Начните консультацию с юристом онлайн
Доброго дня! Звертаюсь до Вас, шановні, висококваліфіковані спеціалісти своєї справи в сімейних амплуа. Прошу, за можливості, будь-ласка, в порядку черги, розглянути моє "болюче питання". Моя старша рідна сестра більше 10 років назад відправила мене з рідною матір'ю (ініціатива була сестри) в психіатричну лікарню. На протязі тривалого часу вона примушувала силоміць мене проходити тяжке лікування та лежати по лікарням з усіма можливими негативними наслідками. На даний час, вона погрожує мені по телефонному зв'язку та в смс-повідомленнях розправою та примусовим завезенням до психіатричної лікарні пожиттєво. Чи можу я подати на неї до суду на даний час і за минуле, теперішнє та майбутнє відсудити в неї моральну шкоду (компенсацію у вигляді грошового еквіваленту) за: надану психологічну травму, втрачені роки на лікування не існуючої хвороби, погрози розправи та залякування? Щиро дякую за відповідь та можливий зв'язок зі мною. Чекаю на швидку, розгорнуту відповідь. Можлива тісна співпраця з юристом, який добре розуміється в цих справах.
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (1)
Юрист, г. Львов, 9 лет опыта
Доброго Вам вечора. Вам краще обережно звернутись до поліції з письмовою заявою. У випадку судового розгляду кримінальної справи Ви могли б подати цивільний позов у кримінальному процесі.
Щоб Ви не програли при звернення до поліції, Вам при цьому мав би надавати послуги досвідчений адвокат тощо. Вам краще звернутись в поліцію зі знайомими Вам свідками, які би посвідчили на Вашу користь та підтримали б Вас. Ви можете попросити поліцію вжити міри проти Вашої сестри як домашнього насильника. В Кодексі України про адміністративні правопорушення та Кримінальному кодексі України є по одній статті про однойменні адмінправопорушення та злочин сімейне (домашнє) насильство. Вже кілька років в Україні активно здійснюється боротьба проти домашнього насильства.
Попросіть поліцію здійснити терміновий заборонний припис як видворення порушника на деякий термін зі спільного з потерпілим місця проживання. Терміновий заборонний припис виноситься строком до 10 діб. Ви також можете звернутись до суду зі заявою для винесення обмежувального припису. Обмежувальний припис видається на строк від одного до шести місяців.
Після того, як Ви б звернулись в поліцію, Ваша сестра би досить швидко взнала про те. Вона може відразу нацькувати на Вас її спільників-злочинців. Тому Вас слід добре подбати про Вашу безпеку.
Стаття 173-2. Вчинення домашнього насильства
Вчинення домашнього насильства, тобто умисне вчинення будь-яких діянь (дій або бездіяльності) фізичного, психологічного чи економічного характеру (застосування насильства, що не спричинило тілесних ушкоджень, погрози, образи чи переслідування, позбавлення житла, їжі, одягу, іншого майна або коштів, на які потерпілий має передбачене законом право, тощо), внаслідок чого була завдана шкода фізичному або психічному здоров’ю потерпілого, -
тягне за собою накладення штрафу від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від тридцяти до сорока годин, або адміністративний арешт на строк до десяти діб.
Стаття 126-1. Домашнє насильство
Домашнє насильство, тобто умисне систематичне вчинення фізичного, психологічного або економічного насильства щодо подружжя чи колишнього подружжя або іншої особи, з якою винний перебуває (перебував) у сімейних або близьких відносинах, що призводить до фізичних або психологічних страждань, розладів здоров’я, втрати працездатності, емоційної залежності або погіршення якості життя потерпілої особи, -
карається громадськими роботами на строк від ста п’ятдесяти до двохсот сорока годин або пробаційним наглядом на строк до п’яти років, або обмеженням волі на той самий строк, або позбавленням волі на строк до двох років.
Стаття 121. Умисне тяжке тілесне ушкодження
1. Умисне тяжке тілесне ушкодження, тобто умисне тілесне ушкодження, небезпечне для життя в момент заподіяння, чи таке, що спричинило втрату будь-якого органу або його функцій, каліцтво статевих органів, психічну хворобу або інший розлад здоров’я, поєднаний зі стійкою втратою працездатності не менш як на одну третину, або переривання вагітності чи непоправне знівечення обличчя, -
карається позбавленням волі на строк від п'яти до восьми років.
Стаття 151. Незаконне поміщення в заклад з надання психіатричної допомоги
1. Поміщення в заклад з надання психіатричної допомоги завідомо психічно здорової особи -
карається пробаційним наглядом на строк до двох років або обмеженням волі на строк до двох років, або позбавленням волі на той самий строк, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
2. Те саме діяння, що спричинило тяжкі наслідки, -
карається позбавленням волі на строк від двох до п'яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
Законом України "Про запобігання та протидію домашньому насильству" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2229-19#Text) врегульовано такі питання.