Начните консультацию с юристом онлайн
Вітаю! Сусіди приватизували дорогу .Погрожують.Є навіть звернення до поліції.Я військова і не можу там проживати постійно.Що робити?
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (6)
Адвокат, г. Николаев, 34 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Людмила!
Якщо дорога, про яку іде мова, загального користування, або самовільне обмеження руху по ній утруднює доступ до інших приватних будинків, в тому числі, на авто, то сусіди не мали права закрити її або обмежити рух по ній у інший спосіб. Звертайтесь із скаргою у виконавчий орган місцевої Ради чи до ДАЇ - в залежності від статусу дороги.
З повагою, адвокат Айвазян.
Юрист, г. Киев, 4 года опыта
Общаться в чатеВ майбутньому для прискорення вирішення Вашого питання рекомендуємо формулювати питання більш конкретизовано, оскільки це може мати вплив на повноту та якість консультування, при цьому керівні документи, що регламентують застосування законодавства в тій, чи іншій сфері можуть різнитися.
Юрист чи адвокат не може прогнозувати фактичні обставини Вашого правового питання. Просимо цінувати час, витрачений на підготовку безоплатних відповідей на питання.
Юрист, г. Киев, 4 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Людмило!
Якщо на приватизованій сусідами ділянці проходить грунтова дорога, слід з'ясувати, чи внесено її до Плану населеного пункту, затвердженого органами місцевого самоврядування, сільською радою.
У разі відсутності даної дороги на плані слід дійти до висновку, що дана ділянка дороги замовільно прокладена та є частиною приватної власності сусідів.
Згідно статті 19 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" від 17.02.2011 № 3038-VI детальний план території деталізує положення генерального плану населеного пункту або комплексного плану та визначає планувальну організацію і розвиток частини території населеного пункту або території за його межами без зміни функціонального призначення цієї території. Детальний план території розробляється з урахуванням обмежень у використанні земель, у тому числі обмежень використання приаеродромної території, встановлених відповідно до Повітряного кодексу України.
Детальний план території розробляється за рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради з метою визначення планувальної організації, просторової композиції і параметрів забудови та ландшафтної організації кварталу, мікрорайону, іншої частини території, призначених для комплексної забудови чи реконструкції, та підлягає стратегічній екологічній оцінці.
Детальні плани територій одночасно з їх затвердженням стають невід’ємними складовими генерального плану населеного пункту та/або комплексного плану.
2. Детальний план території може передбачати також формування земельних ділянок комунальної власності територіальної громади, на території якої вони розташовані. Формування таких земельних ділянок є обов’язковим, якщо на зазначених земельних ділянках розташовані або передбачається спорудження:
за кошти державного або місцевого бюджету: об’єктів соціальної інфраструктури (освіти, охорони здоров’я, культури, житлово-комунального господарства); об’єктів, передбачених Генеральною схемою планування території України та/або схемою планування області; об’єктів, для розміщення яких відповідно до цього Закону може здійснюватися примусове відчуження земельних ділянок з мотивів суспільної необхідності;
інших об’єктів, визначених замовником у завданні на проектування.
Формування земельних ділянок для розміщення об’єктів, визначених цією частиною, на підставі детального плану території не здійснюється, якщо такі земельні ділянки вже сформовані.
Детальний план території має передбачати внесення до Державного земельного кадастру відомостей про земельні ділянки, які є сформованими, але відомості про них не внесені до Державного земельного кадастру, і на яких розташовані об’єкти соціальної інфраструктури (освіти, охорони здоров’я, культури, житлово-комунального господарства), які перебувають у комунальній власності територіальної громади, на територію якої розробляється детальний план.
Після затвердження детального плану території відомості про земельні ділянки, зазначені в цій частині, підлягають внесенню до Державного земельного кадастру.
Детальний план території повинен містити відомості про межі та правові режими всіх режимоутворюючих об’єктів та всіх обмежень у використанні земель (у тому числі обмежень у використанні земель у сфері забудови), встановлених до або під час розроблення проекту.
Розробником детального плану території може бути суб’єкт господарювання, який має право здійснювати розроблення містобудівної документації відповідно до Закону України "Про архітектурну діяльність" та документації із землеустрою відповідно до Закону України "Про землеустрій".
3. Детальний план території повинен містити відомості, передбачені статтею 45 - 1 Закону України "Про землеустрій".
4. Детальний план території визначає:
1) принципи планувально-просторової організації забудови;
2) червоні лінії та лінії регулювання забудови;
3) у межах визначеного комплексним планом, генеральним планом населеного пункту функціонального призначення режим та параметри забудови території, розподіл територій згідно з будівельними нормами;
4) містобудівні умови та обмеження (у разі відсутності плану зонування території) або уточнення містобудівних умов та обмежень згідно із планом зонування території;
5) потребу в підприємствах і закладах обслуговування населення, місце їх розташування;
6) доцільність, обсяги, послідовність реконструкції забудови;
7) черговість та обсяги інженерної підготовки території;
8) систему інженерних мереж;
9) порядок організації транспортного і пішохідного руху;
10) порядок комплексного благоустрою та озеленення, потребу у формуванні екомережі;
11) межі прибережних захисних смуг і пляжних зон водних об’єктів (у разі відсутності плану зонування території).
5. Детальний план території складається із графічних і текстових матеріалів.
6. Склад, зміст, порядок розроблення та затвердження детального плану території визначаються Кабінетом Міністрів України.
7. Доступ до матеріалів детального плану території, крім інформації, яка відповідно до закону становить державну таємницю або належить до інформації з обмеженим доступом, не може обмежуватися. Загальна доступність матеріалів детального плану території забезпечується відповідно до вимог Закону України "Про доступ до публічної інформації" шляхом надання їх за запитом на інформацію, оприлюднення, у тому числі у формі відкритих даних, на єдиному державному веб-порталі відкритих даних, офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері будівництва, містобудування та архітектури, веб-сайті відповідного органу місцевого самоврядування, внесення відповідних даних до Державного земельного кадастру та містобудівного кадастру.
У разі наявності в детальному плані території інформації, яка відповідно до закону становить державну таємницю або належить до інформації з обмеженим доступом, така інформація подається у вигляді окремого файлу, формат якого визначається Кабінетом Міністрів України, та підписується кваліфікованими електронними підписами відповідальними особами, які розробили детальний план території.
8. Детальний план території розглядається і затверджується сільською, селищною, міською радою протягом 30 днів з дня його подання.
9. Детальний план території не підлягає експертизі.
10. Внесення змін до детального плану території допускається за умови їх відповідності комплексному плану (за наявності), генеральному плану населеного пункту та плану зонування території.
Такі зміни розробляються, узгоджуються та затверджуються в порядку, визначеному цим Законом для розроблення, узгодження та затвердження детального плану території та Законом України "Про землеустрій".
11. У разі розроблення детального плану території відповідно до вимог цього Закону на цю територію не розробляється проект землеустрою щодо впорядкування території для містобудівних потреб, а також проект землеустрою щодо організації і встановлення меж територій природно-заповідного фонду та іншого природоохоронного призначення, оздоровчого, рекреаційного, історико-культурного, лісогосподарського призначення, земель водного фонду та водоохоронних зон, обмежень у використанні земель та їх режимоутворюючих об’єктів (щодо обмежень у використанні земель, відомості про які підлягають внесенню до Державного земельного кадастру на підставі цього детального плану території).
Поряд з цим, Ви маєте право звернутися з заявою до органів місцевого самоврядування про розроблення, оновлення, внесення змін та затвердження містобудівної документації, а саме щодо розроблення або внесення змін до детального плану території та залучення робочої групи як тимчасового консультативно-дорадчого органу виконавчого органу, що забезпечує проведення та опрацювання результатів громадського обговорення з формування завдання на розроблення комплексного плану, складається з представників сільських, селищних, міських рад, виконавчих органів сільських, селищних, міських рад, органів державної влади, державних та комунальних підприємств, установ та організацій, органів самоорганізації населення, громадських організацій, інших заінтересованих сторін у складі не менш як п’ять осіб і не більш як 21 особа, з непарною кількістю членів.
Процедура розроблення або внесення змін до детального плану території, затверджена Постановою Кабінету Міністрів України "Про затвердження Порядку розроблення, оновлення, внесення змін та затвердження містобудівної документації" від 1 вересня 2021 р. № 926.
З повагою,
юрист Віра Братченко.
Дякую за відповідь.Так,на всіх картах ця дорога була нанесена.Зараз не знаю.Одна з моїх земельних ділянок знаходиться по-середині ділянки сусідів.Говорять щоб літала до неї.Цікаво хто їм взагалі дав дозвіл на приватизацію дороги.
Юрист, г. Киев, 4 года опыта
Общаться в чате...Якщо немає іншого проходу, вам може знадобитися встановити земельний сервітут або домовитися з сусідами про спільне використання території. Якщо домовитися не вдається, можна звернутися до суду для встановлення сервітуту.
Земельний сервітут встановлюється шляхом укладання договору між власниками земельних ділянок, за законом, заповітом або рішенням суду.
Готова надати Вам послугу з підготовки письмової пропозиції власникам суміжних земельних ділянок про укладення договору сервітуту. У випадку отримання відмови, слід звернутися до суду.
З повагою, юрист Віра Братченко!