Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
936 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Продається частина будинку через АН. Щоразу як представник агенції проводить покази, виходить сусід і "поливає брудом" нашу частину будинку (мовляв в хаті протікає дах, тріщини, сусіди неадекватні і т.д.) що звісно не відповідає дійсності. Планування : будинок розділений стіною на 2х власників, на території 6 соток, окремі вхідні двері, окрема адреса та комунікації, окремий город з кадастровим номером, та спільно-сумісна територія для доступу до городу та самого будинку. Робиться скоріше за все для того, аби ми в результаті скинули ціну і сусід міг викупити за нижчою ціною. Право першого викупу надано, про продаж повідомлений усно. Домовленості результату не принесли. Чи порушуються таким чином мої права і за якою статтею? Чи можна притягнути до відповідальності за перешкоджання продажу і яким чином? Дякую.
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (1)
Юрист, м. Полтава, 5 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня!
Якщо будинок має дві адреси, то сусід не має права першочергового викупу.
Сусід, який зумисно дискредитує об'єкт, розповсюджуючи недостовірну інформацію, яка знижує вартість Вашого майна або ускладнює його реалізацію, — перевищує межі користування власним правом, і це може бути кваліфіковано як зловживання правом, а також перешкоджання у здійсненні права власності.
1. Зберіть докази:
2. Надішліть сусіду претензію (рекомендованим листом з описом вкладеного та повідомленням про вручення):
Повідомте, що його дії створюють перешкоди у реалізації права власності, є неправомірними, та в разі їх продовження Ви змушені будете звернутись до суду з позовом за ст. 391 ЦКУ (Захист права власності власника майна. згідно якої власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпоряджання своїм майном) та Ст. 277 ЦКУ – Захист честі, гідності та ділової репутації, адже якщо сусід поширює недостовірну або негативну інформацію, що шкодить продажу (наприклад, про тріщини, текти, нібито «неадекватність» власників) — це підпадає під наклеп.
3. Можна реально звернутись до суду з позовом про усунення перешкод у користуванні майном, та/або про захист честі та гідності (ст. 277 ЦКУ) з вимогою спростування недостовірної інформації, а також вимагати компенсацію за моральну шкоду.
4. Якщо поведінка сусіда агресивна, то можна також звернутись до поліції за ст. 173 Кодексу України про адміністративні правопорушення (дрібне хуліганство).
З повагою, юрист Дерій В.О.!