Задайте вопрос юристу

939 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Финансовое право, 06 июля 2025, вопрос №139152

Як мені довести джерело доходу

Доброї ночі.Мене звати Антон, мені 15 років.Я займаюсь неофіційним підробітком в інтернеті, пишу статті.Я відкрив свою "компанію" з другом де ми найняли людей через олх і вони працюють на нас.Вони пишуть статті за меншу плату, ми надсилаємо ці статті тим на кого ми працюєм і таким чином отримуєм профіт.Але є проблема.
Коли нам надсилають гроші ті на кого ми працюєм, нам потрібно надіслати зарплати тим хто на нас працює.Тому тут виходят перекази кожного тижня на суми від 3000 до 15000 тисяч тільки нам, а потім ми робимо перекази +-десятьом особам в розмірі 500-1000грн кожному.Хотів би дізнатися чи будуть мене питати про джерело доходу, і якщо будуть то як я його можу довести?(користуємось monobank)

Ответы юристов (2)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Артеме!

    Так, цілком можливо, що Ви потрапите під внутрішній моніторінг банку, враховуючи Ваш вік та "перекази +-десятьом особам в розмірі 500-1000грн кожному".

    Щодо доведення джерела доходу, то складне питання, оскільки по суті Ви займаєтесь підприємницькою діяльністю без належного оформлення.

    Відповідно до частини третьої ст. 35 ЦКУ повна цивільна дієздатність може бути надана фізичній особі, яка досягла шістнадцяти років і яка бажає займатися підприємницькою діяльністю.

    За наявності письмової згоди на це батьків (усиновлювачів), піклувальника або органу опіки та піклування така особа може бути зареєстрована як підприємець. У цьому разі фізична особа набуває повної цивільної дієздатності з моменту державної реєстрації її як підприємця.

    Повна цивільна дієздатність, надана фізичній особі, поширюється на усі цивільні права та обов’язки (частина четверта ст. 35 ЦКУ).

    Отже, Вам потрібно зберігати листування із тією особою, на яку Ви працюєте, щодо замовлен та оплати. Як також бажано мати переписку і з "фрилансерами", які роблять частину замовлення.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Дерій Владислав Олегович

    Доброго дня!

    Цілком можливо, що рано чи пізно Ви натрапите на внутрішній моніторинг банку, адже Ваші фінансові операції за рахунком фізичної особи не відповідають ризик-профілю (зокрема віку, професії, доходам).

    Кожен банк має індикатори ризикової поведінки та порогове значення після якого починається перевірка, наприклад у Приватбанка це 60 тис грн.

    Тому, поки Ви тримаєтесь в межах 20 тис грн на місяць, та сплачуєте лише 10 людям, то цілком можливо, що Вас чіпати не будуть, але в разі фінмоніторингу Вам буде складно довести джерело походження коштів.

    Адже, щоб займатись підпиємництвом Ви повинні бути ФОП.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України