Задайте вопрос юристу

937 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Недвижимость, 13 июля 2025, вопрос №139401

Прописка людини. Згода співласників

Ситуація наступна. Квартира приватизована, знаходиться у спільній власності у рівних долях між батьками, сином та дочкою. Всі прописані в ній. Наразі потрібно прописати ще одну людину (родич). Але, чи можливо і як це зробити, якщо дочка давно (мабуть ще з 2011 року) проживає на території рф без її згоди ? Приїхати чи скористатися через сервіс Дія у неї нема можливості. Які є варіанти? І чи можливо це без її згоди? Оскільки якщо робити онлайн через Дію то по ідеї всі співвласники мають давати згоду.

Ответы юристов (11)

    Мурач Дмитро  Васильович
    Мурач Дмитро Васильович 9 часов назад

    Юрист, г. Сумы, 3 года опыта

    Доброго дня!

    Скільки років людині, яку плануєте зареєструвати?

    Реєстрація місця проживання особи здійснюється за заявою такої особи, поданою в паперовій формі до органу реєстрації або через центр надання адміністративних послуг, за адресою житла будь-якої форми власності.

    Реєстрація місця проживання особи, зміна її місця проживання може бути здійснена за зверненням її законного представника або представника, що діє на підставі довіреності, посвідченої у встановленому законом порядку.

    Документами, що підтверджують право на проживання в житлі є: ордер, свідоцтво про право власності, договір найму (піднайму, оренди), рішення суду, яке набрало законної сили, про надання особі права на вселення до житлового приміщення, визнання за особою права користування житловим приміщенням або права власності на нього, права на реєстрацію місця проживання або інші документи. У разі відсутності зазначених документів реєстрація місця проживання особи здійснюється за згодою власника/співвласників житла, наймача та членів його сім’ї.

    Згідно пункту 11 Постанови КМУ"Деякі питання декларування і реєстрації місця проживання та ведення реєстрів територіальних громад" у разі коли особа не є власником (співвласником) житла, за адресою якого декларується місце її проживання, декларування місця проживання особи здійснюється за згодою власника (співвласників) житла, уповноваженої особи житла, яка підтверджується електронним підписом, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису та відображається в декларації під час її формування.

    Згода власника (співвласників) житла не вимагається у разі декларування місця проживання дітей віком до 18 років за адресою задекларованого/зареєстрованого місця проживання їх батьків або інших законних представників чи одного з них.

    • Володимир Клиент 8 часов назад

      родичу 55 рокі

      • Мурач Дмитро  Васильович
        Мурач Дмитро Васильович 8 часов назад

        Юрист, г. Сумы, 3 года опыта

        У такому разі єдине, що можна зробити - це запропонувати особі виїхати з рф до іншої країни, і звернутися до нотаріуса для оформлення довіренності, надалі направити її в консульство України.

      • Мурач Дмитро  Васильович
        Мурач Дмитро Васильович 8 часов назад

        Юрист, г. Сумы, 3 года опыта

        Додатково можу порекомендувати ще звернутися до суду для визнання права проживання в квартирі (напряму запросити у суду визнати таке право за особою) або ж також звернутися до суду з позовом щодо анулювання частки прав на квартиру за жителем рф на користь жителів України, і надалі така згода просто не потрібна буде.

        • Володимир Клиент 7 часов назад

          дякую! Якщо сестрі в рф вдасться виїхати наприклад в Ригу і наприклад мамі з України. Зустрінуться так би мовити на нейтральній територіі. То чи можливо там зробити договір дарування своєі частки і закрити взагалі питання власності, через місцевого нотаріуса + апостіль ? Чи це можливо тільки в консульстві Украіни в Латвіі ?

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Володимире!

    Без згоди доньки, на жаль, нічого не вийде.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    • Володимир Клиент 7 часов назад

      дякую! Якщо сестрі в рф вдасться виїхати наприклад в Ригу і наприклад мамі з України. Зустрінуться так би мовити на нейтральній територіі. То чи можливо там зробити договір дарування своєі частки і закрити взагалі питання власності, через місцевого нотаріуса + апостіль ? Чи це можливо тільки в консульстві Украіни в Латвіі ?

      • Айвазян Юрій Климентійович

        Теоретично це можливо.

    Дерій Владислав Олегович

    Доброго дня!

    У Вас спільна часткова власність чи спільна сумісна власність?

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    • Володимир Клиент 6 часов назад

      спільна часткова власність в рівних долях між співвласниками (тато, мама, син та дочка). Квартира приватизован

      • Дерій Владислав Олегович

        Можна укласти договір оренди з родичем, який потім зможе потім зареєструвати своє місце проживання в квартирі. Договір оренди нотаріально посвідчувати не потрібно. Договір оренди можна відразу розірвати за угодою сторін після завершення реєстрації місця проживання.

        Інший нюанс - якщо родич військовозобов'язаний, то він спочатку повинен стати на військовий облік в ТЦК за місцем розташування квартири.

        Проте, майте на увазі, що виписати родича зможете за нотаріальної згоди сестри.

        Згідно пункту 35 Порядку декларування та реєстрації місця проживання (перебування).

        Для реєстрації місця проживання (перебування) особа або її законний представник (представник), уповноважена особа житла або уповноважена особа спеціалізованої соціальної установи, закладу для бездомних осіб, іншого надавача соціальних послуг з проживанням подає:

        1) заяву за формою згідно з додатками 2, 3 і 8;

        2) паспортний документ особи або довідку про звернення за захистом в Україні (для осіб, які реєструють місце перебування);

        3) свідоцтво про народження (для дітей віком до 14 років), крім іноземців та осіб без громадянства, або документ про реєстрацію народження, виданий компетентним органом іноземної держави і легалізований у встановленому порядку, якщо інше не передбачено міжнародним договором України, згода на обов’язковість якого надана Верховною Радою України;

        4) довідку про реєстрацію особи громадянином України (у разі здійснення вперше реєстрації місця проживання дитини віком до 14 років, у свідоцтві про народження якої зазначено, що батьки або один із батьків є іноземцем чи особою без громадянства);

        5) документи, що підтверджують:

        право на проживання (перебування) в житлі, зокрема свідоцтво про право власності, ордер, договір оренди (найму, піднайму), договір найму житла у гуртожитку (для студентів), рішення суду, яке набрало законної сили, про надання особі права на вселення до житлового приміщення, визнання за особою права користування житловим приміщенням або права власності на нього, права на реєстрацію місця проживання або інші підтверджуючі документи. У разі відсутності зазначених документів реєстрація місця проживання (перебування) особи здійснюється за згодою власника (співвласників) житла, наймача та членів його сім’ї, уповноваженої особи житла (зазначені документи та згода не вимагаються під час реєстрації місця проживання (перебування) малолітніх та неповнолітніх дітей за адресою задекларованого/зареєстрованого місця проживання (перебування) батьків або законних представників (представників), або одного з них.

        6) відомості або документ, що підтверджує сплату адміністративного збору (не подається у разі здійснення реєстрації місця перебування);

        7) військово-обліковий документ (для громадян України, які підлягають взяттю на військовий облік або перебувають на військовому обліку).


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України