Задайте питання юристу

917 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

20 травня 2025, питання №137172

Підстава для надання додаткової відпустки 14к.д. ветеранам війни.

Добрий день. Колишній військовослужбовець, а тепер працівник школи написав заяву щодо надання додаткової відпустки (14к.д) згідно Закону України про статус ветеранів війни та гарантій їх соціального захисту. Є довідка про встановлення інвалідності внаслідок захисту Батьківщини. Цікавить чи достатньо цієї довідки для надання відпустки. Посвідчення інваліда та Посвідчення УБД НЕМАЄ. Наперед дякую за консультацію.

Відповіді юристів (2)

    Яременко Вікторія Юріївна
    Яременко Вікторія Юріївна 6 годин тому

    Юрист, м. Миколаїв, 1 рік досвіду

    добрий день!

    Згідно з ЗУ «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та Постанови КМУ 685 від 08.09.2015 статус особи з інвалідністю внаслідок війни підтверджується відповідним посвідченням з написом «Посвідчення особи з інвалідністю внаслідок війни ( разом з ним видається нагрудний знак «Ветеран війни-особа з інвалідністю).

    Таким чином, підтвердженням такого статусу та набуттям права на додаткову відпустку 14 к.д є саме таке посвідчення.

    Якщо у Вас немає - бажано оформити для користування всіма пільгами, передбаченими законом.

    Більш детально ознайомитись з порядком отримання : https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/685-2015-%D0%BF#n8

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня!

    На жаль, цієї довідки недостатньо.

    Статус учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни визначено Законом України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту". Якщо демобілізований працівник отримав посвідчення учасника бойових дій (особи з інвалідністю внаслідок війни), то після його надання роботодавцю він матиме право на «військову» відпустку. Причому неважливо, працює він за основним місцем роботи чи за сумісництвом. Право на таку відпустку передбачене статтею 77-2 Кодекс законів про працю України та статтею 16-2 Закону України «Про відпустки» (далі - Закон про відпустки).

    Відповідно до статті 16-2 Закону України "Про відпустки" про відпустки учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни, статус яких визначено Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», мають право на додаткову оплачувану відпустку (далі — додаткова відпустка учасника бойових дій). Тривалість такої відпустки становить 14 календарних днів на рік.

    Аби скористатися вищезазначеною відпусткою, свій статус працівники мають підтвердити посвідченнями. Такі документи затверджені відповідними нормативними документами:

    1. Посвідчення учасника бойових дій та Посвідчення особи з інвалідністю внаслідок війни (додаток 2 до Положення про порядок видачі посвідчень і нагрудних знаків ветеранів війни, затвердженого постановою КМУ від 12.05.1994 № 302). Альтернативний варіант – е-посвідчення ветерана. Воно формується безоплатно засобами Порталу Дія на підставі відомостей про видане особі «Посвідчення особи з інвалідністю внаслідок війни», що містяться в Єдиному державному реєстрі ветеранів війни, та відцифрованого образу її обличчя з е-паспорта / е-паспорта для виїзду за кордон;
    2. Посвідчення «Постраждалий учасник Революції Гідності» – Додаток до Порядку виготовлення та видачі посвідчення «Постраждалий учасник Революції Гідності», затвердженого постановою КМУ від 28.02.2018 р. № 119;
    3. Посвідчення реабілітованої особи, затверджене постановою КМУ «Деякі питання реалізації Закону України «Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років» від 19.05.2021 № 535.

    З повагою, адвокат Айвазян.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України