Задайте вопрос юристу

932 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Семейное право, 03 июля 2025, вопрос №139055

Аліменти Моє запитання: Чи є це правомірним, якщо рішення суду передбачає “не менше прожиткового мінімуму”, а не середню зарплату? І на якій підставі виконавець може змінювати суму?

Мене звати Роман. Маю запитання щодо нарахування аліментів.
Моя колишня дружина з трьома дітьми поїхала до України й залишилася там, створивши нову сім’ю. Вона подала до суду на стягнення аліментів, і суд виніс рішення, згідно з яким я повинен сплачувати аліменти не менше мінімального прожиткового мінімуму на дитину.

Проте державна виконавча служба (або приватний виконавець) нарахувала мені до сплати 6700 грн щомісяця, аргументуючи це тим, що потрібно сплачувати від середньої заробітної плати по Україні.

Моє запитання:
Чи є це правомірним, якщо рішення суду передбачає “не менше прожиткового мінімуму”, а не середню зарплату? І на якій підставі виконавець може змінювати суму?

Ответы юристов (3)

    Карпенко Андрій Володимирович

    Вітаю!

    ТРЕБА БАЧИТИ ПОВНЕ РІШЕННЯ СУДУ, АБО СУДОВОГО НАКАЗУ.

    Дерій Владислав Олегович

    Доброго дня!

    Потрібно аналізувати саме рішення. Скиньте номер справи.

    Загалом Вам повинні були встановити частку від доходу або тверду суму.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Романе!

    Ви надали недостатньо інформації для того, аби надати Вам відповідь на Ваше запитання. Яку частку від доходу з Вас стягують? Ви працюєте? Аліменти на всіх трьох дітей?

    У 2025 році прожитковий мінімум на дитину в Україні становить:

    2 563 грн для дітей віком до 6 років

    та 3 196 грн для дітей віком від 6 до 18 років.

    З повагою, адвокат Айвазян.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України