Задайте вопрос юристу

937 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Армия и мобилизация, 12 июля 2025, вопрос №139384

Влк для людей з інвалідністью.

Доброго дня. Таке питання. Чи є зараз можливість для людей з інвалідністю проходження влк без відвідування лікарень і відвідування тцк? Поштою відправити всі необхідні документи, або через адвокатський запит?

Ответы юристов (5)

    Прокопець Олександр Васильович

    Добрий день!

    Нажаль поштою проходити влк неможливо ні особисто, ні через адвоката чи будь кого ще.

    Але головне питання, навіщо Вам, будучи інвалідом, проходити влк? У вас тимчасова інвалідність і закінчується термін?

    Особам з інвалідністю будь-якої групи необхідно лише подати відповідний пакет документів на отримання відстрочки без проходження влк.

    • Владислав Клиент 9 часов назад
      Інвалідність з дитинства і довічна. Відсротка на рік. Просто в мене у резерв+ там де данні про влк прочерки. Боюсь що тцк може за це щось сказати і змусити пройти влк. Чув що можно якось надати їм документи і самостійно не проходити влк. Але не знаю чи цей проект вже доступний... Також в резерві немає данних про інвалідність. Хоча пенсійне і справку МСЕК я їм подавав коли робив відсрочку
    Прокопець Олександр Васильович

    Ніколи не було можливості проходити влк дистанційно і вам це не потрібно.

    Збирайте документи по п. 2. ст. 23 Закону України від 21.10.1993 №3543-XII «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» і отримуйте відстрочку.

    Перелік документів зазначений в Додатку 5 Постанови від 16.05.2024 №560 «Про затвердження Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період»

    Дерій Владислав Олегович

    Доброго дня!

    Особи з інвалідністю не зобов'язані проходити ВЛК.

    Якщо хочете, то Ви можете взяти направлення на ВЛК через Резерв+ та пройти медичний огляд без відвідування ТЦК. Вся інформація про результати медичного огляду автоматично передається до ТЦК і особисто відносити постанову ВЛК не потрібно.

    Крім того, Постановою КМУ 932 передбачено, що особи з інвалідністю можуть надати на розгляд ВЛК документи про інвалідність, а вони в свою чергу приймуть рішення без присутності військовозобов'язаного.

    Згідно пункту 8 КМУ 932 https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/932-2024-%D0%B... Громадяни, визнані в установленому порядку особами з інвалідністю подають на розгляд військово-лікарської комісії районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки документи, що підтверджують інвалідність (для дітей з інвалідністю - медичний висновок про дитину з інвалідністю віком до 18 років за формою, затвердженою МОЗ , або його дублікат, виданий закладом охорони здоров’я, чи посвідчення або інший документ, що підтверджує призначення на таку дитину соціальної допомоги відповідно до Законів України “Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю”; для повнолітніх осіб з інвалідністю - довідку до акта огляду медико-соціальною експертною комісією за формою, затвердженою МОЗ, або витяг з рішення експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, або пенсійне посвідчення чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до Законів України “Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю”, “Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю”, в яких зазначено групу та причину інвалідності, або довідку для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу, за формою, затвердженою Мінсоцполітики). Замість оригіналів зазначених документів можуть бути подані їх копії за умови пред’явлення оригіналів таких документів (крім подання дубліката медичного висновку про дитину з інвалідністю віком до 18 років). Копії документів (крім медичних документів) можуть бути засвідчені власним підписом особи, яка їх подає. Оригінали документів після звіряння з їх копіями повертаються особі, яка подає такі документи. Постанова військово-лікарської комісії приймається без присутності особи та без проведення медичного огляду на основі поданих документів та/або даних, наявних в електронній системі охорони здоров’я, доступ до яких отримано відповідно до законодавства, та інших інформаційних систем, реєстрів та баз (банків) даних відповідно до статті 14 Закону України “Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов’язаних та резервістів”.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Владиславе!

    Чи є зараз можливість для людей з інвалідністю проходження влк без відвідування лікарень і відвідування тцк?

    Особи з інвалідністю не направляються на проходження ВЛК.

    Поштою відправити всі необхідні документи, або через адвокатський запит?

    Вам не потрібно надсилати ніяких документів ані до ВЛК, ані до ТЦК. Вас не мають права направляти на проходження ВЛК.

    З повагою, адвокат Айвазян.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України