Задайте вопрос юристу

937 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Права человека, 10 июля 2025, вопрос №139310

Заява до поліції за наклеп

Шановні юристи хто із Вас готовий написати заяву до поліції за наклеп. А также зробить адвокацький запит до подіції на отримання запису з бодікамер?????

Ответы юристов (3)

    Братченко Віра Юріївна

    Доброго дня, Олександре!

    У відповідності до пунктів 7,8 Розділу VIII. Загальний порядок зберігання та видачі відеозаписів Інструкції із застосування органами та підрозділами поліції технічних приладів і технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України від 18 грудня 2018 року № 1026 відеозаписи або копії з них можуть бути надані за вмотивованими запитами органів державної влади, органів досудового розслідування, прокуратури, слідчого судді та суду, поліцейського та інших осіб у порядку, передбаченому законодавством України.

    Передавання відеозаписів, отриманих з портативних та відеореєстраторів, установлених на службових транспортних засобах, БпЛА, автомобільних та стаціонарних систем для використання засобами масової інформації, а також поширення в мережі Інтернет, здійснюється з дозволу керівника органу, підрозділу поліції з дотриманням Закону України «Про захист персональних даних». Таке передавання здійснюється виключно з метою забезпечення безпеки та захисту інтересів громадян, суспільства і держави, а також з метою захисту гідності та честі працівника поліції.

    У відповідності до п. 1, 2, 3 Розділу VIII. Загальний порядок зберігання та видачі відеозаписів Інструкції:

    1. Вивантаження відеозаписів з карт пам’яті портативних відеореєстраторів та відеореєстраторів, установлених на службових транспортних засобах, БпЛА, на сервер зберігання відеозаписів здійснюється шляхом приєднання карти пам’яті до спеціального обладнання в автоматичному режимі за допомогою спеціального програмного забезпечення або в інший спосіб, визначений виробником до такого сервера.

    2. Відеозаписи автомобільних та стаціонарних систем зберігаються на сервері у визначений виробником спосіб.

    3. Строк зберігання відеозаписів становить:

    1) з портативних та відеореєстраторів, установлених у службових транспортних засобах, БпЛА,- 30 діб;

    2) з автомобільної або стаціонарної системи залежно від технічних характеристик - не менше 30 діб;

    3) у стаціонарних системах, які використовуються під час відбору кандидатів на службу до поліції,- 60 діб.

    Можу підготувати заяву до органу Національної поліції України про притягнення особи до адміністративної відповідальності або заяву про вчинення кримінального правопорушення після правового аналізу ситуації за наявності підстав.

    Босак Назар Орестович
    Босак Назар Орестович 15 часов назад

    Юрист, г. Львов, 10 лет опыта

    Доброго вечора. Наклепом вважається поширення завідомо неправдивих негативних ганьблячих відомостей про особу. У випадку наклепу можна подати до суду позов про захист честі, гідності та ділової репутації. З цього питання було прийнято Постанову пленуму Верховного суду України "Про судову практику у справах про захист гідності та честі фізичної особи, а також ділової репутації фізичної та юридичної особи" від 2009 року (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/v_001700-09#Te...).

    В Кодексі України про адміністративні правопорушення є стаття наступного змісту.

    Стаття 183. Завідомо неправдивий виклик спеціальних служб

    Завідомо неправдивий виклик пожежно-рятувального підрозділу (частини), поліції, бригади екстреної (швидкої) медичної допомоги або інших аварійно-рятувальних формувань -

    тягне за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

    Протоколи про це адмінправопорушення складає поліція, яка і розглядає після того справи про цей делікт.

    Босак Назар Орестович
    Босак Назар Орестович 15 часов назад

    Юрист, г. Львов, 10 лет опыта

    В Кримінальному кодексі України є стаття 383.

    Стаття 383. Завідомо неправдиве повідомлення про вчинення кримінального правопорушення

    1. Завідомо неправдиве повідомлення суду, прокурору, слідчому, дізнавачу або органу досудового розслідування про вчинення кримінального правопорушення -

    карається виправними роботами на строк до двох років або пробаційним наглядом на строк до трьох років, або обмеженням волі на той самий строк, або позбавленням волі на строк до двох років.

    2. Ті самі дії, поєднані з обвинуваченням особи в тяжкому чи особливо тяжкому злочині або із штучним створенням доказів обвинувачення, а також вчинені з корисливих мотивів, -

    караються обмеженням волі на строк від двох до п'яти років або позбавленням волі на той самий строк.

    Слідчі органів Національної поліції здійснюють досудове розслідування кримінальних правопорушень, передбачених законом України про кримінальну відповідальність, крім тих, які віднесені до підслідності інших органів досудового розслідування. У кримінальних провадженнях щодо кримінальних правопорушень, передбачених статтями 384, 385, 386, 387, 388, 396 Кримінального кодексу України, досудове розслідування здійснюється слідчим того органу, до підслідності якого відноситься кримінальне правопорушення, у зв’язку з яким почато досудове розслідування.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України