Задайте вопрос юристу

916 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

05 мая 2025, вопрос №135513

Виїхав за кордон, маю документи про непридатність, але в “Резерв+” числюся придатним — що робити?

Вітаю,

Два роки тому виїхав за кордон, але періодично приїжджав в Україну, а зараз знову перебуваю за кордоном. Маю документи, які підтверджують мою непридатність до військової служби з виключенням з обліку: рішення призовної комісії та витяг з ТЦК. Однак у “Резерв+” я числюся як придатний і військовозобов’язаний.
Що робити, щоб виправити цю помилку в “Резерв+” та реєстрі “Оберіг”? Як отримати актуальні документи, які підтверджують мій статус (непридатний, виключений з обліку)? Чи можливо це зробити онлайн або через консульство, якщо я за кордоном? Чи можуть бути наслідки, якщо залишити все як є?
Дякую за ваші поради!

Ответы юристов (3)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Дмитро!

    Що робити, щоб виправити цю помилку в “Резерв+” та реєстрі “Оберіг”?

    Направити звернення до ТЦК щодо внесення даних про Ваше виключення до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів.

    Відповідно До Постанови КМУ №559 від 16.05.2024 року «Порядок оформлення (створення) та видачі військово-облікового документа для призовників, військовозобов’язаних та резервістів»:

    4. У разі невідповідності відомостей, зазначених у посвідченні призовника, тимчасовому посвідченні військовозобов’язаного, військовому квитку осіб рядового, сержантського і старшинського складу та військовому квитку офіцера запасу, відомостям, що містяться у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів, громадянин України для внесення відповідних змін:

    у паперовій формі — повинен звернутися до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу (органу СБУ, розвідувального органу) за місцем перебування на військовому обліку;

    в електронній формі — повинен скористатися засобами електронного кабінету призовника, військовозобов’язаного, резервіста для звернення до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу за місцем перебування на військовому обліку.

    Зміни вносяться протягом п’яти робочих днів з дня реєстрації заяви.

    Як отримати актуальні документи, які підтверджують мій статус (непридатний, виключений з обліку)?

    Паперові документи, наскільки я зрозумів, в Вас вже є. Після внесення даних до реєстру до е-ВОД підтягнеться вся необхідна інформація.

    Чи можливо це зробити онлайн або через консульство, якщо я за кордоном?

    Через консульство це зробити не можливо. Можете спробувати направити заяву на електрону адресу ТЦК та прикласти до неї підтверджувальні документи.

    Чи можуть бути наслідки, якщо залишити все як є?

    Вам будуть надходити повістки за адресою реєстрації. Вас подадуть у розшук ТЦК, що у подальшому ускладнить отримання Вами консульських послуг.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю Вас.

    У даній ситуації ми завжди першим кроком подаємо звернення від імені фізичної особи до ТЦК щодо корегування інформації. Бували кейси, коли вдавалося все вирішити на досудовому рівні, бувало - що ні. Але загалом саме з цього варто почати у Вашій ситуації.

    З повагою!

    Дерій Владислав Олегович

    Доброго дня!

    Чи маєте Ви паперовий військово-обліковий документ?

    Вам потрібно рекомендованим листом з описом вкладеного або через адвоката направити до ТЦК запит з вимогою про внесення інформації про виключення до Реєстру військовозобов'язаних. До заяви потрібно прикріпити копію військово-облікового документа та копію довідки ВЛК (за наявності).

    Через конульство або через електронну пошту - вирішити дане питання не вдасться.

    Якщо все залишити так як є - Вам можуть на адресу проживання в Україні прислати повістку, Ви по ній не з'явитесь і у Вас буде висвічуватись статус про порушення правил військового обліку.

    З таким статусом Вам відмовлять у наданні консульських послуг.

    З повагою, юрист Дерій В.о.!


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України