Начните консультацию с юристом онлайн
Чи підлягає мобілізації хз захворюванням : ДДУХ Остеопороз Протркзії МХД ,L3L4 Грижі МХД ,L5 Радикулоішемія S1 праворуч Люмбалгія
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (3)
Юрист, г. Полтава, 5 лет опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Альона!
Прийняття рішення щодо придатності до військової служби віднесено виключно до компетенції ВЛК.
Порядок визначення ступеня придатності до військової служби визначено в «Положенні про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України», затверджене Наказом Міноборони України від 14.08.2008 № 402 .
Перш за все потрібно, щоб діагнози були підтверджені належними медичними документами. Як правило це форма первинної облікової документації № 028/о “Консультаційний висновок спеціаліста”, історія хвороби, Виписка із медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого: форма № 027/о.
Краще проходити обстеження та лікування в державних або комунальних закладах охорони здоров'я з внесенням інформації про стан здоров'я в ЕСОЗ.
Щодо діагнозів, які Ви вказали в питанні, то:
1. Остеохондроз (ДДУХ) - відноситься до статті 64 Розкладу хвороб, Остеопороз - статті 61 Розкладу хвороб, проте категорію придатності будуть визначати на підставі ступеня порушеннями функцій організму. У висновку нейрохірурга вказано, що стан здоров'я задовільний. Тому за цими стаття ВЛК визнає чоловіка приданим.
3. Радикулоішемія, Люмбалгія - пункт "В" статті 23 Розкладу хвороб - придатність
4. За наявності грижі обстежуваним за графами I-III Розкладу хвороб пропонується хірургічне лікування. Після цього їх повинні визнати тимчасово непридатним на термін від 2 до 12 місяців (на період реабілітації)
Будь-яке рішення ВЛК Ви можете оскаржити у досудовому та судовому порядку.
Підставами для оскарження є:
Є два варіанти досудового оскарження:
1. Ви подаєте керівнику ТЦК заяву про незгоду з рішенням ВЛК та вимогою направити Вас на медичний огляд до обласної ВЛК, адже згідно пункту 72 постанови КМУ 560 у разі незгоди громадянина з рішенням військово-лікарської комісії при районному (міському) територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки на підставі його заяви громадянин направляється для проходження військово-лікарської комісії при обласному (Київському та Севастопольському міському) територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки.
2. Ви рекомендованим листом відправляєте заяву-скаргу на рішення ВЛК до голови обласної ВЛК. Згідно п. 3.3. Положення Скарги на дії (бездіяльність) чи постанови ВЛК районних (міських) ТЦК та СП подаються за підпорядкованістю до ВЛК Київського міського ТЦК та СП, Севастопольського міського ТЦК та СП, обласних ТЦК та СП, ТЦК та СП Автономної Республіки Крим. У разі незгоди громадянина з рішенням ВЛК при районному (міському) ТЦК та СП на підставі його заяви громадянин направляється для проходження ВЛК при обласному (Київському та Севастопольському міських) ТЦК та СП.
Дії (бездіяльність), рішення, постанови, прийняті ВЛК обласних (Київського міського, Севастопольського міського) ТЦК оскаржуються в штатних ВЛК або у судовому порядку.
З повагою, юрист Дерій В.О.!
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Альона!
"Включено: інфекційні артропатії М00-М15 (піогенні артрити, реактивні артропатії, хвороба Рейтера); запальні поліартропатії М05-М15 (серопозитивний та серонегативний ревматоїдний артрит, синдром Фелті, ревматоїдний васкуліт, хвороба Стілла, ревматоїдний бурсит, псоріатичні та ентеропатичні артропатії, ювенільний артрит, подагра, кристалічні артропатії); системні хвороби сполучної тканини М30-М36 (поліартеріїт вузликовий та споріднені стани, некротизуючі васкулопатії, гранулематоз Вегенера, синдром Такаясу, системний червоний вовчак, дерматополіміозит, системний склероз, сухий синдром Шегрена, хвороба Бехчета, дифузний еозинофільний фасціїт тощо); анкілозуючий спондилоартрит М45".
Для того аби військовозобов'язаний був визнаний непридатним до служби за цим діагнозом необхідно, щоби ВЛК прийняла рішення щодо нього за пунктом а):
"зі значними порушеннями функцій, стійкими і значними змінами".
У додатку до пункту а) РХ зазначається:
"1) до пункту «а» належать системні захворювання сполучної тканини, що характеризуються поліморфною картиною ураження (системний червоний вовчак, системна склеродермія, дерматоміозит, системні васкуліти, змішане захворювання сполучної тканини та інші) незалежно від вираженості змін з боку органів та систем, частоти загострень та ступеня функціональних порушень.
До цього пункту також належать ревматоїдний (у тому числі ювенільний), псоріатичний, подагричний артрит, спондилоартрит, анкілозуючий спондиліт з вираженими змінами в суглобах та хребті за даними рентгенографії (ІІІ стадія та вище), зі значними порушеннями функцій опорно-рухового апарату (великих суглобів та хребта відповідно до статті 61) та/або ураженням інших органів та систем (системні форми з ураженням серця, судин, легень, нервової системи, нирок, очей), або збереженням високої активності процесу, незважаючи на лікування відповідно до діючих рекомендацій.".
"Включено: артрози та інші ураження суглобів М15-М19, М22-М25 (поліартроз, коксартроз, гонартроз, інші артрози, ураження надколінка, внутрішньосуглобові ураження коліна та інших суглобів); хвороби м’яких тканин М60-М79 (хвороби та ураження м’язів, синовіальної оболонки та сухожилків, бурсопатії, ентезопатії, ураження плеча); остеопатії і хондропатії М80-М94 (остеопороз кісток з патологічним або без патологічного перелому, остеомаляція у дорослих, уповільнене зрощення перелому, стресові переломи, фіброзна дисплазія кісток, остеомієліт, остеонекроз, хвороба Педжета, юнацькі остеохондрози кісток (крім хребта), інші остеохондропатії та ураження хряща).Виключено: фібробластичні порушення М72 (включено до статті 62)".
Для того аби військовозобов'язаний був визнаний непридатним до служби за цим діагнозом необхідно, щоби ВЛК прийняла рішення щодо нього за пунктом а):
"зі значними та помірними порушеннями функцій".
У додатку до пункту а) РХ зазначається:
"Стаття 61: при прийнятті постанови про ступінь придатності до військової служби у разі захворювань кісток та суглобів слід враховувати схильність захворювання до рецидивів або прогресування, стійкість ремісії, результати лікування. Постанова про ступінь придатності до військової служби приймається за пунктами «а», «б» чи «в» залежно від ступеня порушень функцій на момент медичного огляду.
1) до пункту «а» належать:
кістковий або фіброзний анкілоз великого суглоба в хибному положенні;
патологічна рухливість або стійка контрактура суглоба зі значним обмеженням обсягу рухів;
асептичний некроз головки стегнової кістки або інших кісток, що утворюють великі суглоби;
стани після ендопротезування великих суглобів (особи, що оглядаються за графою III Розкладу хвороб, при задовільних результатах протезування оглядаються за пунктом «б»);
деформуючий артроз в одному з великих суглобів III-IV стадій (наявність грубих кісткових розростань суглобових країв не менше 2 мм, руйнування суглобового хряща - ширина суглобової щілини менше 2 мм) з частими (2 та більше разів на рік) рецидивами загострень, з больовим синдромом та деформацією вісі кінцівки;
дефект кісток більше 1 см з нестабільністю кінцівки при незадовільних результатах лікування;
псевдоартроз стегнової та великогомілкової кістки;
остеомієліт за наявності секвестрів, секвестральних порожнин, свищів, які довго не загоюються або часто (2 та більше разів на рік) відкриваються.
При анкілозах великих суглобів у функціонально вигідному положенні або за належної компенсації придатність до військової служби осіб, що оглядаються за графами II, III Розкладу хвороб, визначається за пунктом «б».".
"Включено: некоронарогенні хвороби серця (перикарда, міокарда, ендокарда, клапанного апарату), легеневе серце і порушення легеневого кровообігу (легенева емболія, усі форми легенево-серцевої недостатності, хвороби легеневих судин), усі форми кардіоміопатії, порушення серцевого ритму та провідності, дегенерація (дистрофія) міокарду, пролапс мітрального клапана та інші ураження клапанів серця, наслідки хірургічних втручань з приводу вроджених або набутих вад серця I00-I09, I26-I52, що супроводжуються серцевою недостатністю".
Для того аби військовозобов'язаний був визнаний непридатним до служби за цим діагнозом необхідно, щоби ВЛК прийняла рішення щодо нього за пунктом а), необхідна наявність у обстежуємого серцевої недостатності IIБ-III стадії.
Що стосується гриж МХД, то вони, як правило, не призводять до визнання військовозобова'язаного непридатним до служби.
Отже, як мінімум, чотири з вказаних Вами діагнозів можуть призвести до висновку ВЛК про непридатність до служби обстежуваної особи та подальшого виключення її з військового обліку.
Проте для більш предметної розмови щодо зазначених Вами у питанні діагнозів, а, головне, надання бодай приблизного прогнозу щодо їхнього значення для визнання особи непридатною до служби треба бачити розгорнуті висновки профільних лікарів по кожному з таких діагнозів із описом хвороби та її тяжкості, як також рекомендації щодо можливого лікування.
З повагою, адвокат Айвазян.
Адвокат, г. Чернигов, 7 лет опыта
Общаться в чатеВітаю Вас, пані Альоно!
Чи підлягає мобілізації хз захворюванням : ДДУХ Остеопороз Протркзії МХД ,L3L4 Грижі МХД ,L5 Радикулоішемія S1 праворуч Люмбалгія
З таким формулюванням у заключенні точно нічого не вийде, на жаль.
По-перше, рішення про придатність або непридатність особи приймається виключно військово-лікарською комісією, яка у своїй діяльності керується Положенням про військово-лікарську експертизу у Збройних Силах України, затвердженого наказом Міністра оборони України від 14.08.2008 № 402.
По-друге, для того аби передбачити, точно спрогнозувати, таким чином замінити медичну комісію, юристи повинні володіти медичними знаннями хоча б на базовому рівні.
По-третє, давати +- предметні поради можливо лише після аналізу та вивчення Ваших медичних документів, а не просто формулювань діагнозів. При цьому, дуже важливими у кожному консультативному заключенні, виписці виступають рекомендації щодо лікування.
Можливо мій прогноз для Вас буде негативним, але, дивлячись реально на "картину", на мою суб'єктивну точку зору, по цьому висновку лікаря Ви будете визнані або придатним до військової служби.
Зараз Вам потрібно отримувати нове (інше) заключення невропатолога. Якщо у ньому Вам не зазначать про порушення функцій хребта (бажано - помірні або значні) або про ФНС (функціональна недостатність), особливо на щось розраховувати на ВЛК не варто, навіть на обмежену придатність.
А враховуючи, що як такої обмеженої придатності немає, тут взагалі цілком реальним буде висновок про придатність. Чому я так стверджую?
У практиці зустрічав випадки навіть помірних порушень функцій хребта, по результатам якої людям ставили обмежено придатного. Але там супутніми виступали різноманітні артрози, ФНС 1-2 стадій, і так далі. І це тільки обмежено придатний. Про непридатність з виключенням з військового обліку мова взагалі не може йти.
Я думаю Ви зрозуміли, у якому напрямку зараз потрібно рухатися.
З повагою!