Задайте питання юристу

937 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Нерухомість, 12 липня 2025, питання №139378 500₴

Помощь в получении информации

Здравствуйте, у меня такая проблема, умер родственник а точнее ето брат моего покойного отца, у них мать одна а отцы разные и следовательно отчество тоже разное, суть проблемы заключается в том, что мне нужно будет доказать что я имею право претендовать на наследство, на данный момент я нахожусь за границей и не могу лично заниматься этим вопросом, подскажите пожалуйста как можно выйти с этой ситуации и кто за меня может заняться этим вопросом, на данный момент момент два прямых наследника находится за границей. Спасибо, если можно дайте ответ на ел.почту или Вайбер.

Відповіді юристів (2)

    Богун Сергій Павлович
    100%

    Доброго дня.

    Перебуваючи за кордоном Ви можете оформити довіреність на вчинення представницькі функцій від Вашого імені в Україні на свого представника двома способами:

    у закордонній дипломатичній установі – консульстві або дипломатичній установі;

    у місцевого нотаріуса.

    Я рекомендую посвідчити довіреність у консульстві.

    Оформлення довіреності у місцевого іноземного нотаріуса буде мати низку нюансів. Текст цієї довіреності, тобто зміст повноважень довіреної особи, має бути написаний відповідно до норм українського права. Така довіреність посвідчується нотаріусом іноземної держави за законодавством саме цієї держави.

    Згідно зі ст. 13 Закону України від 23.06.2005 №2709-IV «Про міжнародне приватне право» документи, видані уповноваженими органами іноземних держав у встановленій формі, визнаються дійсними в Україні у разі їх легалізації, якщо інше не передбачено законом або міжнародним договором України.

    Довіреності, завірені іноземними нотаріусами, можуть також прийматись українськими нотаріусами без апостиля, якщо така довіреність створена у одній з країн, з якими Україною підписано міжнародні договори про правову допомогу та правові відносини. У такому разі не потрібно будь-яке додаткове засвідчення офіційних документів, тобто надається лише переклад документа без апостиля.

    Довірена особа повинна бути уповноважена на отримання необхідних документів та вчинення дій від Вашого імені.

    Братченко Віра Юріївна

    Доброго дня, Сергію!

    Згідно зі ст. 1261 ЦК України у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки. У другу чергу право на спадкування за законом мають рідні брати та сестри спадкодавця, його баба та дід як з боку батька, так і з боку матері (ст. 1262 ЦК України). 3 черга (ст. 1263 ЦКУ) складається з рідних дядька та тітки спадкодавця. До 4 черги (ст. 1264 ЦКУ) належать особи, які не є родичами, але проживали зі спадкодавцем однією сім'єю не менше п'яти років до його смерті. 5 черга (ст. 1261 ЦКУ) включає інших родичів до шостого ступеня споріднення та утриманців спадкодавця, які не були членами його сім'ї.

    Статтею 1259 ЦК України передбачено можливість зміни черговості одержання права на спадкування, у тому числі і за рішенням суду.

    Згідно частини 2 статті 1259 ЦК України фізична особа, яка є спадкоємцем за законом наступних черг, може за рішенням суду одержати право на спадкування разом із спадкоємцями тієї черги, яка має право на спадкування, за умови, що вона протягом тривалого часу опікувалася, матеріально забезпечувала, надавала іншу допомогу спадкодавцеві, який через похилий вік, тяжку хворобу або каліцтво був у безпорадному стані.

    Для встановлення права на частку у спадщині слід звернутися до суду з позовом про зміну черговості одержання права на спадкування.

    Підставами для задоволення позову щодо зміни черговості одержання спадкоємцями за законом права на спадкування є сукупність наступних юридичних фактів, встановлених у судовому порядку: 1) здійснення опіки над спадкоємцем, тобто надання йому нематеріальних послуг (спілкування, поради та консультації, поздоровлення зі святами, тощо); 2) матеріальне забезпечення спадкодавця; 3) надання будь-якої іншої допомоги спадкодавцеві, тобто такої допомоги, яка має матеріалізоване вираження - прибирання приміщення, приготування їжі, ремонт квартири; 4) тривалий час здійснення дій, визначених у пунктах 1-3; 5) безпорадний стан спадкодавця, тобто такий стан, під час якого особа неспроможна самостійно забезпечувати свої потреби, викликаний похилим віком, тяжкою хворобою або каліцтвом.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України