Задайте вопрос юристу

920 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Наследство, 21 мая 2025, вопрос №137229

Оформление наследства, если я за границей

Здравствуйте! Мне нужен юрист, который сможет помочь оформить наследство от бабушки. Она умерла в 2024 году. Так как я нахожусь за границей все это время, я не могла во время оформить. Какие мои следующие шаги и сколько будет стоить переоформление?

Ответы юристов (9)

    Чутчев Олег Олексійович
    Чутчев Олег Олексійович 6 часов назад

    Адвокат, г. Черновцы, 7 лет опыта

    Вітаю. Ви маєте звернутися до нотаріуса за місцем відкриття спадщини на протязі 6 місяців з моменту смерті спадкодавця.

    • Анастасия Клиент 6 часов назад

      Спасибо за ответ. Уже прошло больше 6 мес. Что в таком случае можно сделать?

      • Чутчев Олег Олексійович
        Чутчев Олег Олексійович 5 часов назад

        Адвокат, г. Черновцы, 7 лет опыта

        В будь-якому випадку вам потрібно звернутись до нотаріуса. Він напевно відмовить, вказавши на пропущення строку для прийняття спадщини, а далі - до суду.

        Алгоритм такий:

        1. Звернутися до нотаріуса.

        За письмовою згодою спадкоємців, які прийняли спадщину, спадкоємець, який пропустив строк для прийняття спадщини, може подати заяву про прийняття спадщини нотаріусу або в сільських населених пунктах - уповноваженій на це посадовій особі відповідного органу місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини.

        2. Звернутися до суду.

        За позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

        • Анастасия Клиент 5 часов назад

          Благодарю за ответ, мне нужен для этого юрист, адвокат, так как я не в Украине.

    Шебештян Анастасія Петрівна
    Шебештян Анастасія Петрівна 6 часов назад

    Юрист, г. Ужгород, 1 год опыта

    Є декілька варіантів, однак потрібно знати більше деталей:1. Подача заяви до суду про поновлення строку на прийняття спадщини

    2. Доведення фактичного прийняття спадщини

    3. Узгодження з іншими спадкоємцями

    Скажіть, будь ласка, у Вас різне місце реєстрації з бабусею? Є ще спадкоємці

    • Анастасия Клиент 5 часов назад

      да, разное. Точно не знаю, но скорее всего ее сын(мой дядя), который готов был забрать и мою часть, мне пришлось просить брата забирать у него(у дяди) мои документы, так как он хотел оформить все на себя. На сколько я помню и понимаю, бабушка говорила про землю на мое имя, но если я не ошибаюсь в завещании указано , что все что у нее было - мне.

      • Шебештян Анастасія Петрівна
        Шебештян Анастасія Петрівна 5 часов назад

        Юрист, г. Ужгород, 1 год опыта

        1 варіант дій: За письмовою згодою спадкоємців, які прийняли спадщину, Ви може подати заяву про прийняття спадщини нотаріусу.

        2 варіант: Звертатися до суду для того, щоб суд визначив Вам додатковий строк, достатній для подання заяви про прийняття спадщини

      • Шебештян Анастасія Петрівна
        Шебештян Анастасія Петрівна 5 часов назад

        Юрист, г. Ужгород, 1 год опыта

        У Вашому випадку я би радила звертатися до суду із позовом про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини.

        • Анастасия Клиент 5 часов назад

          Спасибо большое.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України