Задайте питання юристу

917 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Соціальне забезпечення, 19 травня 2025, питання №137117

Блокировка банковской карты.

Имеют ли право блокировать социальную карту инвалиду 3-й группы за коммунальную задолженность и получающего социальную помощь на эту карту. Безработный.

Відповіді юристів (4)

    Яременко Вікторія Юріївна
    Яременко Вікторія Юріївна 10 годин тому

    Юрист, м. Миколаїв, 1 рік досвіду

    Добрий день!

    так, можуть накладати. Арешт накладено постановою державного (або приватного) виконавця. Статтею 73 ЗУ «про виконавче провадження» передбачено перелік виплат, на які не може бути звернено стягнення. На жаль, соціальних виплат на підставі інвалідності в цьому переліку - відсутні.

    Згідно з ч. 3 ст. 70 цього ж Закону загальний розмір відрахувань під час кожної виплати заробітної плати та інших доходів боржника не може перевищувати 50%.

    Однак, із врахуванням воєнного стану. Внесено зміни. Відповідно до розділу 13 «Прикінцеві та перехідні положення».

    Тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного стану в Україні, введеного Указом Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 24 лютого 2022 року № 64/2022, затвердженим Законом України "Про затвердження Указу Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 24 лютого 2022 року № 2102-IX:

    1) фізичні особи - боржники, на кошти яких накладено арешт органами державної виконавчої служби, приватними виконавцями, можуть здійснювати видаткові операції з поточного рахунку на суму в розмірі, що протягом одного календарного місяця не перевищує двох розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом про Державний бюджет України на 1 січня поточного календарного року.

    Для визначення такого поточного рахунку у банку фізична особа - боржник звертається до органу державної виконавчої служби, приватного виконавця, який наклав арешт на кошти фізичної особи - боржника, із заявою про визначення поточного рахунку у банку для здійснення видаткових операцій. Заява може бути подана в паперовій формі (нарочно або засобами поштового зв’язку) або в електронній формі з дотриманням вимог, встановлених Законом України "Про електронні документи та електронний документообіг".

    У заяві зазначаються номер поточного рахунку, який фізична особа - боржник просить визначити для здійснення видаткових операцій, та найменування банку, в якому відкрито такий рахунок. Фізична особа - боржник несе відповідальність за достовірність зазначеної у заяві інформації.

    Державний, приватний виконавець протягом двох робочих днів з дня отримання відповідної заяви фізичної особи - боржника виносить постанову про визначення поточного рахунку фізичної особи - боржника у банку для здійснення видаткових операцій та невідкладно, не пізніше наступного робочого дня після винесення постанови:

    надає/надсилає відповідну постанову банку (обслуговуючому банку);

    Також, тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного стану на території України:

    фізичні особи можуть здійснювати видаткові операції з рахунків, на кошти яких накладено арешт органами державної виконавчої служби, приватними виконавцями, без урахування такого арешту за умови, якщо сума стягнення за виконавчим документом не перевищує 100 тисяч гривень.

    Отже, Вам потрібно звернутися до виконавця із заявою, для визнання рахунку поточним, щоб Ви могли здійснювати видаткові операції з цього рахунку.

    Анатолий Клієнт 10 годин тому

    Я, если правильно понял, то из суммы соц.выплаты не имеют права взыскивать больше 50% ежемесячной выплаты?

    • Яременко Вікторія Юріївна
      Яременко Вікторія Юріївна 10 годин тому

      Юрист, м. Миколаїв, 1 рік досвіду

      так. до того ж, Ви маєте право здійснювати видаткові операції з поточного рахунку на суму в розмірі, що протягом одного календарного місяця не перевищує двох розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом про Державний бюджет України на 1 січня поточного календарного року (наразі мінімальна заробітна плата становить 8000 грн)

      Вам потрібно звернутись до виконавця, щоб визнати цей рахунок поточним. Вище розписано порядок як звернутись. Для того, щоб користуватись коштами

    Анатолий Клієнт 10 годин тому

    Большое спасибо!!!

    Если возникнет необходимость очередной консультации, то я обращусь к Вам.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України