Задайте вопрос юристу

921 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Военное право, 24 мая 2025, вопрос №137400

Звернення щодо статусу «Порушення обліку» попри наявну відстрочку

Доброго дня. В застосунку резерв+ наразі показує, що я в розшуці з 27.11.2024, але:
– офіційно виїхав за кордон 29.08.2023 року (є штамп у паспорті),
– маю чинну відстрочку до завершення мобілізації за пунктом 2 частини 1 статті 23 ЗУ "Про мобілізацію" (інвалідність, підтверджена МСЕК),
– наразі перебуваю за кордоном на законних підставах.

Та наразі потребую оформити новий закордонний паспорт. Писав декілька разів до ТЦК, але жодної відповіді.

Ответы юристов (4)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Іване!

    Ви вчасно оновили дані? Після того, як виїхали за кордон, оновлювали адресу проживання?

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Іван Клиент 3 часа назад

    Так, я виїхав за кордон 29 серпня 2023 року — законно, задовго до внесення в розшук. Виїзд підтверджується штампом у паспорті.

    Я є інвалідом дитинства по зору — документи (довідка МСЕК і пенсійне посвідчення) були надані. На підставі цього в «Резерв+» вже оновлена інформація — зазначена відстрочка до завершення мобілізації (п.2 ч.1 ст.23 ЗУ). Мої дані також наявні у Мінсоцполітики та ЦБІ.

    Дані були оновлені вчасно. Штрафів чи адмінпорушень у мене немає, жодних офіційних повісток я не отримував. Адресу в додатку після виїзду за кордон не змінював, проте перебуваю за межами України вже понад 15 місяців.

    Наскільки мені відомо, сам факт законного виїзду за кордон, підтверджений документально, має бути підставою для зняття необґрунтованого розшуку за неявку, оскільки фізично отримати повістку було неможливо.

    Я звернувся до ТЦК, надав копії паспорта з відміткою про перетин кордону та документи про інвалідність. Також направив звернення через «Резерв+» з проханням скасувати запис про порушення обліку.

    • Айвазян Юрій Климентійович
      Айвазян Юрій Климентійович час назад

      Адвокат, г. Николаев, 34 года опыта

      Общаться в чате
      Наскільки мені відомо, сам факт законного виїзду за кордон, підтверджений документально, має бути підставою для зняття необґрунтованого розшуку за неявку, оскільки фізично отримати повістку було неможливо.

      Так, сам факт Вашого перебування за кордоном свідчить про те, що Ви фізично не мали змоги отримати повістку.

      Однак, врахуйте норму Постанови КМУ №560 «Порядок проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період», в якій зазначено, що:

      "34. Повістка про виклик резервіста або військовозобов’язаного до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу чи відповідного підрозділу розвідувальних органів, Центрального управління або регіональних органів СБУ може бути надіслана зазначеними органами військового управління (органами) засобами поштового зв’язку рекомендованим поштовим відправленням з описом вкладення та повідомленням про вручення з повідомленням про вручення на адресу його місця проживання після завершення 60 днів, відведених законодавством на уточнення своїх облікових даних, у тому числі адреси місця проживання.

      У разі коли резервіст або військовозобов’язаний уточнив свої облікові дані після завершення 60 днів, відведених законодавством на уточнення своїх облікових даних, повістка може надсилатися на адресу місця проживання, зазначену резервістом або військовозобов’язаним під час уточнення облікових даних.

      У разі неуточнення протягом 60 днів резервістом або військовозобов’язаним своєї адреси місця проживання повістка може надсилатися на його адресу зареєстрованого/задекларованого місця проживання".

      Проте, мова вже зараз не про те, що Ви не вказали адресу проживання за кордоном, а про те, що Вам потрібно видалити інформацію про порушення правил військового обліку з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів.

      Отже, якщо Ви направили заяву до ТЦК, а останній ігнорує її, то Ви можете надіслати скаргу до обласного ТЦК або ж одразу до МОУ на дії ТЦК. В цій скарзі Ви можете просити зобов'язати ТЦК, у якому Ви перебуваєте на обліку, розглянути Вашу заяву та надати Вам письмову відповідь.

      Залежно від того, якою буде ця відповідь, й будете рухатись далі. Якщо ТЦК зніме Вас з розшуку, враховуючи інформацію, яка була наведена в заяві, то проблема зникає. Якщо ж ні, то можна піти знову ж таки шляхом оскарження дій ТЦК у досудовому порядку чи в судовому. Головне для Вас отримати письмову відповідь, аби було що оскаржувати.

      В іншому варіанті Ви можете вирішувати всі ці питання за допомогою свого представника. Тобто, є варіант направлення адвокатського запиту до ТЦК із проханням надати інформацію щодо результату розгляду Вашої заяви. Після того, все знову спирається в скарги до ОТЦК, МОУ чи подання позову до суду.

      З повагою, адвокат Айвазян.

    Іван Клиент 17 минут назад

    Щиро дякую Вам за допомогу та роз’яснення!


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України