Начните консультацию с юристом онлайн
Здравствуйте. Ситуация следующая: у меня мама инвалид второй группы, я ходил со всеми документами в военкомат, но отсрочку не получил в итоге. Хочу попросить помощи у вас для составления правильного списка документов, которые нужно отправить в тцк (почтой, физически туда я идти не особо хочу) а так же письмо прилагательное. Видимо в нём я в тот раз ошибся и мне выдали только временное удостоверение военнообязанного без указания отсрочки. Возможно это сделать через цнап? Слышал такие варианты тоже имеются и они более простые.
Сможете помочь?
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (2)
Адвокат, г. Киев, 25 лет опыта
Доброго дня. 16.01.2025 набрала чинності постанова КМУ від 31.12.2024 №1558, яка вносить чимало змін одразу до кількох постанов, зокрема і до Постанови 560. Відповідно до п. 58 вказаної Постанови за наявності підстав для одержання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період військовозобов’язані особисто подають на ім’я голови комісії районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу за місцем перебування на військовому обліку заяву за формою згідно з додатком 4, до якої додаються документи, що підтверджують право на відстрочку, або копії таких документів, засвідчені в установленому порядку, зазначені у переліку згідно з додатком 5.
Під час подання заяви військовозобов’язаний пред’являє військово-обліковий документ (військово-обліковий документ в електронній формі). Заява військовозобов’язаного підлягає обов’язковій реєстрації в день її подання.
Тому з січня 2025 року можливості направити документи для отрмання відстрочки не має, треба обов'язково особисто приходити в ТЦК та СП і подавати документи.
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Платоне!
По який саме лист йде мова? Ви подаєте до ТЦК заяву про надання відстрочки (Додаток 4 до Постанови КМУ №560) та нотаріально завірені копії документів.
Відповідно до Постанови КМУ від 16.05.2024 року №560 «Порядок проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період»:
«Військовозобов’язані, які відповідно до закону зобов’язані утримувати осіб, зазначених у пункті 13 частини першої статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”, зазначають у заяві (додаток 4) про відсутність інших осіб, які не є військовозобов’язаними та відповідно до закону зобов’язані утримувати осіб, зазначених у пункті 13 частини першої статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”, а за умови наявності кількох військовозобов’язаних —додають заяву особи з інвалідністю І або ІІ групи за формою згідно з додатком 15, в якій зазначається прізвище, ім’я та по батькові (за наявності) особи, яку особа з інвалідністю обирає для здійснення свого утримання».
Перелік документів, що подаються військовозобов’язаним для отримання відстрочки від призову на військову службу:
“для батьків військовозобов’язаного з числа осіб з інвалідністю І чи ІІ групи або батьків дружини (чоловіка) військовозобов’язаного з числа осіб з інвалідністю I чи II групи — один із таких документів, що підтверджує інвалідність:
довідка до акта огляду медико-соціальною експертною комісією за формою, затвердженою МОЗ,
або посвідчення, яке підтверджує відповідний статус,
або пенсійне посвідчення чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до Законів України “Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю”, “Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю”, в яких зазначено групу та причину інвалідності,
або довідка для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу, за формою, затвердженою Мінсоцполітики;
заява за формою згідно з додатком 15 (у разі потреби) із зазначенням прізвища, ім’я та по батькові (за наявності) особи, яку вона обирає для здійснення свого утримання;
для військовозобов’язаного, який має одного із своїх батьків з інвалідністю I чи II групи, — документи, що підтверджують родинні зв’язки (свідоцтво про народження);
для військовозобов’язаного, який має одного з батьків дружини (чоловіка) з числа осіб з інвалідністю І чи ІІ групи, — документи, що підтверджують родинні зв’язки (свідоцтво про народження дружини (чоловіка) та свідоцтво про шлюб);
для військовозобов’язаного, який має одного із своїх батьків з інвалідністю І чи ІІ групи або одного з батьків дружини (чоловіка) з числа осіб з інвалідністю І чи ІІ групи, — один із таких документів, що підтверджує неможливість інших осіб, які не є військовозобов’язаними та зобов’язані за законом утримувати одного із своїх батьків з інвалідністю I чи II групи або одного з батьків дружини (чоловіка) з числа осіб з інвалідністю I чи II групи:
довідка до акта огляду медико-соціальною експертною комісією за формою, затвердженою МОЗ,
або висновок лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я про потребу в постійному догляді за формою, затвердженою МОЗ,
або документ, що підтверджує перебування під арештом (крім домашнього арешту),
або відбування покарання у вигляді обмеження чи позбавлення волі».
Про яке тимчасове посвідчення йде мова і коли це сталося? Зараз видають ВОД нового зразка на бланку та довідку про оформлену відстрочку (Додаток 6 до Постанови КМУ №560).
Що саме мається на увазі? Подання заяви на відстрочку через ЦНАП? Якщо так, то це можливо тільки в тих ТЦК, у яких повноваження приймати заяви делеговані до ЦНАПу.
З повагою, адвокат Айвазян.