Задайте вопрос юристу

912 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Недвижимость, 23 апреля 2025, вопрос №134887

Оформлення дому по истечению срока

Доброго ранку. 8 років назад померла мама. Я (донька) та тато вступили в спадщину. Але не переоформили до сьогодні дім на нас. Яка процедура зараз буде по переоформленню? Дякую

Ответы юристов (5)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Надія!

    Вам потрібно звернутися до нотаіуса та прийняти спадщину. Якщо Ви своєчасно вступили в останню, проблем не вбачаю.

    Чи Ви були зареєстровані із матір'ю за однією адресою та автоматично прийняли спадщину?

    З повагою, адвокат Айвазян.

    • Надія Клиент 10 часов назад

      Доброго дня. Я з татом до пів року вступили в права. Але ці 8 років не переоформлювали дім на нас двох. Ми були зареєстровані на різних адресах з мамою. В тому домі я не зареєстрована та не проживала.

      • Айвазян Юрій Климентійович

        Якщо Ви з татом вступили у спадщину, то зараз залишається тільки прийняти останню у нотаріуса, тобто отримати свідоцтво на право власності.

    • Надія Клиент 10 часов назад

      Можете,будь ласка, підказати, якщо ми і далі не будемо переоформлювати будинок,а залишаємо як є, то в разі смерті тата, мені через суд потрібно доказувати і переоформлювати спочатку на нас двох,а потім уже на себе одну цей будинок?

      • Айвазян Юрій Климентійович

        Ні, в разі смерті тата Ви приймете у спадщину частину будинку, яку він не прийняв, за спадковою трансміссією, тобто без суду.

        За статтею 1276 Цивільного кодексу України, якщо спадкоємець за заповітом або за законом помер після відкриття спадщини і не встиг її прийняти, право на прийняття належної йому частки спадщини, крім права на прийняття обов’язкової частки у спадщині, переходить до його спадкоємців (спадкова трансмісія). Отже спадкова трансмісія передбачає перехід права спадкування (прийняття або відмова від прийняття) від померлого до його власних спадкоємців.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України