Задайте вопрос юристу

915 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Военное право, 10 мая 2025, вопрос №136635

Штраф за ігнорування повістки...

Доброго дня, панове юристи)) Підкажіть будь ласка чи є взагалі судова перспектива оскарження штрафу ТЦК за неявку по повістці, яку ти в очі не бачив??? Вона не надходила ні в скриньку, Укрпошта також не оповіщала про надходження по номеру телефону, який я так розумію вони мають мати, адже я його вказав в Резерв+.. А от ТЦК каже ми надсилали, ти брешеш, що ти її не бачив.. Хто має в суді це доводити, що я був належно (не)оповіщений? Я чи ТЦК??? Чи краще оплатити штраф і не йти до суду, бо він стане на бік ТЦК? П. С. Проживаю за адресою, яку вказав в Резерві, зараз переважно знаходжуся вдома, так що пропустити ніяк не міг сам.. П. С. С. Восени вже була така сама ситуація, мене оштрафували за неявку по повістці, яку я також не отримував.. Але тоді протокол відмінили через мою непридатність) Зараз пішли на принцип і штраф буде(

Ответы юристов (7)

    Дерій Владислав Олегович

    Доброго дня!

    Якщо Ви є непридатним до військової служби та виключений з військового обліку - то направлення повістки незаконне, адже її повинні направляти лише призовникам, військовозобов'язаним та резервістам.

    Щодо оскарження повістки, то це відбувається лише в судовому порядку https://sud.ua/uk/news/publication/326020-esli-voe... Вам потрібно буде повідомити суд, що Ви не отримували рекомендованих листів та ніяких повідомлень від укрпошти, отже Ви не були оповіщені належним чином.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    • Дмитро Клиент 4 часа назад

      Дякую) Я непридатний, але документи досі перебувають на затвердженні регіональної ВЛК) Навіщо ТЦК мені присилає ці повістки (нібито надсилає), я сам не знаю) Тим більше, що я там буваю особисто ледь не кожен місяць, приходжу дізнаватися чи не прийшло затвердження) Певно в них є план по їх надсиланню якийсь) Тобто перспектива оскарження є???

      • Дерій Владислав Олегович

        Перспектива оскарження є, адже якщо Вам прислали повістку не на адресу вказану в Резерв+ або поштовий оператор не повідомив про наявність повістки, то об'єктивно Ви нічого не порушували.

        Поки Ви не маєте затвердженого свідоцтва про хворобу та офіційного виключення з військового обліку, то прислати повістку можуть

        • Дмитро Клиент 3 часа назад

          Іще раз вам дякую))) Та я розумію, що поки що я вважаюсь військовозобов'язаним)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Дмитро!

    Підкажіть будь ласка чи є взагалі судова перспектива оскарження штрафу ТЦК за неявку по повістці, яку ти в очі не бачив???

    В принципі є. Багато чого залежить від обставин, які будуть викладені в протоколі та постанові, як також від підтверджувальних документів, які має ТЦК з приводу Вашого належного оповіщення.

    Хто має в суді це доводити, що я був належно (не)оповіщений? Я чи ТЦК???

    Оскільки Ви будете оскаржувати постанову ТЦК, то Вам і потрібно довести, що Ви були оповіщені неналежним чином.

    Чи краще оплатити штраф і не йти до суду, бо він стане на бік ТЦК?

    Виключно на Ваш розсуд. Можете признати правопорушення та сплатити 8500 грн., замість 17000 грн.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    • Дмитро Клиент 36 минут назад

      Дякую, пане Юрій)) Читав судову практику трішки, бачу що подібні випадки там 50/50, іноді аж до апеляційного суду доходить(( Може і справді краще оплатити 8500, бо на суди можу більше витратити((

      • Айвазян Юрій Климентійович

        Прошу, Дмитро!

        Так, як я і зазначив, тут потрібно працювати тільки з документами. Якщо вдасться виявити якісь помилки, то шанси є. Якщо ж помилок немає, то для суду неважливо, що Ви не отримували повідомлення від Укрпошти. Головне для останнього - день відправки рекомендованого листа до ТЦК із позначкою "адресат відсутній". Тобто, суд вважає, що це є належним оповіщенням попри все.

        Щодо сплати коштів, то, в принципі так, можете витратити більше на адвокатів та позови, при тому гарантії Вам ніхто не надасть.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України