Начните консультацию с юристом онлайн
Доброго дня, пісдкажіть, в мене є бабуся, є висновок ЛКК що вона потребує догляду, є документи що я отримую компенсацію за догляд але немає інвалідності, мсек вже нема, та і бабуся не в тому стані щоб її возити, як можна оформити відстрочку від мобілізації?
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (3)
Адвокат, г. Николаев, 34 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Андрію!
В законі чітко визначено, що в такому випадку право на відстрочку мають:
"члени сім’ї другого ступеня споріднення особи з інвалідністю I або II групи, зайняті постійним доглядом за нею (не більше одного та за умови відсутності членів сім’ї першого ступеня споріднення або якщо члени сім’ї першого ступеня споріднення самі потребують постійного догляду за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я). У разі відсутності членів сім’ї першого та другого ступеня споріднення норма цього пункту поширюється на членів сім’ї третього ступеня споріднення особи з інвалідністю I або II групи.".
З повагою, адвокат Айвазян.
Юрист, г. Сумы, 3 года опыта
Доброго дня!
Треба переглянути висновок комісії, адже там повинно бути вказано на якій підставі особа потребує догляду (діагноз або інші дані про стан), вони можуть співпадати з діагностичними критеріями інвалідності, тим паче, що особа вже відповідає критерію знижених здібностей до самопіклування. Більше того, необов'язково їхати до закладу: є 4 форми проведення оцінювання.
Загалом, інвалідність присуджується на основі висновку комісії з оцінювання повсякденного функціонування. Щоб пройти оцінювання повсякденного функціонування, потрібно виконати три основні кроки: звернутися до лікаря (терапевта, профільного чи сімейного), підготувати необхідні документи та отримати електронне направлення.
Щоб сформувати направлення на оцінювання, потрібно зібрати такі документи:
Коли всі необхідні документи зібрані, лікар формує електронне направлення на оцінювання. Це відбувається через електронну систему охорони здоров’я. Під час створення направлення лікар разом із пацієнтом обирає:
Після перевірки документів адміністратором закладу охорони здоров’я справа ставиться в електронну чергу. Після прийняття документів закладом охорони здоров’я справа має бути розглянута експертною командою не пізніше ніж за 30 календарних днів. Потім Ви можете ознайомитись з рішенням, де буде вказано чи встановлено інвалідність і тд.
Щодо відстрочки - то для того, щоб оформити відстрочку від мобілізації необхідно слідувати встановленій Законом України "Про мобілізацію та моблізіаційну підготовку" процедурі, яка визначення підстави відстрочки згідно статті 23 вказаного Закону, збір необхідних документів у відповдіності до положень Постанови КМУ № 560 та зверненя з ними до ТЦК.
У Вашому випадку військовозобов’язані, зайняті постійним доглядом за членами сім’ї другого ступеня споріднення, які є особами з інвалідністю I або II групи, зазначеними у пункті 14 частини першої статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”, зазначають у заяві (додаток 4) про відсутність членів сім’ї першого ступеня споріднення особи, за якою вони здійснюють догляд. Військовозобов’язані, зайняті постійним доглядом за членами сім’ї третього ступеня споріднення, які є особами з інвалідністю I або II групи, зазначеними у пункті 14 частини першої статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”, зазначають у заяві (додаток 4) про відсутність членів сім’ї першого і другого ступеня споріднення особи, за якою вони здійснюють догляд.
Для військовозобов’язаного, який зайнятий постійним доглядом за членом сім’ї другого ступеня споріднення, який є особою з інвалідністю I чи II групи, необхідно подати наступні документи:
- документи, що підтверджують родинні зв’язки другого ступеня споріднення (рідні брати та сестри, баба та дід з боку матері і з боку батька, онуки);
- один із таких документів, що підтверджує неможливість членів сім’ї першого ступеня споріднення (батьки, чоловік (дружина), діти, у тому числі усиновлені) здійснювати постійний догляд за особою з інвалідністю I чи II групи: довідка до акта огляду медико-соціальною експертною комісією за формою, затвердженою МОЗ, або витяг з рішення експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, або висновок лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я про потребу члена сім’ї першого ступеня споріднення в постійному догляді за формою, затвердженою МОЗ, а також документи про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд або акт про встановлення факту здійснення особою постійного догляду (додаток 8);
для особи, за якою здійснюється догляд:
- один із таких документів, що підтверджує інвалідність особи: довідка до акта огляду медико-соціальною експертною комісією за формою, затвердженою МОЗ, або витяг з рішення експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, або посвідчення, яке підтверджує відповідний статус, або пенсійне посвідчення чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до Законів України “Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю”, “Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю”, в яких зазначено групу та причину інвалідності, або довідка для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу, за формою, затвердженою Мінсоцполітики.
Юрист, г. Полтава, 5 лет опыта
Общаться в чатеДоброго дня!
Оформити відстрочку просто по здійсненню догляду за бабусею буде неможливо.
" не підлягають призову під час мобілізації військовозобов'язані члени сім’ї другого ступеня споріднення особи з інвалідністю I або ІІ групи, зайняті постійним доглядом за нею ( не більше одного та за умови відсутності членів сім’ї першого ступеня споріднення або якщо члени сім’ї першого ступеня споріднення самі потребують постійного догляду за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я ). У разі відсутності членів сім’ї першого та другого ступеня споріднення норма цього пункту поширюється на членів сім’ї третього ступеня споріднення особи з інвалідністю I або ІІ групи.
Отже, головними умовами для отримання відстрочки за даною підставою є
1. Наявність інвалідності у бабусі І або ІІ групи
2. Необхідність постійного догляду за бабусею, про це повинно бути зазначено у довідці МСЕК або ЛКК
3. Відсутність членів сім’ї першого ступеня споріднення або якщо вони самі потребують постійного догляду.
Членами сім'ї фізичної особи першого ступеня споріднення вважаються її батьки, її чоловік або дружина, діти такої особи, в тому числі усиновлені.
З повагою, юрист Дерій В.О.!