Задайте питання юристу

915 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Нерухомість, 10 травня 2025, питання №136645

Как повторно получить документ о купле-продаже

Здравствуйте! Продали квартиру в Запорожской области (сейчас территория оккупирована). Мы находимся за границей. Очень нужно восстановить или сделать повторно документ о купле-продаже квартиры, который будет подтверждать, что квартира была продана. Документ нужен для подтверждения легализации средств. Как это можно сделать?

Відповіді юристів (1)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Лариса!

    За загальним правилом, у разі втрати або зіпсування правовстановлюючих документів на майно, лише суб’єкт, який видав такий документ, може видати його дублікат. Тобто, якщо Ви оформлювали договір купівлі-продажу у нотаріуса, Вам потрібно звернутися саме до нього, щоб отримати дублікат, який матиме таку ж юридичну силу, що і оригінал. Єдиною підставою, за наявності якої видача дубліката документа не може бути здійснена суб’єктом, який видав такий документ, є ліквідація (припинення діяльності) такого суб’єкта. У такому випадку видача дубліката документа здійснюється правонаступником відповідного суб’єкта або архівною установою (якщо передбачається передача документів до архіву).

    Поряд з цим, якщо ж ви не пам’ятаєте прізвище нотаріуса, який посвідчував договір або видавав свідоцтво на право на спадщину, а копії документів відсутні, необхідну вам інформацію можна отримати зробивши платну інформаційну довідку з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. Така довідка містить як дані про власника нерухомого майна так і про сам об’єкт, номер договору, дату його укладання, особу яка посвідчувала договір, особу, яка здійснила державну реєстрацію, а також дату та час проведення державної реєстрації.

    Така довідка може містити повні дані, за умови реєстрації після 2013 року, архівні дані з Реєстру прав на нерухоме майно, який функціонував до 2013 року, або дані про нерухоме майно взагалі можуть бути відсутні. У такому разі за отриманням інформації слід звернутися до архіву БТІ.

    У випадку, якщо оформити дублікати правовстановлюючих документів неможливо через перебування нотаріуса на тимчасово окупованій території, то можна звернутися до суду з позовною заявою про визнання права власності на об’єкт нерухомості або про встановлення юридичного факту.

    З повагою, адвокат Айвазян.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України