Начните консультацию с юристом онлайн
Як заключити договір про одноразову сплату єдиного внеску за попередні роки безробіття і чи можна докупити страховий стаж після досягнення 60 років?
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (2)
Адвокат, г. Киев, 26 лет опыта
Вітаю!
Щоб докупити стаж, потрібно укласти з Пенсійним фондом України договір про добровільну участь у системі пенсійного страхування. Зробити це можна онлайн – через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду. Щоб укласти договір, потрібно: увійти до особистого кабінету, використавши електронний підпис.
Це можна зробити в будь-якому віці.
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Борисе!
Оформити добровільні страхові внески можуть як працюючі (застраховані) особи, так і не працюючі, – старші 16 років.
Важливо: основними умовами добровільної участі є наявність інформації про особу, на користь якої надходить внесок, в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, а також те, що вона не є пенсіонером.
Тобто, добровільну участь може брати людина, яка хоча б раз працювала і за неї офіційно сплачувався ЄСВ, та у місяці сплати добровільних внесків – вона не була пенсіонером.
Сплачувати добровільні внески дозволяється незалежно від місцезнаходження.
Укласти в декілька кліків на вебпортал електронних послуг ПФУ Договір про добровільну сплату страхових внесків (в електронній формі).
Для цього – авторизуватись на порталі за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП), Дія. Підпису або ID.GOV.UA. На панелі зліва в розділі «Комунікації з ПФУ» обрати опцію «Договір на добровільну участь». Далі опцію – «Бажаю сплачувати внески на себе», необхідні поля форми при цьому заповнюються автоматично. Потім підтвердити дані і дати згоду на їх передачу та обробку, поставивши відповідні позначки. Натискаємо кнопку “Підписати та сплатити” – і сплачуємо.
https://www.pfu.gov.ua/zk/719984-yak-uklasty-dogov...
Щоб «купити» страховий стаж, потрібно укласти договір з Пенсійним фондом України про добровільну участь у системі пенсійного страхування. Зробити це можна дистанційно через вебпортал електронних послуг Фонду (https://portal.pfu.gov.ua/). Алгоритм укладання договору наступний:
Періодичність та розмір оплати людина визначає самостійно.
Для того, щоб особі, яка не працює, був зарахований повний місяць страхового стажу, за неї має бути сплачена сума, що не нижче мінімального страхового внеску. З 1 квітня 2024 року мінімальний страховий внесок становить 1760 грн (мінімальна заробітна плата помножена на 22%). Сума сплачених внесків зараховуються за місяць, у якому кошти надійшли на рахунок Пенсійного фонду.
Перевірити дані про зарахування платежу та кількість днів набутого страхового стажу можна в особистому кабінеті на порталі електронних послуг ПФУ.
https://www.pfu.gov.ua/pl/202008-yak-dokupyty-stra...
З повагою, адвокат Айвазян.