Начните консультацию с юристом онлайн
Доброго дня. Сусідка виріша поставити літню кухню ( без фундаменту), але виходить що в мене перед вікном. Мій будинок в метрі від огорожі, і вікно виходить до сусідки, і виходить, що та дерев'яна споруда буде в метрі ( а може й менше) від огорожі у мене в вікнах. Чи має вона на це право і другого звертатися в такому випадку?
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (3)
Адвокат, г. Николаев, 34 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Катерина!
Це питання стосується порушення будівельних норм і санітарних відстаней між будівлями на суміжних земельних ділянках, а також можливого порушення Вашого права на нормальні умови проживання.
Згідно з Державними будівельними нормами (ДБН), зокрема - ДБН Б.2.2-12:2019 «Планування і забудова територій», господарські споруди (в т.ч. літня кухня без фундаменту) повинні розташовуватись:
У вашому ж випадку: якщо вікно у вашому будинку виходить на її ділянку, а вона ставить літню кухню менше ніж за 3 м від вашого вікна, — це пряме порушення ДБН.
Спробуйте домовитись із сусідкою по хорошому. Якщо це не вдається, Подайте письмову скаргу до:
Також Ви маєте право звернутись до суду:
про усунення перешкод у користуванні майном (ст. 391 ЦК України);або про знесення самочинної забудови (ст. 376 ЦК України).З повагою, адвокат Айвазян.
Юрист, г. Полтава, 5 лет опыта
Общаться в чатеДоброго дня!
Згідно частини 1 статті 103 Земельного кодексу України Власники та землекористувачі земельних ділянок повинні обирати такі способи використання земельних ділянок відповідно до їх цільового призначення, при яких власникам, землекористувачам сусідніх земельних ділянок завдається найменше незручностей (затінення, задимлення, неприємні запахи, шумове забруднення тощо).
Встановлення літньої кухні - є порушенням правил добросусідства та державних будівельних норм.
Спробуйте домовитись із сусідами щодо добровільного демонтажу тимчасової споруди, якщо вона заважає Вам проживати в будинку.
В протилежному випадку Ви можете поскаржитися на сусідів до органів місцевого самоврядування та зобов'зати їх у судовому порядку демонтувати літню кухню.
З повагою, юрист Дерій В.О.!
Юрист, г. Львов, 10 лет опыта
Доброго вечора. Органи місцевого самоврядування вирішують земельні спори у межах території територіальних громад щодо меж земельних ділянок, що перебувають у власності і користуванні громадян, обмежень у використанні земель та земельних сервітутів, додержання громадянами правил добросусідства, а також спори щодо розмежування меж районів у містах. У разі незгоди власників землі або землекористувачів з рішенням органу місцевого самоврядування спір вирішується у судовому порядку.
Земельні спори розглядаються органами місцевого самоврядування на підставі заяви однієї із сторін у тижневий строк з дня подання заяви. Земельні спори розглядаються за участю зацікавлених сторін, які повинні бути завчасно повідомлені про час і місце розгляду спору. У разі відсутності однієї із сторін при першому вирішенні питання і відсутності офіційної згоди на розгляд питання розгляд спору переноситься. Повторне відкладання розгляду спору може мати місце лише з поважних причин. Відсутність однієї із сторін без поважних причин при повторному розгляді земельного спору не зупиняє його розгляд і прийняття рішення.
У рішенні органу місцевого самоврядування визначається порядок його виконання. Рішення передається сторонам у триденний строк з дня його прийняття. Виконання рішення щодо земельних спорів здійснюється органом, який прийняв це рішення.