Начните консультацию с юристом онлайн
1.Чи може суд ухвалити мені прибути в в/ч,від якої маю рекомендаційний лист(письмову згоду командира) для продовження служби,а не постановку в штат резбата,з подальшим переведенням з нього,скоріш за все на розсуд оперативного командування,а не за рек.листом?
2.В мене суд по сзч,аж через місяць.Чи є якийсь законний спосіб покинути резбат,а повернутися до дати судового засідання?
3.Тут в резбаті після постановки в штат,після зняття кримінальної відповідальності за 1ше сзч,за це сзч луплять догану(-17000 тис.премії),це законно?
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (4)
Адвокат, г. Чернигов, 7 лет опыта
Общаться в чатеВітаю Вас.
1.Чи може суд ухвалити мені прибути в в/ч,від якої маю рекомендаційний лист(письмову згоду командира) для продовження служби,а не постановку в штат резбата,з подальшим переведенням з нього,скоріш за все на розсуд оперативного командування,а не за рек.листом?2.В мене суд по сзч,аж через місяць.Чи є якийсь законний спосіб покинути резбат,а повернутися до дати судового засідання?3.Тут в резбаті після постановки в штат,після зняття кримінальної відповідальності за 1ше сзч,за це сзч луплять догану(-17000 тис.премії),це законно?
Треба більш детально аналізувати Вашу ситуацію. Якщо Ви наразі перебуваєте в розпорядженні командира військової частини або іншого командира, по суті Ви в штаті військової частини і ніякого СЗЧ та кримінального провадження скоріше за все наразі нема. Якщо Ви зараз вчините СЗЧ, це рахуватиметься як новий злочин, передбачений статтею 407 КК України. Гадаю, за таких умов отримати умовний строк буде вкрай складно.
Прибувший до резервного батальйону, Ви мали подати рапорт про прибуття до військової частини (батальйону резерву) та рапорт про переміщення для подальшого проходження служби до батальйону резерву.
Командир батальйону резерву:
Поновлення військовослужбовця на всіх видах забезпечення та надсилання плану переміщення
Переміщення військовослужбовця після прийняття кадрового рішення
Командир батальйону резерву надсилає командиру військової частини, з якої військовослужбовець здійснив СЗЧ, рапорт військовослужбовця про здачу справ та посади;
Нижчк відповідаю на найбільш популярні питання з даної тематики.
Скільки я маю права перебувати в рез баті,після постановки в його штата)певний час(який)б)поки мене не захоче забрати представник якоїсь частини
Законодавством такий час не визначено. Наразі командир військової частини, де Ви перебуваєте, має готувати план переміщення та надсилає його до відповідного кадрового центру ЗС України.
Що краще для того,якщо хочу потрапити туди,куди хочу,а не туди,куди запхаютьа)рекомендаційний листб)письмова згода
На мій погляд, рекомендаційний лист ТАКОГО ЗРАЗКУ.
Чи може мене забронювати представник якоїсь частини,і чи можна відмінити бронь,якщо знайшов кращий варіант?
Це все потрібно вирішувати з командиром військової частини, до якої відноситься резервний батальйон.Треба СПОЧАТКУ обрати собі частину. Вам треба обрати військову частину, куди Ви хочете потрапити та тісно співпрацювати з їхніми мобістами.
Якщо просто чекати отримання рекомендаційного листа, то Ви потрапитк до тої в/ч, куди треба буде Вас направити Вашому резервному батальйону.
Тих сзч,котрі пішли в сзч до 29го листопада 2024,а в всп звернулися після 1го березня 2025,з всп повезуть не в рез бат,а в ДБР для тримання під вартою до винесення вироку судом?
1 березня 2025 року завершився термін швидкого повернення на службу військових, які самовільно залишили військову частину або місце служби. Якщо військовий вирішить повернутися після 01.03.2025, процедура стане значно складнішою, адже вона не підпадатиме під дію згаданого закону, тобто це буде загальна процедура:
Якщо військовий уперше вчинив СЗЧ або дезертирство, він може бути звільнений від кримінальної відповідальності. Для цього потрібно:
Якщо самовільне залишення частини тривало не більш ніж три дні, кримінального провадження не відкривають. Військовослужбовець може повернутися до частини за згодою командира та продовжити службу.
Якщо СЗЧ вчинене не вперше, повернутися на службу й уникнути відповідальності неможливо. У цьому разі військового притягають до відповідальності згідно зі статтями 407 та 408 Кримінального кодексу України.
Нормативно-правовий акт,закон,наказ,на який можна посилатися для відповідей на ці,і подібні питання
Їх не так мало, але головні:
КРИМІНАЛЬНИЙ КОДЕКС УКРАЇНИ
Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України
Закон України "Про внесення зміни до глави XII "Прикінцеві положення" Закону України "Про військовий обов’язок і військову службу" щодо умов продовження військової служби під час дії воєнного стану окремим категоріям військовослужбовців"
+ КУПА ІНСТРУКЦІЙ, НАКАЗІВ І ТАК ДАЛІ.
З повагою! Щасти Вам!
Юрист, г. Полтава, 5 лет опыта
Общаться в чатеВітаю Вас!
Теоретично — так, але на практиці це залежить від:
Суд, розглядаючи справу за ст. 407–409 ККУ (самовільне залишення військової частини або дезертирство), може:
Якщо подати обґрунтовану заяву до суду до розгляду справи, додавши оригінал/копію рекомендаційного листа, то суд може врахувати Вашу позицію й дозволити направлення саме в ту частину, яку Ви хочете, а не залишити рішення на розсуд ОК або командування резбату.
Враховуючи вищевикладене рекомендую подати до суду:
На сьогодні законного механізму самостійного вибуття з резбату без постанови суду або наказу командування немає.
Але є такі варіанти:
1) Клопотати перед командиром резбату про надання короткотермінової відпустки (як правило, за сімейними обставинами або за станом здоров'я).
2) Клопотати через адвоката або самостійно до суду з проханням дозволити перебувати вдома до моменту розгляду справи.
Якщо самовільно залишити резбат — це буде нове СЗЧ (нова кримінальна відповідальність), тому Вам потрібно діяти обережно.
Важливо розділяти:
Після навіть першого випадку СЗЧ, якщо військовослужбовець поновлюється на службі:
Тобто позбавлення премії за дисциплінарне стягнення є законним. Але застосування стягнення має бути оформлене наказом командира і цей наказ Вам мають оголосити під підпис.
Якщо стягнення накладене із порушенням процедури (без належного оформлення, без пояснень зі сторони командування тощо), — тоді його можна оскаржити через скаргу вищому командуванню або навіть через суд.
1. Командири (начальники) військових частин, військових навчальних закладів, установ та організацій Збройних Сил України мають право щомісяця здійснювати преміювання військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби) відповідно до їх особистого внеску в загальні результати служби.
2. Розмір щомісячної премії, але не менше 10 відсотків посадового окладу, встановлює Міністр оборони України для відповідних категорій військовослужбовців виходячи з наявного фонду грошового забезпечення, передбаченого в кошторисі Міністерства оборони України, та особливостей проходження військової служби.
Розмір щомісячної премії у військовій частині А0515 та підпорядкованих їй військових частинах установлює командир цієї частини виходячи з наявного фонду грошового забезпечення, передбаченого в кошторисі військової частини А0515.
3. Виплата щомісячної премії військовослужбовцям здійснюється на підставі наказу командира військової частини, який видається до 05 числа місяця, наступного за місяцем преміювання, з урахуванням військової дисципліни, наявності дисциплінарних стягнень, показників виконання службових обов’язків.
4. При порушенні військової дисципліни або у разі притягнення військовослужбовця наказом відповідного керівника до матеріальної відповідальності за шкоду, завдану державному майну, у тому числі військовому майну, майну, залученому під час мобілізації, під час виконання ними службових обов’язків, незадовільному виконанні службових обов’язків, виплата щомісячної премії військовослужбовцям здійснюється в таких розмірах:
Командир військової частини здійснює преміювання в зазначених розмірах за календарний місяць, у якому накладено дисциплінарне стягнення (за місяць, у якому до військової частини надійшло повідомлення про накладення дисциплінарного стягнення вищим командиром (за винятком випадків, коли таке стягнення знято в установленому законодавством порядку у цьому самому місяці)) або за місяць, у якому видано наказ про притягнення до матеріальної відповідальності.
5. Військовослужбовцям щомісячні премії не виплачуються в таких випадках:
6. Забороняється не виплачувати премію військовослужбовцям або зменшувати її розмір протягом кількох місяців за одне й те саме допущене порушення (крім випадків, визначених в абзаці дев’ятому пункту 5 цього розділу).
З повагою, юрист Дерій В.О.!
Адвокат, г. Киев, 25 лет опыта
Общаться в чатеВітаю!
1.
РЕКОМЕНДАЦІЙНИЙ ЛИСТ НЕ МАЄ НІЯКОГО ЗНАЧЕННЯ ДЛЯ СУДУ.
МІСЦЕ СЛУЖБИ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦЯ ВИЗНАЧАЄ КОМАНДУВАННЯ, А НЕ СУД.
Затверджена спрощена процедуру переведення бійців між військовими частинами.
Відповідно до вимоги розробили алгоритм спрощеного переміщення військовослужбовців до військових частин пріоритетного комплектування з використанням месенджерів WhatsApp або Signal та застосунку "Армія+" для швидкого реагування посадовими особами.
Мета такого кроку — оперативне комплектування бойових військових частин найбільш вмотивованим особовим складом.
За алгоритмом, військовослужбовець, який виявив бажання перейти на посаду до іншої військової частини, надсилає до створеної у Генеральному штабі Збройних cил України робочої групи месенджерами WhatsApp або Signal копію рапорта (або через "Армія+").
Окрім рапорта з зазначенням чинної посади та посади, на яку хоче перевестися військослужбовець, також має бути письмова згода, більш відома як «відношення», командира військової частини, куди хоче перевестися боєць чи бійчиня.
Щоб оперативно ухвалити кадрове рішення, робоча група розглядає доцільність переміщення військовослужбовця та упродовж доби опрацьовує відповідний план та надає його на розгляд Головнокомандувачу Збройних сил України.
Після позитивного рішення щодо переміщення військовослужбовця та видання наказу (щодо особового складу) Кадровий центр Збройних сил України надсилає електронне повідомлення до військової частини, де військовослужбовець проходить військову службу та до військової частини, до якої переміщується.
Про ухвалене чи неухвалене кадрове рішення щодо переведення військових (відсутність необхідного рівня освіти, бойового досвіду тощо) старший робочої групи протягом двох діб повідомляє заявника.
Командир військової частини, в якій проходить службу військовослужбовець, після отримання інформаційного повідомлення про кадрове рішення щодо переміщення до іншої військової частини в мінімальний визначений законодавством термін:
Таке переведення військових можливе до частин пріоритетного комплектування.
---
Військовослужбовці можуть відстежувати статус рапортів у застосунку "Армія+". Відслідкувати можна зміни статусу та кожен етап погодження документа.
Про це повідомляє Міністерство оборони, публікуючи офіційну відеоінструкцію від Армія+ з поясненням, як відстежувати статус рапорту (відеоінструк2ія):
https://censor.net/ua/videonews/3524415/vidstejenn...
---
Указ
Президента України
Про Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1153/2008#n369
82. Призначення військовослужбовців на посади здійснюється:
2) на рівнозначні посади:
за станом здоров'я - на підставі висновку (постанови) військово-лікарської комісії;
3) на нижчі посади:
за станом здоров'я - на підставі висновку (постанови) військово-лікарської комісії;
Переміщення військовослужбовців
110. Переміщення військовослужбовців здійснюється в разі, коли звільнення їх із посад або призначення на інші посади належить до номенклатури призначення різних посадових осіб.
Переміщення осіб рядового складу, сержантського та старшинського складу за наявності обгрунтованих підстав з урахуванням висновків атестування, рекомендацій їх безпосередніх і прямих начальників на підставі клопотань командирів (начальників), які порушили питання про переміщення, здійснюється:
між з'єднаннями, військовими частинами, оперативними командуваннями - наказами посадової особи, якій підпорядковані відповідні з'єднання, військові частини та оперативні командування;
(абзац третій пункту 110 із змінами, внесеними згідно зУказами Президента України від 12.06.2009 р. N 430/2009, від 14.07.2015 р. N 417/2015,від 27.09.2021 р. N 483/2021)
між видами Збройних Сил України та військовими частинами, які підпорядковані начальникам структурних підрозділів Генерального штабу Збройних Сил України, - наказом Головнокомандувача Збройних Сил України;
(абзац четвертий пункту 110 із змінами, внесеними згідно з Указами Президента України від 26.10.2012 р. N 613/2012,від 27.09.2021 р. N 483/2021)
між військовими частинами видів, родів військ (сил) Збройних Сил України та військовими частинами, які підпорядковані Міністерству оборони України, - наказом керівника служби персоналу Міністерства оборони України.
Форма та порядок надання клопотання визначаються Міністерством оборони України.
Переміщення осіб офіцерського складу між видами Збройних Сил України, з'єднаннями, військовими частинами та оперативними командуваннями, здійснюється наказами посадової особи, якій підпорядковані відповідні види Збройних Сил України, з'єднання, військові частини та оперативні командування, крім посад, що належать до повноважень вищої посадової особи.
(абзац сьомий пункту 110 із змінами, внесеними згідно зУказами Президента України від 12.06.2009 р. N 430/2009, від 14.07.2015 р. N 417/2015)
Призначення на посади, що належать до номенклатури посад нижчої посадової особи, здійснюється наказами тих командирів (начальників), до номенклатури призначення яких належать посади, з яких переміщуються військовослужбовці.
112. Військовослужбовець може бути переміщений на нове місце військової служби з однієї військової частини до іншої у випадках, визначених пунктом 82 цього Положення, а також якщо з урахуванням вчиненого правопорушення військовослужбовець, якому призначено покарання у виді службового обмеження для військовослужбовців, не може бути залишений на посаді, пов'язаній із керівництвом підлеглими особами.
Військовослужбовець, який проходить військову службу за призовом, переміщується у зв'язку із службовою необхідністю та за станом здоров'я на нове місце військової служби без його згоди.
113. Переміщення військовослужбовця за станом здоров'я або за станом здоров'я членів його сім'ї здійснюється за рапортом військовослужбовця та за наявності відповідного медичного висновку.
ДЛЯ ПЕРЕВЕДЕНЯ НЕОБХІДНО:
1. ВІДНОШЕННЯ ВІД ТОЇ ЧАСТИНИ, КУДИ ВИ ЗБИРАЄТЕСЯ ПЕРЕВЕСТИСЯ.
2. НАЯВНІСТЬ ПІДСТАВ ( ЗДОРОВ'Я; СІМЕЙНІ ОБСТАВИНИ).
3. ДОБРА ВОЛЯ КОМАНДИРА ВАШОЇ ВІЙСЬКОВОЇ ЧАСТИНИ.
2.
МІСЦЕ СЛУЖБИ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦЯ ВИЗНАЧАЄ ТІЛЬКИ КОМАНДУВАННЯ.
ДЛЯ ПЕРЕВЕДЕННЯ ДО НОВОГО МІСЦЯ СЛУЖБИ ПОТРІБНІ ПІДСТАВИ (СІМЕЙНІ АБО МЕДИЧНІ).
3.
Із 1 березня 2025 року почав діяти оновлений алгоритм дій для військовослужбовців, які самовільно залишили частину.
СЗЧ до 3 днів- Кримінальне провадження не порушується;
- Військовий може повернутися до частини, яку залишив;
- При поверненні відновлюються виплата грошового та здійснення продовольчого, речового, інших видів забезпечення
Вчинено вперше і військовослужбовець бажає повернутись на службу:- Порушується кримінальне провадження;
- Військовий особисто звертається через застосунок Армія+ до командира (начальника) військової частини (установи) та отримує письмову згоду на подальше проходження служби;
- Військовослужбовець подає до прокурора, органу досудового розслідування (ДБР або Нацполіції), суду клопотання про намір повернутися на службу та додає письмову згоду командира;
- До суду направляються матеріали для звільнення такого військовослужбовця від кримінальної відповідальності, яким приймається відповідне рішення;
- Військовослужбовець надає командиру рішення суду та повертається на службу.
Вчинене повторно або військовослужбовець не бажає повернутись на службу:---
ДОГАНА - ВІДПОВІДАЄ НОРМАМ ДИСЦИПЛІНАРНОГО СТАТУТУ ЗСУ.
Залежно від конкретних обставин самовільне залишення частини може кваліфікуватися як адміністративне або кримінальне правопорушення, але під час воєнного стану відповідальність значно посилюється. Суворе покарання за СЗЧ у військовий час у вигляді позбавлення волі має на меті запобігти вчиненню подібних злочинів іншими військовослужбовцями.
Адміністративна відповідальністьАдміністративне правопорушення — це дія або бездіяльність, що посягає на громадський порядок, власність, права та свободи громадян або встановлений порядок управління. Види проступків, порядок розгляду справ і можливі санкції визначено у Кодексі України про адміністративні правопорушення (КУпАП). Стаття 24 КУпАП передбачає такі види адміністративних стягнень:
У законодавстві України немає норми, яка б чітко визначала адміністративну відповідальність за СЗЧ у військовий час. Фактично, за короткострокове СЗЧ, яке не кваліфікується як кримінальне правопорушення, передбачено дисциплінарну відповідальність (догана, гауптвахта тощо),
---
Відповідно до норм Дисциплінарного статуту ЗСУ, на військовослужбовців можуть накласти такі дисциплінарні стягнення:
Догану та сувору догану можуть оголосити за більш серйозні порушення. Ці дисциплінарні стягнення в залежності від їхнього типу та кількості передбачають зменшення на 10—50% розміру щомісячної премії (не плутати з додатковою винагородою 30/50/100 тис.).
ОТЖЕ, ВАМ МАЛИ ПРАВО ЗМЕНШИТИ ПРЕМІЮ У ВІДПОВІДНИХ ВІДСОТКАХ.
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Олексію!
Ви можете подати до суду обгрунтоване клопотання та рекомендаційний лист від частини, яка готова Вас прийняти. Проте, у кінцевому варанті рішення приймається виключно суддею. Останній може, як врахувати Ваше клопотання, так і ні.
Судовий розгляд – центральна стадія кримінального процесу, в якій суд колегіально або суддя одноособово за участю сторін судового провадження розглядає і вирішує матеріали кримінального провадження по суті, тобто вирішує питання про наявність чи відсутність діяння, у вчиненні якого обвинувачується особа, про наявність складу кримінального правопорушення у цьому діянні, про наявність чи відсутність вини обвинуваченого у вчиненні цього кримінального правопорушення, про необхідність призначення обвинуваченому покарання за вчинене ним кримінальне правопорушення та інші питання, передбачені законом.
За результатами судового розгляду може бути прийнято одне з таких рішень: 1) вирок (обвинувальний або виправдувальний); 2) про закриття кримінального провадження; 3) про застосування чи незастосування примусових заходів медичного характеру; 4) про застосування чи незастосування примусових заходів виховного характеру.
Законний спосіб - це тільки дозвіл комндира резбату. Тобто, якщо у Вас є, наприклад, підстави для відпустки за сімейними обставинами можна піти цим шляхом. Проте, відпустку на місяць Вам навряд чи нададуть, тож, скорше за все, Вам прийдеться перебувати у резбаті або весь цей місяця, якщо командир відмовить, або частину цього строку.
Це законно, якщо процедура стягнення здійсненна без порушень.
Відповідно до Закону України "Про Дисциплінарний статут Збройних Сил України":
"45. У разі невиконання (неналежного виконання) військовослужбовцем своїх службових обов’язків порушення військовослужбовцем військової дисципліни або громадського порядку командир повинен нагадати йому про обов’язки служби, а за необхідності - накласти дисциплінарне стягнення.
За вчинення адміністративних правопорушень військовослужбовці несуть дисциплінарну відповідальність за цим Статутом, за винятком випадків, передбачених Кодексом України про адміністративні правопорушення. За вчинення правопорушень, пов’язаних із корупцією, військовослужбовці несуть відповідальність згідно з Кодексом України про адміністративні правопорушення. У разі вчинення кримінального правопорушення військовослужбовець притягається до кримінальної відповідальності.
Дисциплінарні стягнення, що накладаються на військовослужбовців
48. На військовослужбовців можуть бути накладені такі дисциплінарні стягнення:
а) зауваження;
б) догана;
в) сувора догана;
г) позбавлення чергового звільнення з розташування військової частини чи з корабля на берег (стосовно військовослужбовців строкової військової служби та курсантів вищих військових навчальних закладів, військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти);
ґ) попередження про неповну службову відповідність (крім осіб рядового складу строкової військової служби);
д) пониження в посаді;
е) пониження у військовому званні на один ступінь (стосовно осіб сержантського (старшинського) та офіцерського складу);
є) пониження у військовому званні з переведенням на нижчу посаду (стосовно військовослужбовців сержантського (старшинського) складу);
ж) звільнення з військової служби через службову невідповідність (крім осіб, які проходять строкову військову службу, військову службу за призовом під час мобілізації на особливий період, військову службу за призовом осіб офіцерського складу, а також військовозобов’язаних під час проходження навчальних (перевірочних) і спеціальних зборів та резервістів під час проходження підготовки та зборів).
Порядок накладення дисциплінарних стягнень
83. На військовослужбовця, який порушує військову дисципліну або громадський порядок, можуть бути накладені лише ті дисциплінарні стягнення, які визначені цим Статутом і відповідають військовому званню військовослужбовця та дисциплінарній владі командира, що вирішив накласти на винну особу дисциплінарне стягнення.
84. Прийняттю рішення командиром про накладення на підлеглого дисциплінарного стягнення може передувати службове розслідування. Воно проводиться з метою уточнення причин і умов, що сприяли вчиненню правопорушення, та ступеня вини.
86. Якщо вину військовослужбовця повністю доведено, командир, який призначив службове розслідування, приймає рішення про притягнення військовослужбовця до дисциплінарної відповідальності та визначає вид дисциплінарного стягнення.
Під час накладення дисциплінарного стягнення та обрання його виду враховується: характер та обставини вчинення правопорушення, його наслідки, попередня поведінка військовослужбовця, а також тривалість військової служби та рівень знань про порядок служби.
87. Дисциплінарне стягнення має бути накладене не пізніше ніж за 10 діб від дня, коли командирові (начальникові) стало відомо про правопорушення, а у разі провадження службового розслідування - протягом місяця від дня його закінчення, не враховуючи часу перебування військовослужбовця на лікуванні або у відпустці. Під час накладення дисциплінарного стягнення командир не має права принижувати гідність підлеглого.
Дисциплінарне стягнення не може бути накладено після шести місяців з дня виявлення правопорушення. До зазначеного строку не зараховується час проведення службового розслідування, перебування військовослужбовця на лікуванні, у відпустці, під вартою, а також час відсутності на службі без поважних причин.
97. Про накладені дисциплінарні стягнення військовослужбовцям може бути оголошено особисто, у письмовому наказі (розпорядженні), на нараді чи перед строєм військовослужбовців, які мають військові звання (обіймають посади) не нижче за військове звання (посаду) військовослужбовця, який вчинив правопорушення.
Оголошувати про дисциплінарні стягнення командирам у присутності підлеглих заборонено".
Міністерство оборони у вересні 2023 року внесло зміни до Порядку виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам.
Відповідний наказ Міноборони № 566 від 26.09.2023 р. набув чинності 29 вересня.
Документ приводить порядок виплати бойових надбавок у 100, 50 та 30 тис. грн у відповідність до Закону від 28 червня 2023 р. № 3161-IX «Про внесення змін до деяких законів України щодо окремих питань, пов’язаних з проходженням військової служби під час дії воєнного стану».
Наказ передбачає розширення підстав для зменшення премій військовослужбовцям — якщо раніше на це випливала кількість дисциплінарних стягнень (догана — 90%, дві — 80%, три — 60%, більше трьох — премія не виплачується).
Отже:
1. У разі оголошення однієї “догани” виплачується 90 % встановленого розміру щомісячної премії;2. У разі оголошення однієї “суворої догани” виплачується 80 % премії;3. У разі оголошення двох “доган” або “суворих доган” виплачується 60 % премії;4. У разі оголошення трьох “доган” або “суворих доган” виплачується - 50 відсотків встановленого розміру щомісячної премії.З повагою, адвокат Айвазян.