Начните консультацию с юристом онлайн
На підприємстві було підвищення заробітної плати, але мені взяли і її уменшили навпаки, чи можливо взагалі таке по закону України?я ще є інвалід 3 групи !
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (1)
Юрист, г. Полтава, 5 лет опыта
Общаться в чатеДоброго дня!
Зменшення заробітної плати працівнику без його згоди — порушення законодавства України, особливо якщо на підприємстві було загальне підвищення зарплат і працівник є особою з інвалідністю 3 групи (має додаткові гарантії).
1. Згідно зі ст. 32 Кодексу законів про працю України (КЗпП) зміна істотних умов праці (включаючи оплату праці) допускається лише у випадку змін в організації виробництва і праці, з обов’язковим повідомленням працівника не пізніше ніж за 2 місяці.
2. Інвалідність — додатковий захист і будь-яке негативне виділення особи з інвалідністю серед інших працівників — ознака дискримінації за ознакою стану здоров'я.
Що ви можете зробити:
1. Офіційно звернуться до роботодавця і подайте письмову заяву з вимогою пояснити підстави зниження зарплати. Вимагайте надати копію наказу або документа, на підставі якого змінено оплату праці; обґрунтування змін; інформацію, чому зміни стосуються саме Вас. Якщо відповіді не буде — це буде аргументом для інспекції праці або суду.
2. Подайте скаргу до Держпраці
3. Подайте скаргу до Уповноваженого з прав людини (якщо підозрюєте дискримінацію через інвалідність)
4. Якщо підприємство не реагує, можна позов до суду про відновлення оплати праці; компенсацію недоплати; моральну шкоду (особливо якщо є тиск або дискримінація).
З повагою, юрист Дерій В.О.!