Задайте вопрос юристу

921 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Военное право, 23 мая 2025, вопрос №137360

Выезд за границу мужчины 45 лет, который самостоятельно воспитывает ребенка

Добрый день.
Подскажите, пожалуйста, имею ли я право на выезд за границу, в Румынию.
Есть отсрочка по пункту 4 часть 1 статьи 23 до 09.08.2025.
Есть ВОД в котором я на учете, справка с военкомата об отсрочке, решение суда (о разводе и лишении родительских прав), полный вытяг свидетельства о рождении с загса.
Сын 6 лет. С его матерью разведен и мать лишена родительских прав.
Была информация, что могут на границе потребовать справку о составе семьи и другие документы, якобы для доказательства, что я воспитываю ребенка самостоятельно.
Разрешен ли мне выезд, какие документы нужны для пересечения границы, какие документы необходимы или могут потребовать дополнительно? Спасибо

Ответы юристов (1)

    Дерій Владислав Олегович

    Доброго дня!

    Ви маєте право на перетин кордону.

    Згідно пункт 2-6 Правил перетинання державного кордону громадянами України

    у разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану право на перетин державного кордону, крім осіб, зазначених у пунктах 2-1 та 2-2 цих Правил, також мають інші військовозобов’язані особи, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації.

    Згідно пункту 4 частини першої статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”

    не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані жінки та чоловіки, які мають дитину (дітей) віком до 18 років, якщо другий з батьків такої дитини (дітей) помер, позбавлений батьківських прав, визнаний зниклим безвісти або безвісно відсутнім, оголошений померлим, відбуває покарання у місцях позбавлення волі, а також коли особа самостійно виховує та утримує дитину за рішенням суду або запис про батька такої дитини в Книзі реєстрації народжень здійснений на підставі частини першої статті 135 Сімейного кодексу України;

    Згідно пункту 49 Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період

    у період проведення мобілізації (крім цільової) уповноважені представники територіального центру комплектування та соціальної підтримки або поліцейські, а також представники Держприкордонслужби мають право вимагати у громадян чоловічої статі віком від 18 до 60 років військово-обліковий документ (військово-обліковий документ в електронній формі) разом з документом, що посвідчує особу.

    Отже, для перетину кордону Вам необхідно підготувати такі документи:

    1) закордонний паспорт;

    2) паперовий військово-обліковий документ зі штрихкодом або е-ВОД з Резерв+ чи ДІЇ https://diia.gov.ua/services/vijskovo-oblikovij-do...

    3) ДОВІДКА із зазначенням строку відстрочки за формою, визначеною у додатку 6 постанови КМУ 560 АБО Е-ВОД з Резерв+ із вказаною відстрочкою.

    4) свідоцтво про народження дитини, рішення суду про розірвання шлюбу та рішення про позбавлення матері батьківських прав.

    Якщо Вам по надуманим причинам не дозволяють перетнути кордон Ви повинні вимагати письмову відмову у праві на перетин кордону, що оформляється у вигляді рішення.

    Дане рішення про відмову у перетині кордону може Ви можете скасувати у начальника органу охорони державного кордону або оскаржити у судовому порядку.

    Також Ви можете спробувати перетнути кордон на іншому пункті пропуску.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України