Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
915 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Вітаю! Я ФОП 3 група, репетитор фортепіано, хочу співпрацювати з іншим ФОПом і давати йому учнів. Оплату ділитиму навпіл. Я не наймаю його а співпрацюю, він як незалежний ФОП.
Який договір нам потрібно підписати, щоб було без трудових відносин та було законно і не на рік а так, щоб я роками з ним співпрацювала і ми кожен окремо оплачували свої податки.
Дякую.
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (1)
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Дана!
Вам потрібно укласти між собою договір ЦПХ (ЦПД), а якому визначити всі умови співпраці.
Цивільно-правовий договір або договір цивільно-правового характеру (ЦПХ) - це угода між двома або більше сторонами (зазвичай це Замовник та Підрядник), спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків. Наприклад, підприємство «А» (Замовник) може залучити фізичну особу «Б» (Підрядник) для надання ним послуг щодо проведення аналізу попиту та пропозицію на товар певної групи за відповідний проміжок часу у відповідному регіоні. Особливістю таких відносин буде те, що фізична особа «Б» є юридично рівною у відносинах з підприємством «А» і не підкоряється йому, як роботодавцю – на відміну від трудових відносин.
Основними особливостями договору ЦПХ є:
1. Сторони договору є незалежними та рівноправними. Замовник не має права контролювати дії підрядника, а підрядник не зобов'язаний виконувати вказівки замовника, якщо такий порядок відносин, звісно, не був передбачений відповідним договором ЦПХ.
2. Підрядник самостійно визначає порядок та строки виконання робіт. Замовник не може вимагати від підрядника виконання робіт в певний час та за певним графіком. Тобто, підрядник цілком та повністю самостійно організовує порядок своєї роботи, адже тим, що цікавить Замовника – є результат надання послуг.
3. Підрядник відповідає за якість виконаних робіт. Замовник має право вимагати від підрядника усунення недоліків у виконаних роботах.
4. Замовник зобов'язується оплатити виконавцю результат його діяльності. Важливо зазначити, що оплата за цивільно-правовим договором не є заробітною платою, а є винагородою за виконану роботу, що відрізняє договір ЦПХ від трудового договору.
Трудовий договір - це угода між працівником і роботодавцем, за якою працівник зобов'язується виконувати роботу, визначену цією угодою, з підляганням правилам внутрішнього трудового розпорядку, а роботодавець зобов'язується надавати працівникові роботу відповідно до трудової функції, забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, виплачувати працівникові заробітну плату і пільги, передбачені законодавством. Наприклад, підприємство «А», що займається литтям металевих конструкцій запросило на відкриту вакансію сталевара – фізичну особу «Б». Характерними рисами таких відносин буде:
1. Працівник є найманим працівником, а роботодавець є роботодавцем. Працівник зобов'язаний виконувати вказівки роботодавця та дотримуватися правил внутрішнього трудового розпорядку. Роботодавець зобов'язаний надавати працівникові роботу, забезпечувати належні умови праці та виплачувати заробітну плату. Тобто фактично, виникають «вертикальні» відносини, де працівник є підпорядкованою особою, що повинна виконувати певну трудову функцію відповідно до визначених трудовим договором умов.
2. Трудовий договір укладається на невизначений строк або на певний строк. На відміну від договору ЦПХ, де характерною рисою відносин між сторонами є отримання результату як такого, укладення трудового договору включає у себе цілий комплекс прав та обо’язків сторін, що є предметом регулювання трудового законодавства.
3. Працівник має право на соціальний захист, який включає в себе право на відпустки, пенсію, медичне обслуговування тощо. Так, надавач послуг за договором ЦПХ або ж ФОП не отримує такий спектр привілегій, що надаються найманому працівнику за трудовим договором.
4. Найманий працівник отримує заробітну плату, а не винагороду за надані послуги. У наведених відносинах роботодавець (згадане вище підприємство «А») виступає так званим податковим агентом працівника «Б». Тож, у наведеному випадку підприємство «А» зобов’язано обчислити, вирахувати та сплатити податок із заробітної плати працівника «Б» у сумі 18%+ 5% та додатково 22% Єдиного соціального внеску.
З повагою, адвокат Айвазян.