Начните консультацию с юристом онлайн
Внаслідок поранення побратим потрапив на лікування, пройшов відпустку за станом здоровʼя і повернувся в стрій. Влк визнало поранення важким.
Через деякий час, старе поранення почало турбувати, і є потреба в лікуванні на стаціонарі. Чи зберігається під час повторного лікування додаткова грошова винагорода?
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (4)
Адвокат, г. Киев, 25 лет опыта
Общаться в чатеВітаю!
ДОДАТКОВА ВИНАГОРОДА ВИПЛАЧУЄТЬСЯ ПРИ ПОВТОРНОМУ ЛІКУВАННІ В СТАЦІОНАРІ.
МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
07.06.2018 № 260
Зареєстровано в Міністерствіюстиції України26 червня 2018 р.за № 745/32197
Про затвердження Порядку виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0745-18#n9
Додаткова винагорода в розмірі 100 000 грн виплачується військовослужбовцям у зв’язку з пораненням, пов’язаним із захистом Батьківщини, перебувають на стаціонарному лікуванні в закладах охорони здоров’я (у тому числі закордонних),- з дня отримання такого поранення, включаючи час переміщення до лікарняного закладу (в тому числі з одного лікарняного закладу охорони здоров’я до іншого), або перебувають у відпустці для лікування після тяжкого поранення за висновком (постановою) військово-лікарської (лікарсько-експертної) комісії.
Для виплати додаткової винагороди у розмірі 100 000 гривень у зв’язку з пораненням (контузією, травмою, каліцтвом), пов’язаним із захистом Батьківщини, на період дії воєнного стану немає обов’язкової умови щодо безперервного перебування на стаціонарному лікуванні.
Тобто, у разі повторного та кожного наступного перебування військовослужбовця на стаціонарному лікуванні в закладах охорони здоров’я (у тому числі закордонних), за медичними показниками отриманого раніше поранення (контузії, травми, каліцтва), пов’язаного із захистом Батьківщини, виплата додаткової винагороди здійснюється в розмірі 100 000 гривень.
Підставою для видання наказу про виплату додаткової винагороди в розмірі 100 000 гривень у зв’язку з пораненням, пов’язаним із захистом Батьківщини, є довідка про обставини травми, видана командиром військової частини, де проходить службу або перебуває у відрядженні військовослужбовець, яка містить інформацію про обставини отримання військовослужбовцем поранення під час захисту Батьківщини. Така довідка видається відповідно до наказу командира військової частини.
Додаткова винагорода має виплачуватися за весь час перебування в госпіталі або лікарні. Розраховується вона пропорційно від кількості днів як «бойові» (наприклад, якщо ви в лікарні були 20 днів, то додаткова винагорода становитиме приблизно 65 тисяч гривень).
ОЗНАЙОМТИСЯ:
https://social.mil.gov.ua/groshove-zabezpechennya/...
Адвокат, г. Чернигов, 7 лет опыта
Общаться в чатеВітаю Вас.
Внаслідок поранення побратим потрапив на лікування, пройшов відпустку за станом здоровʼя і повернувся в стрій. Влк визнало поранення важким. Через деякий час, старе поранення почало турбувати, і є потреба в лікуванні на стаціонарі. Чи зберігається під час повторного лікування додаткова грошова винагорода?
Буде зберігатися, якщо у виписці буде зазначено про лікування як наслідок МВТ, обсрілу або іншої військової події. Якщо не буде йти мова про наслідок, додаткову винагороду можуть не виплатити.
Тобто:
- якщо причина госпіталізації - наслідки того самого поранення, яке було визнано ВЛК як важке, тоді зберігається право на отримання додаткової грошової винагороди;
- якщо ж госпіталізація викликана новою травмою або іншим захворюванням, тоді механізм виплати може відрізнятися.
- важливо мати підтверджуючі документи від медзакладу і ВЛК про зв'язок поточного лікування з первинним пораненням. Надзвичайно важливо аби у виписці звучало "ЯК НАСЛІДОК".
З повагою!
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Михайло!
Так, Ваш побратим має право отримати вищезгадану винагороду, але при тому дужке важливо, аби лікування було пов'язане саме із отриманним раніше пораненням.
Згідно із пунктом 1-2 Постанови КМУ №168 "Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім’ям під час дії воєнного стану":
"Виплата додаткової винагороди та одноразової винагороди здійснюється на підставі наказів командирів (начальників).
Відповідно до наказів про виплату додаткової винагороди у розмірі 1000 гривень до таких наказів включаються особи, зазначені у пунктах 1 та 1-1, у тому числі такі, які:
у зв’язку з пораненням (контузією, травмою, каліцтвом), пов’язаним із захистом Батьківщини, а для поліцейських та осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту - із участю у бойових діях або забезпеченні здійснення заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії, перебуваючи безпосередньо в районах їх ведення (здійснення), зокрема на тимчасово окупованій Російською Федерацією території України, на території між позиціями сил оборони та позиціями військ держави-агресора, на території держави-агресора, у період здійснення зазначених заходів, перебувають на стаціонарному лікуванні (отримують медичну та/або реабілітаційну допомогу у сфері охорони здоров’я в стаціонарних умовах) в закладах охорони здоров’я (у тому числі закордонних), включаючи час переміщення з одного лікарняного закладу охорони здоров’я до іншого, або перебувають у відпустці для лікування після поранення (контузії, травми або каліцтва) у зв’язку із отриманням тяжкого поранення за висновком (постановою) військово-лікарської (лікарсько-експертної, медичної) комісії;
захоплені в полон (крім тих, які добровільно здалися в полон) або є заручниками, а також інтерновані в нейтральні держави або безвісно відсутні (у разі, коли зазначені події сталися як до введення воєнного стану, так і після його введення);
загинули (померли) внаслідок отриманого після введення воєнного стану поранення (контузії, травми або каліцтва), пов’язаного із захистом Батьківщини (виплата здійснюється за весь місяць, у якому особа загинула (померла)".
У разі поранення за військовослужбовцем зберігається виплата грошового забезпечення за останньою займаною посадою на весь час лікування. Наразі воно може тривати не більш ніж 12 місяців поспіль.
Тут мова йде про той час, який військовий перебуває в госпіталях чи лікарнях, а також про відпустку для лікування. Зазвичай це триває декілька місяців. Якщо ж є потреба в більш тривалому лікуванні, то не пізніше ніж за 4 місяці після початку лікування потрібно пройти ВЛК. Саме на основі цього рішення надалі має продовжуватися виплата грошового забезпечення.
Бойові ж виплачуються у наступному випадку:
Підставою для цієї виплати є довідка про обставини травми (поранення, контузії, каліцтва), так звана форма 5. Її мають надати у військовій частині. І в ній має бути вказано, що поранення пов’язане із захистом Батьківщини.
Також у довідці має бути прописано, що військовослужбовець був у засобах індивідуального захисту, не вчиняв кримінального правопорушення, не намагався сам собі завдати тілесного ушкодження і не перебував у стані алкогольного або наркотичного сп’яніння. Всі перелічені пункти є підставою для відмови у виплаті додаткової винагороди.
Після виписки з лікарні «бойові» 100 тисяч мають продовжувати платити лише в разі, якщо побратима відправляють у відпустку для лікування у зв’язку з тяжким пораненням. Це має бути прописано у висновку ВЛК.
Також варто пам’ятати, що ця додаткова винагорода розраховується пропорційно від кількості днів. Тобто, як і «бойові».
З повагою, адвокат Айвазян.
Юрист, г. Полтава, 5 лет опыта
Общаться в чатеДоброго дня!
Так, додаткова грошова винагорода за поранення під час повторного стаціонарного лікування повинна зберегтися.
Виплата додаткової винагороди військовослужбовцям за поранення регулюється постановою Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2022 р. № 168 (зі змінами) "Деякі питання виплати додаткової грошової винагороди військовослужбовцям..."
Корисну інформацію Ви знайдете також і у довіднику військовослужбовця після поранення https://turbota.mil.gov.ua/dovidnyk-poranenogo
Якщо військовий отримав поранення, пов’язане із захистом Батьківщини і перебуває на лікуванні або ж у відпустці для лікування після тяжкого поранення, то він має право щомісяця отримувати 100 000 грн додаткової грошової винагороди та щомісячне грошове забезпечення. Тобто в період лікування у стаціонарі чи відпустки після тяжкого поранення за ним зберігається виплата грошового забезпечення в розмірі за останньою посадою перед пораненням та додаткової винагороди в розмірі 100 тис грн, незалежно від того, де перебуває його підрозділ (на передовій, чи ні).
Дії військовослужбовця для отримання додаткової грошової винагороди:
Якщо у в/ч незаконно відмовили у виплаті, побратиму потрібно подати скаргу до Штабу оперативного командування, якому підпорядковується його частина або на гарячу лінію Міноборони (15-12).
Якщо лікування триватиме понад 4 місяці, дії побратима наступні:
Примітка: Під час відпустки за станом здоров’я, грошове забезпечення зберігається для всіх поранених, а додаткова винагорода в розмірі 100 тис грн – тільки після тяжкого поранення за висновком (постановою) ВЛК.
Повторне лікування:
Що потрібно зробити:
Якщо будуть затримки — треба звертатися до командування з рапортом або через військову прокуратуру.
З повагою, юрист Дерій В.О.!