Задайте вопрос юристу

937 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Автомобильное право, 13 июля 2025, вопрос №139412 350₴

Використання авто з румунською реєстрацією в Україні

Доброго дня! Підкажіть будь ласка в наступному питані: хочу придбати автомобіль в Румунії та залишити його на румунських номерах. 1)Чи вірно я розумію, що для перетину кордону України, я маю поставити автомобіль на консульський облік? 2)Дозволений період знаходження автомобіля на території України складає 60 днів протягом року? Які санкції або штраф за порушення цього терміну? 3) Який перелік документів необхідний для постановки на консульський облік? 4) В чому різниця між тимчасовим та постійним консульським обліком? Заздалегідь дякую за відповідь.

Ответы юристов (4)

    Зеленько Юрій Васильович

    1) Або на постійний консульський, або на тимчасовий.

    2) Так, 60 днів протягом року. Штраф за прострочення знаходження в Україні - 170 тис.грн., передача авто іншій особі - 42 тис.грн і т.д.

    3) Перелік:

    - Закордонний паспорт (біометричний або звичайний) громадянина України.

    - Заява на постановку на консульський облік (заповнюється онлайн або в консульстві).

    - Документ, що підтверджує ваше перебування в Румунії:

    - Дозвіл на проживання (тимчасовий або постійний).

    - Договір оренди житла, трудовий договір або інший документ, що підтверджує ваше проживання в Румунії.

    - Фотографія (стандартного паспортного формату, якщо потрібна для документів).

    - Квитанція про сплату консульського збору (близько 36 євро за тимчасовий облік, точну суму уточнюйте в консульстві).

    4) Тимчасовий - для резидентів, постійний - для нерезидентів.

    Дерій Владислав Олегович

    Доброго дня!

    1)Чи вірно я розумію, що для перетину кордону України, я маю поставити автомобіль на консульський облік?

    Не автомобіль потрібно ставити, а Ви повинні перебувати на тимчасовому консульському обліку для ввезення авто на іноземній реєстрації.

    Згідно статті 380 Митного кодексу України

    Громадяни-резиденти, які перебувають на тимчасовому консульському обліку в консульській установі України за кордоном, мають право тимчасово ввозити на митну територію України під письмове зобов’язання про зворотне вивезення за умови письмового декларування в порядку, передбаченому законодавством України для громадян, один транспортний засіб особистого користування, що класифікується за товарною позицією 8703 (крім товарної підпозиції 8703 10) згідно з УКТ ЗЕД, та причіп до нього, що класифікується за товарною підпозицією 8716 10 згідно з УКТ ЗЕД (за умови ввезення разом із транспортним засобом), на строк, що не перевищує 60 днів протягом одного календарного року (який може бути як безперервним, так і з перервами), без сплати митних платежів, які відповідно до закону підлягають сплаті при імпорті таких транспортних засобів. Зазначені транспортні засоби можуть бути тимчасово ввезені на митну територію України за умови подання митному органу документів, що підтверджують право власності громадянина на такі транспортні засоби та їх реєстрацію на території відповідної країни.

    2)Дозволений період знаходження автомобіля на території України складає 60 днів протягом року? Які санкції або штраф за порушення цього терміну?

    Так, дозволено лише 60 днів протягом року.

    Статтею 481 МКУ передбачено штрафи за порушення строків тимчасового ввезення авто.

    Перевищення строку тимчасового ввезення авто

    • на 1-3 дні штраф 850 грн
    • 3-10 днів - 5 100 грн
    • 11-20 днів - 17 000 грн
    • 21-30 днів - 85 000 грн
    • 31 та більше днів -170 000 грн
    3) Який перелік документів необхідний для постановки на консульський облік?

    Для взяття на тимчасовий консульський облік до закордонної дипломатичної установи України в Румунії https://mfa.gov.ua/consul/forua/ko/tko за місцем проживання за кордоном подаються:

    1. Заява особи, яка досягла 16-річного віку (форма заяви). У разі взяття на облік особи, яка не досягла 16-річного віку, або особи, яка визнана судом обмежено дієздатною або недієздатною, заява (форма заяви) подається одним із батьків, опікунів, піклувальників або інших законних представників;
    2. Одна фотокартка розміром 10 × 15 сантиметрів із зображенням обличчя особи, яка приймається на консульський облік, для подальшого сканування та внесення до відомчої інформаційної системи МЗС (зображення обличчя повинне становити від 70 до 80 відсотків загальної площі фотокартки, фон - білий або світло-сірий). У разі наявності технічної можливості відцифрований образ обличчя може бути отриманий шляхом фотографування безпосередньо в закордонній дипломатичній установі України;
    3. Паспорт громадянина України для виїзду за кордон, службовий паспорт України або дипломатичний паспорта України, виданий на ім’я особи, яка приймається на консульський облік, а також копія сторінки даних цього паспорта;
    4. Копія документа, до якого внесена інформація про місце народження особи (паспорта громадянина України, свідоцтва про народження, витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію народження дитини);
    5. Копія довідки про реєстрацію/зняття з реєстрації місця проживання або паспорта громадянина України у формі книжечки (за наявності таких документів);
    6. Копія виданого компетентними органами іноземної держави дозволу, що дає право на проживання в такій іноземній державі (у разі наявності);
    7. Копія документа, виданого компетентними органами іноземної держави, що підтверджує адресу місця проживання або перебування громадянина України на території іноземної держави, яка належить до консульського округу закордонної дипломатичної установи України, до якої подається заява про взяття на консульський облік;
    8. Оригінал документа про сплату консульського збору;
    4) В чому різниця між тимчасовим та постійним консульським обліком? Заздалегідь дякую за відповідь.

    На постійний консульський облік приймаються громадяни України, які оформили в установленому законодавством порядку документи для виїзду за кордон на постійне проживання за кордон або документи для залишення на постійне проживання за кордоном та мають штамп в закордонному паспорті про залишення на ПМП в Румунії.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Юлія!

    Як резидент України Ви можете ввести авто з іноземними номера в Україну строком до 1 року за умови сплати всіх митних платежів, які відповідно до закону підлягають сплаті при імпорті таких транспортних засобів.

    Якщо ж Ви перебуваєте на тимчасовому консульському обліку в консульській установі України за кордоном, то у такому варіанті можете ввезти авто без сплати митних платежів.

    хочу придбати автомобіль в Румунії та залишити його на румунських номерах. 1)Чи вірно я розумію, що для перетину кордону України, я маю поставити автомобіль на консульський облік?

    Відповідно до статті 4 Митного кодексу України (МКУ), громадяни поділяються на резидентів та нерезидентів. Резиденти – це фізичні особи, які мають постійне місце проживання в Україні, включаючи тих, хто тимчасово перебуває за кордоном. Нерезиденти – це іноземці та особи без громадянства, які мають постійне місце проживання за межами України, включаючи тих, хто тимчасово перебуває на території України.

    Іншими словами, нерезиденти – це іноземці, включаючи тих, хто має тимчасовий дозвіл на проживання, та громадяни України з постійним місцем проживання за межами України, включаючи тих, хто тимчасово перебуває на території України. Резиденти – це громадяни України та іноземці з постійним місцем проживання в Україні, включаючи тих, хто тимчасово перебуває за кордоном.

    Згідно зі статтею 14 пункт 14.1.213 Податкового кодексу України (ПКУ), резидентом України є фізична особа, яка не має постійного місця проживання у жодній з країн, але перебуває в Україні не менше 183 днів (включаючи день приїзду та від’їзду) протягом податкового року.

    Згідно зі статтями 380 та 381 МКУ, існують два митні режими – тимчасове ввезення та транзит, які дозволяють громадянам ввозити автомобіль на іноземній реєстрації для особистого користування без сплати митних платежів.

    Тимчасове ввезення автомобіля до 1-го року можливе для нерезидентів без застави. Ви маєте можливість продовжити цей термін на строк до 60 днів. У рамках цього митного режиму можна ввозити один автомобіль (легковий, без застави вантажний з вантажопідйомністю до 3.5 тонн, мотоцикл, причіп).

    Стаття 380 пункт 5 МКУ зазначає, що тимчасово ввезені транспортні засоби особистого користування можуть використовуватися на митній території України виключно громадянами для їхніх особистих потреб.

    Стаття 380 пункт 8 МКУ вимагає державної реєстрації транспортних засобів особистого користування, які тимчасово ввезені на митну територію України громадянами на строк більше 30 днів.

    Також, резиденти України, які перебувають на консульському тимчасовому обліку в іноземній державі, мають право на тимчасове ввезення автомобіля до 60 днів на рік без застави. В цьому випадку, необхідно мати реєстрацію та право володіння транспортним засобом в іноземній державі. Резиденти можуть ввозити один легковий автомобіль та один причіп одночасно.

    З урахуванням змін, внесених Законом України від 08.11.2018 №2612-VIII «Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо ввезення транспортних засобів на митну територію України» до статті 380 Митного кодексу України, тимчасове ввезення громадянами-нерезидентами на митну територію України транспортних засобів особистого користування дозволяється на строк до одного року. Обов’язковою умовою допуску зазначених транспортних засобів до тимчасового ввезення на митну територію України є реєстрація цих транспортних засобів в уповноважених органах іноземних держав, що підтверджується відповідним документом. Транспортні засоби особистого користування, що тимчасово ввозяться на митну територію України громадянами-нерезидентами, не підлягають письмовому декларуванню та звільняються від проведення заходів офіційного контролю, а також від подання документів та/або відомостей, що підтверджують дотримання встановлених заборон та/або обмежень щодо переміщення транспортних засобів особистого користування через митний кордон України. Пропуск таких транспортних засобів через митний кордон України здійснюється без застосування до них заходів гарантування, передбачених розділом X цього Кодексу. Пальне, що міститься у звичайних (встановлених заводом-виробником) баках зазначених транспортних засобів, не підлягає письмовому декларуванню та не є об’єктом оподаткування митними платежами.

    При цьому, тимчасове ввезення громадянами-нерезидентами транспортних засобів особистого користування, що класифікуються за товарними позиціями 8702, 8703, 8704 (загальною масою до 3,5 тонни), 8711 згідно з УКТ ЗЕД, та причепів до них, що класифікуються за товарною позицією 8716 згідно з УКТ ЗЕД, у кількості більше однієї одиниці на кожну товарну позицію дозволяється за умови письмового декларування в порядку, передбаченому законодавством України для громадян, та із застосуванням до них заходів гарантування, передбачених розділом X цього Кодексу.

    Тимчасове ввезення громадянами-резидентами транспортних засобів особистого користування, що класифікуються за товарними позиціями 8702, 8703, 8704 (загальною масою до 3,5 тонни), 8711 згідно з УКТ ЗЕД та причепів до них товарної позиції 8716 згідно з УКТ ЗЕД дозволяється на строк до одного року під письмове зобов’язання про їх зворотне вивезення за умови письмового декларування в порядку, передбаченому законодавством України для громадян, після сплати всіх митних платежів, які відповідно до закону підлягають сплаті при імпорті таких транспортних засобів.

    Тимчасове ввезення громадянами-резидентами на митну територію України інших транспортних засобів особистого користування дозволяється на строк до одного року під письмове зобов’язання про їх зворотне вивезення за умови письмового декларування в порядку, передбаченому законодавством України для громадян, та із застосуванням до них заходів гарантування, передбачених розділом X цього Кодексу.

    Транспортні засоби, що класифікуються за товарними позиціями 8702, 8703, 8704 (загальною масою до 3,5 тонни), 8711 згідно з УКТ ЗЕД, та причепи до них, що класифікуються за товарною позицією 8716 згідно з УКТ ЗЕД, які ввозяться громадянами-резидентами у зв’язку з виконанням своїх обов’язків за укладеними трудовими договорами з підприємствами-нерезидентами, що підтверджується документами відповідних компетентних органів країни реєстрації підприємства-нерезидента, для цілей цього Кодексу вважаються транспортними засобами особистого користування. Тимчасове ввезення громадянами-резидентами на митну територію України таких транспортних засобів дозволяється на строк до 10 діб за умови письмового декларування в порядку, передбаченому законодавством України для громадян, та із застосуванням до них заходів гарантування, передбачених розділом X цього Кодексу.

    Громадяни-резиденти, які перебувають на тимчасовому консульському обліку в консульській установі України за кордоном, мають право тимчасово ввозити на митну територію України під письмове зобов’язання про зворотне вивезення за умови письмового декларування в порядку, передбаченому законодавством України для громадян, один транспортний засіб особистого користування, що класифікується за товарною позицією 8703 (крім товарної підпозиції 8703 10) згідно з УКТ ЗЕД, та причіп до нього, що класифікується за товарною підпозицією 8716 10 згідно з УКТ ЗЕД (за умови ввезення разом із транспортним засобом), на строк, що не перевищує 60 днів протягом одного календарного року (який може бути як безперервним, так і з перервами), без сплати митних платежів, які відповідно до закону підлягають сплаті при імпорті таких транспортних засобів. Зазначені транспортні засоби можуть бути тимчасово ввезені на митну територію України за умови подання органу доходів і зборів документів, що підтверджують право власності громадянина на такі транспортні засоби та їх реєстрацію на території відповідної країни.

    Тимчасово ввезені транспортні засоби особистого користування повинні бути вивезені за межі митної території України з дотриманням строків, установлених відповідно до вимог цього Кодексу, або поміщені у митні режими відмови на користь держави, знищення або руйнування чи можуть бути оформлені для вільного обігу на митній території України за умови сплати митних платежів, які відповідно до закону підлягають сплаті при імпорті таких транспортних засобів.

    Транспортні засоби особистого користування, тимчасово ввезені на митну територію України громадянами більш як на 30 діб, підлягають державній реєстрації. Порядок державної реєстрації транспортних засобів особистого користування, тимчасово ввезених на митну територію України громадянами, встановлюється Кабінетом Міністрів України.

    Розділом X Митного кодексу України визначено, що способами забезпечення сплати митних платежів, зокрема, є фінансові гарантії. Фінансові гарантії надаються:

    1) у вигляді документа (викладеного в письмовій або електронній формі зобов’язання гаранта сплатити визначені суми митних платежів на вимогу органу доходів і зборів);

    2) у вигляді внесення декларантом, уповноваженою ним особою, перевізником або гарантом грошової застави на відповідний рахунок органу доходів і зборів.

    Фінансові гарантії надаються на суму митних платежів, нарахованих на товари, які декларуються за однією митною декларацією або заявляються до митного режиму транзиту за одним транспортним документом.

    Фінансова гарантія видається гарантом і надається органам доходів і зборів особою, відповідальною за сплату митних платежів, або будь-якою іншою особою на користь особи, відповідальної за сплату митних платежів, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Фінансова гарантія діє на всій митній території України.

    2)Дозволений період знаходження автомобіля на території України складає 60 днів протягом року? Які санкції або штраф за порушення цього терміну?

    За порушення терміну тимчасового ввезення автомобіля в Україну передбачені штрафи, які залежать від тривалості перевищення терміну. За перевищення до 3 діб передбачено попередження або штраф 850 грн, до 10 діб - 5100 грн, до 20 діб - 17000 грн, до 30 діб - 85000 грн, а понад 30 діб, а також за втрату або розкомплектування автомобіля - 17000 грн або конфіскація.

    3) Який перелік документів необхідний для постановки на консульський облік?

    Для взяття на тимчасовий консульський облік до закордонної дипломатичної установи України за місцем проживання за кордоном подаються:

    1. заява особи, яка досягла 16-річного віку (форма заяви). У разі взяття на облік особи, яка не досягла 16-річного віку, або особи, яка визнана судом обмежено дієздатною або недієздатною, заява (форма заяви) подається одним із батьків, опікунів, піклувальників або інших законних представників;
    2. одна фотокартка розміром 10 × 15 сантиметрів із зображенням обличчя особи, яка приймається на консульський облік, для подальшого сканування та внесення до відомчої інформаційної системи МЗС (зображення обличчя повинне становити від 70 до 80 відсотків загальної площі фотокартки, фон - білий або світло-сірий). У разі наявності технічної можливості відцифрований образ обличчя може бути отриманий шляхом фотографування безпосередньо в закордонній дипломатичній установі України;
    3. паспорт громадянина України для виїзду за кордон, службовий паспорт України або дипломатичний паспорта України, виданий на ім’я особи, яка приймається на консульський облік, а також копія сторінки даних цього паспорта;
    4. копія документа, до якого внесена інформація про місце народження особи (паспорта громадянина України, свідоцтва про народження, витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію народження дитини);
    5. копія довідки про реєстрацію/зняття з реєстрації місця проживання або паспорта громадянина України у формі книжечки (за наявності таких документів);
    6. копія виданого компетентними органами іноземної держави дозволу, що дає право на проживання в такій іноземній державі (у разі наявності);
    7. копія документа, виданого компетентними органами іноземної держави, що підтверджує адресу місця проживання або перебування громадянина України на території іноземної держави, яка належить до консульського округу закордонної дипломатичної установи України, до якої подається заява про взяття на консульський облік;
    8. оригінал документа про сплату консульського збору;
    9. оригінал та копія паспортного документа законного представника (паспортного документа іноземця, паспорта громадянина України для виїзду за кордон, службового паспорта України, дипломатичного паспорта України) та документів, що підтверджують повноваження законного представника особи, яка приймається на облік (подаються у разі взяття на облік особи яка не досягла 16-річного віку, або особи, яка визнана судом обмежено дієздатною або недієздатною);
    10. копія рішення органу опіки та піклування про надання дитині статусу дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування. Якщо рішення про надання дитині статусу дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування, не приймалося, надається витяг з електронної обліково-статистичної картки дитини.

    Для взяття на постійний консульський облік до закордонної дипломатичної установи України за місцем проживання за кордоном подаються:

    https://mfa.gov.ua/consul/forua/ko/pko
    1. заява особи, яка досягла 16-річного віку(форма заяви). У разі взяття на облік особи, яка не досягла 16-річного віку, або особи, яка визнана судом обмежено дієздатною або недієздатною, заява (форма заяви) подається одним із батьків, опікунів, піклувальників або інших законних представників;
    2. одна фотокартка розміром 10 × 15 сантиметрів із зображенням обличчя особи, яка приймається на консульський облік, для подальшого сканування та внесення до відомчої інформаційної системи МЗС (зображення обличчя повинне становити від 70 до 80 відсотків загальної площі фотокартки, фон - білий або світло-сірий). У разі наявності технічної можливості відцифрований образ обличчя може бути отриманий шляхом фотографування безпосередньо в закордонній дипломатичній установі України;
    3. паспорт громадянина України для виїзду за кордон, виданий на ім’я особи, яка приймається на консульський облік, а також копія сторінки даних цього паспорта;
    4. копія сторінки паспорта громадянина України для виїзду за кордон з відміткою, що підтверджує факт оформлення в установленому законодавством порядку документів для виїзду за кордон на постійне проживання за кордон або документів для залишення на постійне проживання за кордоном;
    5. копія документа, до якого внесена інформація про місце народження особи (паспорта громадянина України, свідоцтва про народження, витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію народження дитини);
    6. копія виданого компетентними органами іноземної держави дозволу, що дає право на проживання в такій іноземній державі (у разі наявності);
    7. копія документа, виданого компетентними органами іноземної держави, що підтверджує адресу місця проживання або перебування громадянина України на території іноземної держави, яка належить до консульського округу закордонної дипломатичної установи України, до якої подається заява про взяття на консульський облік;
    8. оригінал документа про сплату консульського збору;
    9. оригінал та копія паспортного документа законного представника (паспортного документа іноземця, паспорта громадянина України для виїзду за кордон, службового паспорта України, дипломатичного паспорта України) та документів, що підтверджують повноваження законного представника особи, яка приймається на облік (подаються у разі взяття на облік особи яка не досягла 16-річного віку, або особи, яка визнана судом обмежено дієздатною або недієздатною).

    https://mfa.gov.ua/consul/forua/ko/tko

    4) В чому різниця між тимчасовим та постійним консульським обліком? Заздалегідь дякую за відповідь.

    Тимчасовий та постійний консульський облік відрізняються терміном перебування за кордоном та метою обліку. Тимчасовий облік призначений для громадян України, які перебувають за кордоном понад 90 днів, але не мають наміру залишатися там на постійне проживання. Постійний облік стосується тих, хто переїхав за кордон на постійне проживання, тобто оформив документи для виїзду на постійне проживання.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Карпенко Андрій Володимирович

    Вітаю!

    НА КОНСУЛЬСКОМУ ОБЛІКУ ПОВИННІ ЗНАХОДИТЬСЯ ВИ, А НЕ АВТО.

    МИТНИЙ КОДЕКС УКРАЇНИ

    Стаття 380. Особливості тимчасового ввезення громадянами транспортних засобів особистого користування та транспортних засобів комерційного призначення на митну територію України

    4.

    Громадяни-резиденти, які перебувають на тимчасовому консульському обліку в консульській установі України за кордоном, мають право тимчасово ввозити на митну територію України під письмове зобов’язання про зворотне вивезення за умови письмового декларування в порядку, передбаченому законодавством України для громадян, один транспортний засіб особистого користування, що класифікується за товарною позицією 8703 (крім товарної підпозиції 8703 10) згідно з УКТ ЗЕД, та причіп до нього, що класифікується за товарною підпозицією 8716 10 згідно з УКТ ЗЕД (за умови ввезення разом із транспортним засобом), на строк, що не перевищує 60 днів протягом одного календарного року (який може бути як безперервним, так і з перервами), без сплати митних платежів, які відповідно до закону підлягають сплаті при імпорті таких транспортних засобів. Зазначені транспортні засоби можуть бути тимчасово ввезені на митну територію України за умови подання митному органу документів, що підтверджують право власності громадянина на такі транспортні засоби та їх реєстрацію на території відповідної країни.

    5. Тимчасово ввезені транспортні засоби особистого користування можуть використовуватися на митній території України виключно громадянами, які ввезли зазначені транспортні засоби в Україну, для їхніх особистих потреб.

    6. Тимчасово ввезені транспортні засоби особистого користування повинні бути вивезені за межі митної території України з дотриманням строків, установлених відповідно до вимог цього Кодексу, або поміщені у митні режими відмови на користь держави, знищення або руйнування чи можуть бути оформлені для вільного обігу на митній території України за умови сплати митних платежів, які відповідно до закону підлягають сплаті при імпорті таких транспортних засобів.

    7. У разі втрати чи повного зіпсування тимчасово ввезених транспортних засобів особистого користування внаслідок аварії або дії обставин непереборної сили перебіг строку тимчасового ввезення зупиняється за умови надання митним органам достатніх доказів їх втрати чи зіпсування. Дозволяється поміщення таких транспортних засобів у митний режим знищення або руйнування.

    8. Транспортні засоби особистого користування, тимчасово ввезені на митну територію України громадянами більш як на 30 діб, підлягають державній реєстрації.

    Порядок державної реєстрації транспортних засобів особистого користування, тимчасово ввезених на митну територію України громадянами, встановлюється Кабінетом Міністрів України.

    ---

    Ось детальніше про штрафи та наслідки:

    • За перше порушення (перевищення строку перебування авто або передача його іншій особі): Штраф 8500 грн.
    • За повторне порушення протягом року: Штраф 17 000 грн з позбавленням права керування на 1 рік та можливим оплатним вилученням автомобіля.
    • За передачу автомобіля іншій особі, якщо це не передбачено законодавством: Штраф 34 000 грн.
    • За перевищення строку транзитного перевезення або тимчасового ввезення:
      • Перевищення на строк від 20 до 30 діб - 85 000 грн.
      • Перевищення на строк більше 30 діб, а також у разі втрати або розкомплектування авто - 170 000 грн або конфіскація.
    • У разі втрати або конфіскації автомобіля: Сума штрафу може досягати 170 000 грн, або автомобіль може бути конфісковано.

    Важливо: Навіть сплата штрафів не звільняє від обов'язку вивезти автомобіль з України.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України