Задайте вопрос юристу

931 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Семейное право, 10 июня 2025, вопрос №138081

Чи може фото і відео записане без моєї згоди у момент сварок бути аргументом у суді?

Неодноразово виникали ситуації, коли чоловік провокує мене на крик, після цього вмикає запис відео на телефоні, потім погрожує що надасть матеріали в суд для доказів неадекватності щоб забрати дитину. Ще без мого відома встановлено приховану камеру у спільній квартирі, записані мої телефонні розмови. Наскільки це правомірні дії і чи можу я їх оскаржити у суді?

Ответы юристов (2)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Валерія!

    Тільки у випадку, якщо суд за клопотанням сторони приєднав відео чи аудіо до справи у якості доказу.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Босак Назар Орестович
    Босак Назар Орестович 20 дней назад

    Юрист, г. Львов, 10 лет опыта

    Доброго Вам дня. Особисті папери, листи, записи телефонних розмов, телеграми та інші види кореспонденції можуть бути оголошені у судовому засіданні лише за згодою осіб, визначених Цивільним кодексом України. Це правило застосовується при дослідженні звуко- і відеозаписів такого самого характеру.

    Стаття 238. Відтворення звукозапису, демонстрація відеозапису і їх дослідження

    1. Під час відтворення звукозапису, демонстрації відеозапису, що мають приватний характер, а також під час їх дослідження застосовуються правила цього Кодексу щодо оголошення і дослідження змісту особистого листування і телеграфних повідомлень.

    2. Відтворення звукозапису і демонстрація відеозапису проводяться в судовому засіданні або в іншому приміщенні, спеціально підготовленому для цього, з відображенням у протоколі судового засідання особливостей оголошуваних матеріалів і зазначенням часу демонстрації. Після цього суд заслуховує пояснення учасників справи.

    3. У разі потреби відтворення звукозапису і демонстрація відеозапису можуть бути повторені повністю або у певній частині.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України