Задайте вопрос юристу

921 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Военное право, 24 мая 2025, вопрос №137388

Виїзд за кордон по супроводу дитини з інвалідністю

Доброго дня. Я батько дитини з інвалідністю до 18 років. З дружиною розлучені. Опікуном призначена мати дитини. У жовтні 2025 дитині виповнюється 18 років. Чи можу я разом з дитиною перетнути кордон?

На руках маю наступні документи:
1. Мій закордонний паспорт
2. Мій актуальний ВОД
3. Моя актуальна довідка ВЛК 2025
4. Моя довідка з ТЦК, що мені надана відстрочка до жовтня 2025
5. Закордонний паспорт дитини
6. Свідоцтво про народження дитини
7. Довідка управління соціального захисту населення про те, що дитині призначена державна соціальна допомога особі з інвалідністю та дітям з інвалідністю (довідка видана на ім'я матері дитини)
8. Рішення суду про розлучення, але аліменти не оформлені. (Можемо оформити аліментний договір про участь у вихованні, якщо це потрібно!)

Ответы юристов (5)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Ігоре!

    Так, Ви маєте право на перетин кордону, як супроводжуючий неповнолітньої дитини з інвалідністю. Ваших документів більш ніж достатньо для того.

    Згідно Постанови КМУ №57 "Про затвердження Правил перетинання державного кордону громадянами України":

    "2-1. У разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану перетинати державний кордон мають право:

    батьки, опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі, які виховують дитину з інвалідністю віком до 18 років, за наявності свідоцтва про народження дитини або документів, що підтверджують відповідні повноваження особи, що супроводжує дитину з інвалідністю (у разі здійснення супроводу опікуном, піклувальником, одним або обома прийомними батьками, батьками-вихователями), посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до Закону України “Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю”, в якому зазначено статус “дитина з інвалідністю”, або довідки про отримання державної соціальної допомоги дітям з інвалідністю, виданої структурним підрозділом з питань соціального захисту населення районної, районної у м. Києві держадміністрації, виконавчим органом міської ради, до території територіальної громади якої входить територія міста обласного значення, районної у місті (у разі її утворення) ради (незалежно від того, кого призначено отримувачем допомоги), або індивідуальної програми реабілітації дитини з інвалідністю, виданої лікарсько-консультативною комісією закладу охорони здоров’я, або медичного висновку про дитину з інвалідністю до 18 років (їх нотаріально засвідчених копій)".

    З повагою, адвокат Айвазян.

    • Ігор Клиент 3 часа назад

      Дякую за відповідь, пане Юрію. Тобто аліментний договір про участь у вихованні не потрібно оформлювати?

      • Айвазян Юрій Климентійович

        Прошу, Ігоре!

        Як на мій погляд, то непотрібно, оскільки, по-перше, Ви є батьком дитини, а отже апріорі вважаєтесь таким, який виховує дитину, а по-друге, відповідний документ не зазначений у переліку Постанови КМУ №57. Щодо утримання, то Ваша підстава для відстрочки та для виїзду не пов'язана з останнім.

        Проте, якщо, вибачте за вислів, бажаєте "подути на холодне", то можете укласти з дружиною відповідний договір.

        • Ігор Клиент 3 часа назад

          Дякую, краще укладемо договір про всяк випадок!

          • Айвазян Юрій Климентійович

            Прошу, Ігоре! Вдачі Вам!


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України