Начните консультацию с юристом онлайн
Доброго дня! Я мешкаю за адерсою м. Київ, вул. Сімʼї Кульженко 31Б на другому поверсі з 25, цей будинок управляється новосформованним ОСББ. Правління ОСББ після голосування, в якому ми голосували против, вирішило встановити генератори для постачання електроенергії для ліфтов під час відключеннь. Вони поділили суму потрібну для встановлення генераторів на кожну квартиру враховуючи квадратуру що становить 13 тисяч гривень. Як Ви розумієте, я ніколи не користувавсся ліфтами та маючи троїх маленьких дітей я не маю бажання і не збираюсь платити цю суму. Правління ОСББ погрожує передачою справи до суду посилаючись на ст. 15 "Обовʼязки співвласника" Закону України "Про обʼєднання співвластників багатоквартирного будинку" а саме "Співвласник зобовʼязаний... своєчасно і в повному обсязі сплачувати належні внески і платежі". Я шукаю на консультації с цієї ситуації с приводу чим це мені загрожує в суді та які мої шанси на перемогу в цїєй справі. Якщо це можливо, то будь ласка спрямуйте свою відповідь на цю електрону пошту komarovvlad01@gmail.com або в будь якому месенджері по цьому номеру +38 (095) 511-08-73
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (2)
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Владиславе!
Спільним майном багатоквартирного будинку є приміщення загального користування, у тому числі допоміжні. Окрім цього – несучі та огороджувальні конструкції, механічне, електричне, сантехнічне та інше обладнання всередині або за межами будинку, яке обслуговує більше одного житлового або нежитлового приміщення.
А також будівлі й споруди, які призначені для задоволення потреб усіх співвласників багатоквартирного будинку та розташовані на прибудинковій території.
Земельна ділянка, на якій розташований будинок та його прибудинкова територія, можуть бути спільною власністю тільки в разі державної реєстрації таких прав.
Допоміжними є приміщення, призначені для експлуатації будинку. Це – сходові клітини, вестибюлі, спільні коридори, колясочні, кладові, сміттєкамери, горища, підвали, шахти і машинні відділення ліфтів, вентиляційні камери, технічні приміщення. Все це входить до спільного майна будинку.
Нежитлові приміщення ж є окремими самостійними об’єктами власності, мають власників і виконують переважно комерційну роль. Використовуються, як правило, під офіси, магазини, кафе, ресторани, побутові сервіси. Власники нежитлових приміщень є співвласниками будинку, як і власники квартир.
Згідно з пунктом 1 статті 5 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», послуга з управління багатоквартирним будинком включає утримання спільного майна багатоквартирного будинку, зокрема: прибирання внутрішньобудинкових приміщень та прибудинкової території, виконання санітарно-технічних робіт, обслуговування внутрішньобудинкових систем (крім тих систем, обслуговування яких здійснюється виконавцем за умовами індивідуальних договорів), утримання ліфтів тощо.
Відповідно до Закону України "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку":
"Співвласник зобов’язаний:
Для забезпечення виконання власниками приміщень своїх обов'язків об'єднання має право:
Реалізація прав об'єднання, визначених цією статтею, здійснюється.
Підсумовуючи викладене, відповідно до законодавства мешканці платять не за фактичне користування ліфтом, а беруть участь у покритті витрат на утримання ліфтів, як спільного майна багатоквартирного будинку.
З повагою, адвокат Айвазян.
Юрист, г. Киев, 9 лет опыта
Общаться в чатеДоброго дня, враховуючи, що суму була розрахована з квадратури є пряма дискримінація, нарахування повинно бути здійснено відповідно сума поділена кількість квартир не враховуючи перші поверхи. Але для обгрунтованої відповіді треба бачити рішення загальних зборів.
Якщо мешканці не згодні з рішенням загальних зборів ОСББ, то таке рішення можна оскаржити в суді.
Це твердження ґрунтується на положеннях ст.ст. 10, 14, 20 Закону України «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку» від 29.11.2001 р. № 2866-III (далі ― Закон про ОСББ), у яких визначено можливість вирішувати спірні питання в судовому порядку.
Але головне пам’ятати, що для звернення до суду повинні бути законні підстави. Скажімо, твердження: «Мені не подобається рішення загальних зборів!», «Я не хочу виконувати рішення загальних зборів, бо я не член ОСББ» тощо — не є законними підставами, це необхідно розуміти в першу чергу!
Адже відповідно до ст. 10 Закону про ОСББ рішення загальних зборів, прийняте згідно зі статутом, є обов’язковим для всіх співвласників.
З яких підстав можна звернутися до суду?
Ми можемо звернутися до суду про визнання недійсним певного рішення або частини рішення ОСББ, якщо:
Тобто якщо хоча б один співвласник обґрунтовано не погоджується з рішенням більшості, прийнятим на загальних зборах, він може його оскаржити, звернувшись до місцевого (районного) суду за місцезнаходженням ОСББ (відповідно — вашого будинку) з позовом.
У зв’язку із цим співвласникам, права яких порушені, можна скористатися декількома порадами.
1. Перед зверненням до суду, керуючись ст.ст. 14, 10 Закону про ОСББ, зверніться з письмовим запитом до Правління та Голови ОСББ і отримайте копії:
2. Зверніться до юриста чи адвоката для аналізу копій документів на предмет дотримання законодавства та правильності складання позову.
Адже саме вам необхідно буде доводити в суді, що рішення не відповідає інтересам співвласників, порушує їх права чи прийнято насправді не більшістю.