Задайте питання юристу

915 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

05 травня 2025, питання №135488

Як отримати дозвіл на опіку майна ?

Доброго дня , в мене є питання чи можу я як рідний син взяти на опіку майна батька , він безвісти зниклий на війні , я хочу зберегти всі його речі та отримати опіку 9 день він безвісти зниклий дружини не має тільки цивільна , мати , брат та сестра , і я один син . Як мені отримати дозвіл ?

Відповіді юристів (2)

    Гордієнко Юрій Петрович
    Гордієнко Юрій Петрович 8 годин тому

    Адвокат, м. Київ, 21 рік досвіду

    Доброго дня, Єгор!

    Відповідно до ч. 1 ст. 44 ЦК України на підставі рішення суду про визнання фізичної особи безвісно відсутньою нотаріус вживає заходів для встановлення опіки над її майном.

    За заявою заінтересованої особи або органу опіки та піклування нотаріус вживає заходів для встановлення опіки над майном особи, зниклої безвісти за особливих обставин, до ухвалення судом рішення про визнання такої особи безвісно відсутньою.

    Заходи для встановлення опіки над майном фізичної особи, яка визнана безвісно відсутньою, або особи, зниклої безвісти за особливих обставин, вживаються нотаріусом шляхом проведення опису відповідного майна та призначення опікуна над таким майном.

    З повагою, адвокат Юрій Гордієнко…

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Єгоре!

    Вам потрібно звернутись до нотаріуса із цим питанням.

    Оформити опіку над майном особи, зниклої безвісти за особливих обставин мають право близькі родичі та члени сім’ї цієї особи. Закон № 2505 визначає коло осіб, які до них відносяться, це - чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, рідний брат, рідна сестра, дід, баба, прадід, прабаба, внук, внучка, правнук, правнучка, усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, особа, яка перебуває під опікою або піклуванням, а також особи, які спільно проживають, пов’язані спільним побутом і мають взаємні права та обов’язки, у тому числі особи, які спільно проживають, але не перебувають у шлюбі.

    Крок 1. Отримати витяг з Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин.

    Для отримання витягу необхідно надіслати заяву на електронну пошту: pgmia@mvs.gov.ua або на адресу МВС: м. Київ, вул. Богомольця, 10, та додати копії паспорта заявника та документа, який підтверджує родинні зв’язки з особою, зниклою безвісти.

    Перевірка даних здійснюється впродовж 30 календарних днів.

    Витяг надсилається на зазначену у заяві електронну або поштову адресу.

    Витяги надаються безоплатно.

    Крок 2. Звернутися до нотаріуса із заявою про встановлення опіки над майном особи, яка зникла безвісти за особливих обставин долучивши отриманий витяг.

    Звертатися можна до будь-якого нотаріуса за останнім місцем проживання особи, яка зникла безвісти за особливих обставин, або за місцезнаходженням нерухомого майна чи основної його частини, а за відсутності нерухомого майна – за місцезнаходженням основної частини рухомого майна.

    Нотаріус на підставі заяви здійснює опис майна особи, яка зникла безвісти за особливих обставин, з виїздом за місцезнаходженням майна або без виїзду на підставі відомостей реєстрів, кадастрів, автоматизованих інформаційних систем, інших документів.

    Після опису майна складається акт опису в двох примірниках.

    Як результат, нотаріус видає свідоцтво про призначення опікуна над майном особи, яка зникла безвісти за особливих обставин.

    Після отримання свідоцтва опікун над майном особи, зниклої безвісти за особливих обставин, здійснює управління цим майном, а також забезпечує виконання зобов’язань такої особи за рахунок цього майна.

    У разі порушення прав, Ви можете звернутися до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини:

    - за адресою: вул. Інститутська, 21/8, м. Київ, 01008;

    - на електронну пошту: hotline@ombudsman.gov.ua;

    - на гарячу лінію: 0800501720;

    - за тел. 044-299-74-08.

    З повагою, адвокат Айвазян.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України