Начните консультацию с юристом онлайн
Звернувся в пенсійний фонд для отримання посвідчення інваліда. 23 роки. Сказали потрібен стаж рік. В мене тільки півтора місяці стажу + 3 місяці фоп ІІ групи. Дали відмову. Пішов в соц захист, відправили в пенс фонд бо з 01.07 всім займаються там. На соц виплати теж відмова бо маю фоп 3 місяці. Без виплат кажуть що не модна посвідчення отримати хоча всюди написано що можна. Як це насправді?
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (2)
Юрист, г. Полтава, 5 лет опыта
Общаться в чатеДоброго дня!
Щоб оформити пенсію потрібно докупити стаж, для цього необхідно укласти договір добровільної участі в загальнообов’язковому державному соціальному страхуванні.
Щодо посвідчення від соцзахисту, то потрібно отримати від них письмову відмову та проаналізувати її.
Якщо Ви хочете перетнути кордон, то зверніться до соцзахисту та отримайте Довідку для отримання пільг особам з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу https://guide.diia.gov.ua/view/vydacha-dovidky-dli...
З нею Ви також зможете виїхати, адже це передбачено Правилами перетинання державного кордону громадянами України.
З повагою, юрист Дерій В.О.!
Адвокат, г. Николаев, 34 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Владе!
Все вірно. Вам потрібно мати стаж
Умовою для призначення даного виду пенсії є наявність страхового стажу від 1 до 15 років залежно від віку інваліда та групи інвалідності. Згідно зі статтею 32 Закону особи, визнані інвалідами, мають право на пенсію по інвалідності залежно від групи інвалідності за наявності такого страхового стажу на час настання інвалідності або на день звернення за пенсією:
для осіб з інвалідністю I групи:
для осіб з інвалідністю II та III груп:
– до досягнення особою 23 років включно – 1 рік;
– від 24 років до досягнення особою 26 років включно – 2 роки;
– від 27 років до досягнення особою 28 років включно – 3 роки;
– від 29 років до досягнення особою 31 року включно – 4 роки;
– від 32 років до досягнення особою 33 років включно – 5 років;
– від 34 років до досягнення особою 35 років включно – 6 років;
– від 36 років до досягнення особою 37 років включно – 7 років;
– від 38 років до досягнення особою 39 років включно – 8 років;
– від 40 років до досягнення особою 42 років включно – 9 років;
– від 43 років до досягнення особою 45 років включно – 10 років;
– від 46 років до досягнення особою 48 років включно – 11 років;
– від 49 років до досягнення особою 51 року включно – 12 років;
– від 52 років до досягнення особою 55 років включно – 13 років;
– від 56 років до досягнення особою 59 років включно – 14 років.
Державна соціальна допомога призначається залежно від Вашого доходу, тож, можливо, питання саме в тому.
Згідно із Постановою КМУ №261 "Про затвердження Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю і державної соціальної допомоги на догляд":
25. Порядок обчислення середньомісячного сукупного доходу сім’ї для призначення соціальної допомоги і допомоги на догляд визначено постановою Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 р. № 632 “Деякі питання виплати державної соціальної допомоги” (Офіційний вісник України, 2020 р., № 61, ст. 1981).
26. Середньомісячний сукупний дохід особи для визначення права на призначення соціальної допомоги та допомоги на догляд обчислюється шляхом ділення середньомісячного сукупного доходу сім’ї на кількість членів сім’ї, які включаються до її складу.
До складу сім’ї включаються:
чоловік, дружина;
малолітні діти віком до 14 років та неповнолітні діти віком до 18 років, у тому числі тимчасово влаштовані в сім’ю діти, які залишилися без батьківського піклування, а також повнолітні діти, які навчаються за денною або дуальною формою здобуття освіти в закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти (зокрема, в період між завершенням здобуття певного рівня освіти та зарахуванням для здобуття іншого рівня освіти за умови, що такий період не перевищує чотирьох місяців, або до визначеного законодавством строку зарахування на навчання для здобуття фахової передвищої, вищої освіти в межах календарного року) і не мають власних сімей, - до закінчення навчання у закладах освіти, але не довше ніж до досягнення ними 23-річного віку (незалежно від їх фактичного та/або зареєстрованого/задекларованого місця проживання (перебування);
жінка та чоловік, які проживають однією сім’єю, ведуть спільне господарство та не перебувають у шлюбі.
Відповідно до ПОРЯДКУ обчислення середньомісячного сукупного доходу сім’ї (домогосподарства) для усіх видів державної соціальної допомоги https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/632-2020-п#Tex...:
9. Для фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування, незалежно від отриманих (неотриманих) доходів до сукупного доходу за кожний місяць враховується дохід, обчислений у таких розмірах мінімальної заробітної плати станом на кінець періоду, за який враховуються доходи:
одного розміру мінімальної заробітної плати - для платників єдиного податку першої групи;
двох розмірів мінімальної заробітної плати - для платників єдиного податку другої групи;
трьох розмірів мінімальної заробітної плати - для платників єдиного податку третьої та четвертої групи.
При цьому для фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування і є платниками єдиного податку першої - четвертої груп, не враховується дохід від провадження підприємницької діяльності, інформацію про який подано ДПС на запит органу соціального захисту населення/органу Пенсійного фонду України. Система оподаткування та групи платників єдиного податку для спрощеної системи оподаткування визначаються станом на останній місяць періоду, за який враховуються доходи.
Якщо Ви не маєте права ані на пенсію, ані на соціальну допомогу, то Вам не видадуть посвідчення. Єдине, що Ви можете отримати - це довідку для отримання пільг особам з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу.
З повагою, адвокат Айвазян.