Задайте вопрос юристу

936 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Армия и мобилизация, 08 июля 2025, вопрос №139214 340₴

Батькові виповнилось 60 років, чи можуть притягнути до адмін.відповідальності

Батькові виповнилось 60 років, на обліку в ТЦК не стояв, тому що був знятий ще в 45 років, але документів при собі про зняття з обліку не має. Дані не оновлював, Резерв+ не завантажував, ТЦК не відвідував.

2 липня виповнилось 60 років. На обліку в ТЦК з того моменту не стояв, хоча працював до 58 років (до 2023 року) офіційно, поки не звільнився. Чи можуть притягнути до адміністративної відповідальності і накласти штраф? Що треба робити щоб цього не сталось? Чи працює тут строк давності адмін. порушення?

Ответы юристов (4)

    Турчин Ярослав Олексійович
    100%

    ДОБРОГО РАНКУ, Andrew!

    Так, строки працюють. Та й маю сумнів, що хтось буде займатися Вашим батьком.

    Головний інтерес ТЦК - тероризувати тих, кого можна мобілізувати.

    А якщо людина підлягає виключенню з обліку за досягненням граничного віку перебування у статусі військовозобов"язаного, то сенсу псувати собі статистику немає у ТЦК.

    Також дуже багато хто з клієнтів планував відстрочку, а перевіривши свій військово-обліковий документ в ДІЇ дізнався, що він був виключений з обліку за віком ще в 45 років. за старих правил. І навіть не поновили на облік й досі. Вже 2 роки пройшло з моменту виявлення.

    https://diia.gov.ua/services/vijskovo-oblikovij-do...

    Тож не псуйте зайвий раз нерви. Притягнення Вашого батька до відповідальності - малоймовірне.

    Крім того взагалі незрозуміло як Вашого батька не виявили, якщо він працює і підприємства суворо зараз останні роки ведуть облік та перевіряють документи.

    Щасти Вам!

    З повагою та розумінням, юрист Ярослав Турчин

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю Вас.

    Батькові виповнилось 60 років, на обліку в ТЦК не стояв, тому що був знятий ще в 45 років, але документів при собі про зняття з обліку не має. Дані не оновлював, Резерв+ не завантажував, ТЦК не відвідував. 2 липня виповнилось 60 років. На обліку в ТЦК з того моменту не стояв, хоча працював до 58 років (до 2023 року) офіційно, поки не звільнився. Чи можуть притягнути до адміністративної відповідальності і накласти штраф? Що треба робити щоб цього не сталось? Чи працює тут строк давності адмін. порушення?

    А власне які підстави для притягнення Вашого батька до відповідальності? Якщо його не викликав ТЦК (повісткою), він не був обмежено придатним, таких підстав я не вбачаю.

    Строки притягнення до відповідальності за неоновлення даних вийшли, адже пройшло 3 місяці. Ба більше, він вже не цікавий для ТЦК, а тому я припускаю, що вони не захочуть витрачати навіть час на складення адміністративних матеріалів.

    Стаття 38. Строки накладення адміністративного стягнення

    ...

    Адміністративне стягнення за вчинення в особливий період правопорушень, передбачених статтями 210, 210-1 цього Кодексу, може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше одного року з дня його вчинення.

    ВИСНОВОК: на мій погляд, ТЦК не буде накладати на Вашого батька будь-які стягнення, адже наразі він вже невійськовозобов'язаний. Строки давно тут також можна застосовувати.

    З повагою! Щасти Вам!

    Дерій Владислав Олегович

    Доброго дня!

    Батька навряд чи притягнуть до адміністративної відповідальності і в нього не повинні вимагати військово-облікові документи для перевірки.

    Батьку потрібно лише носити з собою паспорт, щоб підтвердити свій вік.

    Відповідно до ч.6 ст.22 ЗУ "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" У період проведення мобілізації (крім цільової) лише громадяни України чоловічої статі віком від 18 до 60 років зобов’язані мати при собі військово-обліковий документ та пред’являти його за вимогою уповноваженого представника територіального центру комплектування та соціальної підтримки або поліцейського, а також представника Державної прикордонної служби України у прикордонній смузі, контрольованому прикордонному районі та на пунктах пропуску через державний кордон України.

    Крім того, існують терміни притягнення до адміністративної відповідальності.

    Згідно статті 38 Кодексу про адміністративні правопорушення адміністративне стягнення за вчинення в особливий період правопорушень, передбачених статтями 210, 210-1 цього Кодексу, може бути накладено протягом ТРЬОХ місяців з дня його виявлення, але не пізніше одного року з дня його вчинення.

    Тому батьку взагалі не потрібно ні за що хвилюватись, адже він вже є невійськовозобов'язаним.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    Карпенко Андрій Володимирович

    Вітаю!

    ВАШ БАТЬКО ВЖЕ НЕ ВІЙСЬКОВОЗАБОВЯЗАНИЙ, ТОМУ У НЬОГО ВЖЕ НЕ МАЮТЬ ПРАВА ПЕРЕВІРЯТИ ВІЙСЬКОВО-ОБЛІКОВІ ДОКУМЕНТИ.

    ФОРМАЛЬНО ЙО6О ДО 17.07 ЩЕ МОЖУТЬ ПРИТЯГНУТИ ДО АДМІНІСТРАТИВНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ЗА НЕ ОНОВЛЕННЯ ДАНИХ - 17.07 БУДЕ РІК ЯК ВІН СКОЇВ АДМІНІСТРАТИВНЕ ПРАВОПОРУШЕННЯ (НЕ ОНОВИВ ДАНІ). ПРИТЯГНУТИ ДО АДМІНІСТРАТИВНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ МОЖНА НА ПРОТЯЗІ РОКУ З МОМЕНТУ СКОЄННЯ ПРАВОПОРУШЕННЯ. Я СУМНІВАЮСЯ, ЩО ТЦКСП БУДЕ ЦЕ РОБИТИ.

    Відповідно до підпункту 1 пункту 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону 11 квітня 2024 року № 3633-IX громадяни України, які перебувають на військовому обліку, зобов’язані протягом 60 днів з дня набрання чинності цим Законом уточнити адресу проживання, номери засобів зв’язку, адреси електронної пошти (за наявності електронної пошти) та інші персональні дані:

    у разі перебування на території України - шляхом прибуття самостійно до ТЦК та СП за місцем перебування на військовому обліку чи за своїм місцем проживання, або до ЦНАП , або через електронний кабінет призовника, військовозобов’язаного, резервіста (за наявності);

    у разі перебування за кордоном - шляхом повідомлення на офіційну електронну адресу або на офіційний номер телефону, які зазначені на офіційному сайті ТЦК та СП за місцем перебування на військовому обліку, або через електронний кабінет призовника, військовозобов’язаного, резервіста (за наявності).


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України