Задайте питання юристу

915 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Трудове право, 18 травня 2025, питання №137044

Дистанційна робота в воєнний час

Я працюю в державній установі, яка наразі знаходиться в зоні бойових дій. У зв’язку з небезпекою більшість працівників було переведено на дистанційну роботу. Я перебуваю за кордоном із двома неповнолітніми дітьми (одна дитина навчається онлайн в українській школі), і на час воєнного стану мене роботодавець відправив у відпустку за власний рахунок (без збереження зарплати).

Крім того, моє житло в Україні було повністю знищене внаслідок бойових дій.
Прошу надати правову оцінку моєї ситуації та відповісти на наступні питання:
1. Чи маю я право вимагати від роботодавця переведення мене на дистанційну роботу, як і інших працівників?
2. Чи є законні підстави для того, щоб роботодавець змусив мене перебувати у відпустці за власний рахунок весь період воєнного стану?
3. Чи можу я вимагати відновлення моєї роботи, зокрема дистанційно, з урахуванням моїх обставин?
4. Які ще гарантії або пільги передбачені законом для працівників з неповнолітніми дітьми у воєнний час?
5. Чи маю я право на будь-яку допомогу чи компенсацію у зв’язку з втратою житла?

Дякую за допомогу.

Відповіді юристів (3)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Вікторія!

    Згідно пункту 3 статті 12 ЗУ "Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану":

    "Протягом періоду дії воєнного стану роботодавець на прохання працівника може надавати йому відпустку без збереження заробітної плати без обмеження строку, встановленого частиною першою статті 26 Закону України "Про відпустки", без зарахування часу перебування у такій відпустці до стажу роботи, що дає право на щорічну основну відпустку, передбаченого пунктом 4 частини першої статті 9 Закону України "Про відпустки".

    Отже, очевидно, Ви самі звертались до керівника держустанови із проханням про надання відпустки за свій рахунок. (якщо це не так, Ви маєте право оскаржити наказ про надання такої відпустки).

    Ви можете змінити свій статус, подавши до роботодавця заяву відповідного змісту.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    • Вікторія Клієнт 4 години тому
      1. Дякую за відповідь.
      2. Чи маю я право на соціальну додаткову відпустку (10 календарних днів) як мати двох дітей віком до 15 років у 2025 році, якщо я перебувала "за свій рахунок" понад 7 місяців?3. Які документи необхідно подати для припинення відпустки без збереження ЗП та оформлення щорічної й соціальної відпусток?
      • Айвазян Юрій Климентійович

        Для оформлення щорічної відпустки треба подати заяву на ім'я керівника ДУ. Так саме подати заяву потрібно для соціальної відпустки, додавши до нех копії свідоцтв про народження дітей.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України