіосках, а це газети, журнали, поштові марки, при цьому така продукція повинна займати 50% питомої ваги загального товарообігу.

    Відповідно до закону про застосування реєстраторів РО, фізичні особи-підприємці 3 групи загальної та спрощеної системи оподаткування також повинні використовувати програмний або класичний реєстратор. При цьому є певні виключення. РРО для ФОП 3 групи спрощеної системи не потрібно, якщо підприємці:

    • отримують оплату своїх послуг на IBAN свого ФОП-рахунку;
    • мають виключно дистанційний характер надання послуг (не інтернет-торгівля): послуги надаються дистанційно, оплата на реквізити IBAN без транзитних рахунків;
    • підприємці приймають післяплату через Укрпошту.

    Основний КВЕД для інтернет-магазинів — 47.91 Роздрібна торгівля, що здійснюється фірмами поштового замовлення або через Інтернет. Цей КВЕД слід мати всім підприємцям, які продають товари чи послуги через інтернет. Однак існують додаткові коди видів економічної діяльності (КВЕД), які можуть бути корисними в разі розширення діяльності вашого інтернет-магазину.

    Перелік КВЕД, які можуть знадобитися інтернет-магазинам:

    46.19 — діяльність посередників у торгівлі товарами широкого асортименту» — найпоширеніший додатковий КВЕД для Інтернет магазину;

    46.42 — оптова торгівля одягом і взуттям;

    46.43 — оптова торгівля побутовими електротоварами й електронною апаратурою побутового призначення для приймання, записування, відтворювання звуку й зображення;

    46.51 — оптова торгівля комп’ютерами, периферійним устаткованням і програмним забезпеченням» та інші КВЕД, що обумовлюють оптову торгівлю (цей КВЕД може знадобиться B2B-магазинам);

    63.12 — веб-портали (КВЕД може знадобитися, якщо ФОП маєте гібридний інтернет-магазин з функціями маркетплейсу);

    73.20 — дослідження кон’юнктури ринку та виявлення громадської думки». Знадобиться переважно великим інтернет-магазинам, які проводять статистичні спостереження, використовуючи дані про покупки своїх клієнтів. Наприклад, з метою наступного продажу результатів таких спостережень.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    • Олена Клієнт 20 годин тому

      Дякую за відповідь )

      • Айвазян Юрій Климентійович

        Прошу, Олена! Був радий допомогти! Вдачі Вам і не хвилюйтеся. Вас не мають права позбавити соціальної стипендії у зв'язку із відкриттям ФОП.

    Дерій Владислав Олегович

    Вітаю Вас!

    Хотіла запитати яку групу ФОП мені краще відкрити та які податки я повинна сплачувати ?

    Обрання групи ФОП залежить від того, який орієнтовний дохід у Вас буде, хто виступатиме покупцем Ваших товарів, який код економічної діяльності відповідає Вашій діяльності, чи будете працювати по дропшиппінгу?

    Наприклад, дропшиппінг - це посередницькі послуги в реалізації товару постачальника. Якщо Вашим постачальником буде юридична особа, то Вам об'язково потрібно реєструвати ФОП на 3 групі єдиного податку.

    І. Для реєстрації ФОП потрібно звернутися до державного реєстратора. Це можна зробити онлайн через ДІЮ https://diia.gov.ua/services/reyestraciya-fop або у Центрі надання адміністративних послуг.

    ІІ. Для ведення діяльності з онлайн продажів Вам потрібно обрати відповідні коди виду економічної діяльності (КВЕД). Щоб сказати, які точно КВЕДи Вам необхідні - потрібно знати більше інформації про товари та спосіб їх реалізації.

    ІІІ. Вам обов'язково потрібно відкрити підприємницький рахунок в банку та отримувати оплату саме на нього. Якщо будете використовувати особисту карту фізособи, а не підприємницький рахунок - можуть бути великі штрафи та проблеми з податківцями.

    Ви повинні подбати про придбання та використання реєстратора розрахункових операцій (касового апарату) якщо плануєте:

    • отримувати готівку від клієнта
    • отримувати оплати картою через POS термінал
    • післяплати готівкою у відділенні поштового оператора
    • оплата на ключ карту (крім Приватбанку)
    • оплата еквайрингом на сайті (LiqPay і т.д.)

    Касовий апарат можете не застосовувати, якщо:

    • приймаєте оплату виключно у формі банківського переказу за реквізитами IBAN
    • у разі реалізації товарів, робіт (послуг), оплата за які здійснюється за допомогою QR-коду, в якому закодовані повні банківські реквізити рахунку у форматі ІВАN
    • через Інтернет-банкінг, якщо оплата здійснюється виключно за реквізитами його рахунку у форматі ІВАN
    ІV. Загалом Ви можете обрати ФОП 2 групи (фіксований єдиний податок – 1600 грн/місяць) або ФОП 3 групи (єдиний податок становить 5% від доходу). Все залежить від способу ведення підприємницької діяльності.

    Крім єдиного податку Вам обов'язково доведеться сплачувати:

    1. ЄСВ, який становить1760 гривень на місяць (22% від мінімальної зарплати) незалежно від групи ФОП;

    2. Військовий збір:

    • ФОП 2 групи сплачуватимуть 800 грн/місяць (10% від мінімальної зарплати на січень поточного року);
    • ФОПи 3 групи - 1% від доходу (з 1 січня 2025 року

    Головні відмінності між ФОП 2 та 3 групи:

    1. У 2 групі єдиний податок фіксований і становить 1600 грн/міс, а у 3 групі - 5 % від доходу.

    2. Військовий збір з 2025 року у ФОП 2 групи фіксований і становить 10% від зарплати , а у ФОП 3 групи - 1% від доходу

    3. ФОП 3 групи звітує (подає декларації) кожен квартал. ФОП 2 групи декларацію платника єдиного податку подає 1 раз рік.

    4. Сплачувати єдиний податок ФОПу 3 групи потрібно кожного кварталу (1 раз в 3 місяці) протягом 10 календарних днів після подання податкової декларації. ФОП 2 групи – кожного місяця до 20 числа (19 останній термін).

    5.ФОП 2 групи може надавати послуги фізособам та юридичним особам, але тільки платникам єдиного податку.

    Контрагентами й клієнтами ФОПа на 3 групі можуть бути звичайні фізособи, платники єдиного податку, ФОП і юрособи на загальній системі, іноземні компанії й фізособи та навіть комунальні підприємства.

    V. Незалежно від системи оподаткування Ви можете сплачувати податки через Електронний кабінет платника податків https://cabinet.tax.gov.ua/login

    VІ. Щоб не укладати з кожним клієнтом індивідуальний договір Вам потрібно розробити та розмістити на сайті або сторінці у соцмережах публічний договір оферту та політику конфіденційності.

    Та чи не заберуть соц стипендію в мене після цього ?

    Ви отримуєте державну соціальну допомогу чи соціальну стипендію?

    Наприклад, згідно Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для виплати соціальних стипендій студентам (курсантам) закладів фахової передвищої та вищої провадження підприємницької діяльності не є підставою для припинення виплати соціальної степендії.

    Якщо ж мова йде про соцдопомогу, то відповідно до пункту 13 постанови КМУ 552 підставами для припинення виплати державної соціальної допомоги та грошового забезпечення є :

    • досягнення дитиною 18-річного віку, а у разі навчання у закладі загальної середньої освіти, за денною формою навчання у закладі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти - 23-річного віку або закінчення відповідного закладу освіти;
    • набуття або надання дитині повної цивільної дієздатності (реєстрація шлюбу, працевлаштування за трудовим договором, запис матір’ю або батьком дитини, провадження підприємницької діяльності);
    • влаштування дитини в заклад освіти на повне державне забезпечення;
    • смерть дитини.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    • Олена Клієнт 20 годин тому

      Дякую за Вашу відповідь ! Але хотіла би також запитати , якщо я працюю по системі дропшипінгу та немаю доходу , тоді я можу сплачувати лише ЄСВ , доходу ж немає ? Чи все таки незалежно від того чи є в мене дохід мені доведеться сплачувати все ?

      • Дерій Владислав Олегович

        Будь ласка! Якщо у Вас не буде доходу, то сплачувати потрібно лише ЄСВ.

    Зеленько Юрій Васильович

    1. Перша група відпадає, тому що торгувати можна лише на ринках.

    Друга група - не можна надавати послуги Юридичним особам.

    Третя група - для Вас оптимальна.

    Якщо Вам до вподоби цифри, розрахунки, є вільний час та знайомі-ФОПи, можна обрати ФОП на загальній системі (будете сплачувати податки з різниці між доходами та витратами, а витрати це - сплата за інтернет, за доставку товару, відправку товару...і т.д і т.п.), а на залишок оформите послуги з ФОП на 3-й групі :).

    2. Стипендію не заберуть.

    Податки ФОПів у 2025 році

    ФОП І групи:

    • Єдиний податок: 302,80 грн (10% від прожиткового мінімуму – 3028 грн).
    • Військовий збір: 800 грн (10% від мінімальної заробітної плати – 8000 грн).
    • Мінімальний ЄСВ: 1760 грн (22% від мінімальної заробітної плати).
    • ВСЬОГО: 2862,80 грн.

    ФОП ІІ групи:

    • Єдиний податок: 1600 грн.
    • Військовий збір: 800 грн (10% від мінімальної заробітної плати – 8000 грн).
    • Мінімальний ЄСВ: 1760 грн (22% від мінімальної заробітної плати).
    • ВСЬОГО: 4160 грн.

    ФОП ІІІ групи:

    • Єдиний податок:
      • 3% з ПДВ.
      • 5% без ПДВ.
    • Військовий збір: 1% від доходу.
    • Мінімальний ЄСВ: 1760 грн (22% від мінімальної заробітної плати).

    ФОПи на загальній системі:

    • ЄСВ: не менше мінімального розміру – 1760 грн.
    • Максимальна база для ЄСВ: 20 мінімальних заробітних плат (160 000 грн).
    • Військовий збір: 5%.
    • ПДФО: 18%.Джерело: Податковий кодекс України
    • Олена Клієнт 20 годин тому

      Дякую за Вашу відповідь )

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю Вас.

    Доброго день , студентка 18 р . , маю статус дитини-сироти , хочу відкрити ФОП , тому що хочу займатися торгівлею онлайн . Хотіла запитати яку групу ФОП мені краще відкрити та які податки я повинна сплачувати ? Та чи не заберуть соц стипендію в мене після цього ?

    В Україні для онлайн-торгівлі фізичні особи-підприємці (ФОП) зазвичай обирають спрощену систему оподаткування, і вам, швидше за все, буде підходити 2 група ФОП. Ліміт доходу: до 3 758 400 грн на рік (станом на 2024 рік). Податки: єдиний податок 1600 грн, єдиний соціальний внесок 1760 грн. Таким чином, загальна сума щомісячних обов’язкових платежів - близько 3 тис грн. Але обов'язково додаємо також військовий збір 800 грн.

    Згідно з чинним законодавством, соціальна стипендія для дітей-сиріт виплачується незалежно від наявності ФОП. Але є нюанс:

    - Ви повинні виконувати навчальний план (тобто не мати академічної заборгованості);

    - соціальна стипендія може залежати від рішення навчального закладу у виняткових випадках, але зазвичай статус ФОП не є підставою для її скасування.

    Перед відкриттям ФОП все ж рекомендую звернутися до деканату чи бухгалтерії вашого вишу, щоб уточнити конкретно за Вашим Вашим закладом освіти, як вони до цього ставляться.

    З повагою! Щасти Вам!

    • Олена Клієнт 20 годин тому

      Дякую за Вашу відповідь )


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України