Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
937 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Вітаю!
Я зареєстрований у Донецькій області, але своєчасно оновив дані в «Резерв+» як ВПО в місті Київ. Подав запит на проходження ВЛК через систему, однак отримав направлення на ВЛК у Донецьку область (район Покровська). Фізично поїхати туди я не міг, і за 3 дні це було нереально здійснити. В результаті мене подали в розшук.
Маю кілька запитань:
Чи є законним оголошення в розшук, якщо я не отримував жодної повістки особисто?
Чи існує законний механізм зняття з розшуку, якщо моє підприємство має підтверджений статус критично важливого і готове оформити на мене бронювання?
Буду вдячний за роз’яснення та поради щодо подальших дій.
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (10)
Юрист, м. Полтава, 5 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Сергію!
Як давно Ви маєте статус ВПО?
Згідно ч. 4 статті 37 ЗУ "Про військовий обов'язок та військову службу" У період проведення мобілізації (крім цільової) та/або протягом дії воєнного стану призовники, військовозобов’язані та резервісти, які залишили або покинули своє місце проживання, зобов’язані в семиденний строк з дати взяття на облік внутрішньо переміщеної особи стати на військовий облік у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки за місцем перебування на обліку внутрішньо переміщеної особи (військовозобов’язані та резервісти Служби безпеки України - у Центральному управлінні або регіональних органах Служби безпеки України, а військовозобов’язані та резервісти розвідувальних органів України - у зазначений строк повідомити про зміну місця проживання відповідному підрозділу розвідувальних органів України).
Проте, якщо пройшов рік, то Вас вже не можуть на цій підставі оштрафувати, адже існують терміни притягнення до адміністративної відповідальності і у Вашому випадку це 1 рік з дати вчинення правопорушення
Згідно статті 38 Кодексу про адміністративні правопорушення адміністративне стягнення за вчинення в особливий період правопорушень, передбачених статтями 210, 210-1 цього Кодексу, може бути накладено протягом ТРЬОХ місяців з дня його виявлення, але не пізніше одного року з дня його вчинення.
Тобто, якщо пройшло більше року після того як Ви не стали на військовий облік за місцем ВПО, то Вам вже не можуть виписати штраф, а справу про притягнення до адміністративної відповідальності не можуть відкривати, адже сплили строки притягнення до адміністративної відповідальності.
На жаль, за непроходження ВЛК (незалежно від того як Ви отримали направлення через Резерв+ чи звичайною повісткою) Вас можуть притягнути до адміністративної відповідальності за статтею 210-1 КУпАП (штраф від 17 тис. грн. , але його можна зменшити до 8500 грн)
Крім того, саме по цій підставі Вас могли внести в базу Нацполіції та оголосити в адміністративний розшук (про це вказано в Резерв+).
При зустрічі з групою оповіщення на вулиці - Вас можуть затримати працівники поліції та доставити до ТЦК.
До того ж, якщо в Резерв+ є статус про порушення військового обліку, то це унеможливлює бронювання через ДІЮ.
ЯКЩО ХОЧЕТЕ РОЗШУК ЗНЯТИ ШВИДКО - Вам потрібно особисто з'явитися до ТЦК, подати Заяву про визнання правопорушення і надання згоди на притягнення до адміністративної відповідальності, а після отримання постанови - оплатити 50% штрафу (8500 грн).
Проте, якщо Ви зараз підете до ТЦК і у Вас немає права на відстрочку з підстав визначених у статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”, то Вас 100 % направлять на ВЛК та мобілізують, адже Ви є військовозобов'язаним.
ЯКЩО ХОЧЕТЕ СПРОБУВАТИ ВИРІШИТИ ДАНЕ ПИТАННЯ ДИСТАНЦІЙНО , то відправте на адресу ТЦК, де перебуваєте на військовому обліку запит на якій підставі Вас оголошено в розшук. Після їх відповіді потрібно вирішувати як діяти далі - сплатити штраф або оскаржувати розшук у судовому порядку.
На жаль, в реаліях сьогодення зняти розшук в дистанційному режимі досить проблематично, адже Ви можете отримати відмову у знятті з розшуку або Вам у відповідь на лист пришлють повістк. Тому цей процес може затянугтися на тривалий час.
Загалом зняття розшуку та статусу про порушення є можливим в таких випадках:
Процедура накладення штрафу складається з етапів: подання в розшук, складання протоколу, розгляд справи, винесення постанови про грошовий штраф, сплата штрафу та зняття розшуку.
ДЛЯ ЗНЯТТЯ З РОЗШУКУ КЕРІВНИК ТЦК ПОВИНЕН ПОДАТИ КЛОПОТАННЯ ДО НАЦІОНАЛЬНОЇ ПОЛІЦІЇ. НА ЖАЛЬ, НАВІТЬ, ПІСЛЯ ОПЛАТИ ШТРАФУ ДЕЯКІ КЕРІВНИКИ ТЦК НАДАЮТЬ ПЕРЕВАГУ ЗАЛИШАТИ СТАТУС «У РОЗШУКУ» , ЩОБ ВІЙСЬКОВОЗОБОВ‘ЯЗАНИЙ НЕ МІГ НОРМАЛЬНО ПЕРЕСУВАТИСЬ ТА ОТРИМУВАТИ АДМІНІСТРАТИВНІ ПОСЛУГИ ПОКИ ОСОБИСТО НЕ ПРИБУДЕ ДО ТЦК.
ПРОТЕ, відповідно до нового закону https://sud.ua/uk/news/publication/328359-preziden... відбулася суттєва зміна процедури накладення грошового штрафу та зняття розшуку ТЦК. Даний закон передбачає зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, зокрема випадки, коли протокол про адміністративні правопорушення може не складатись. Також передбачається, що розгляд адміністративної справи, накладення та сплата штрафу за порушення правил військового обліку можуть відбуватись дистанційно.
Відповідно до нових змін, протокол про адміністративне правопорушення не складається , якщо особа подала відповідну заяву, в якій вона не оспорює допущене порушення та згодна на притягнення її до адміністративної відповідальності за її відсутності.
Таку заяву можна буде подати особисто до ТЦК за місцем перебування на військовому обліку або через мобільний застосунок Резерв+ (в разі технічної можливості). Заяву необхідно подати ДО моменту розгляду адміністративної справи. У заяві необхідно прописати згоду на розгляд адміністративної справи дистанційно без присутності та згоду на притягнення до адміністративної відповідальності.
Наслідки подання заяви до районного ТЦК та СП
Після отримання заяви, начальник районного ТЦК та СП протягом 3 днів виносить постанову про накладення грошового штрафу без присутності військовозобовʼязаного. В постанові визначається мінімальний розмір грошового штрафу (17 000 грн), який необхідно буде сплатити протягом наступних 30 днів.
Постанова про накладення грошового штрафу може надійти на поштову адресу, мобільний застосунок Резерв+ або електронну пошту. У разі сплати штрафу протягом наступних 10 днів надається знижка у розмірі 50% (8500 грн).
Після сплати грошового штрафу, квитанцію про оплату необхідно надати до районного ТЦК та СП. Сплата штрафу є підставою для зняття розшуку, а відповідно відмітки в Резерв+ про порушення правил військового обліку.
На даний час, якщо Ви натрапите на ТЦК та при перевірці військово-облікових документів виявиться, що Ви порушуєте правила військового обліку та перебуваєте у розшуку - працівники поліції, які входять в групу оповіщення можуть Вас затримати та доставити до наближчого ТЦК.
Це буде тривати поки ТЦК не знімуть статус про порушення в Резерв+ та не повідомлять Національну поліцію про відсутність підстав для Вашого адміністративного затримання або Ви не оскаржити розшук у судовому порядку.
З повгаою, юрист Дерій В.О.!
ВПО з 2022 року, в ТЦК на облік не ставав, на жаль.
Юрист, м. Полтава, 5 років досвіду
Спілкуватися у чатіВ такому випадку саме за те, що Ви стали на військовий облік за міцем реєстрації ВПО Вас штрафувати не будуть (пройшли строки притягнення до адмінвідповідальності), але оформивши направлення на ВЛК і не пройшовши його, то штраф можливий.
Чи дає оплата штрафу гарантію зняття з розшуку? як я написав, мене готові забронювати, але не має сенсу платити штраф, якщо він не зніме мене з розшуку.
Юрист, м. Полтава, 5 років досвіду
Спілкуватися у чатіНа жаль, 100% гарантії немає, адже, навіть, після оплати штрафу деякі керівники ТЦК надають перевагу залишати статус «у розшуку» , щоб військовозобов‘язаний не міг нормально пересуватись та отримувати адміністративні послуги поки особисто не прибуде до ТЦК.
Проте, в більшості випадків розшуку знімають.
Адвокат, м. Миколаїв, 34 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Сергію!
Саме так і повинно було статися, оскільки проходити ВЛК Ви повинні за місцем перебування на обліку в ТЦК. Якщо б Ви стали на облік в ТЦК міста Києва, а Ви повинні були зробити це упродовж 7 днів після того, як стали на облік ВПО, то у такому б разі ВЛК можна було б пройти в місті Києві.
Відповідно до Постанови КМУ №1487 "Про затвердження Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів":
ПРАВИЛА військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів.
1. Призовники, військовозобов’язані та резервісти повинні:
1) перебувати на військовому обліку:
"за задекларованим (зареєстрованим) місцем проживання - у відповідних районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (військовозобов’язані СБУ - у Центральному управлінні або регіональних органах СБУ (далі - органи СБУ), військовозобов’язані розвідувальних органів - у відповідному підрозділі розвідувального органу). Крім того, призовники, військовозобов’язані та резервісти, які проживають в селах та селищах, а також у містах, де відсутні відповідні районні (міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, повинні перебувати на персонально-первинному військовому обліку у відповідних виконавчих органах сільських, селищних, міських рад;
10-1) у період проведення мобілізації (крім цільової) та/або протягом дії правового режиму воєнного стану:
у разі залишення свого місця проживання стати в семиденний строк з дати взяття на облік внутрішньо переміщеної особи на військовий облік у районному (міському) територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки за місцем перебування на обліку внутрішньо переміщеної особи (військовозобов’язані та резервісти СБУ - в Центральному управлінні або регіональних органах СБУ, а військовозобов’язані та резервісти розвідувальних органів - у зазначений строк повідомити про зміну місця проживання відповідним підрозділам розвідувальних органів)".
Залежить від того, за що саме Вас подали в розшук.
ТЦК виявив порушення правил військового обліку, але яких саме? Непроходження ВЛК за сформованим направленням, непостановка на облік за місцем проживання, як ВПО? Надіслана повістка на адрусу реєстрації, що доречі трапляється доволі часто, незважаючи на вказану адресу фактичного місця проживання у Резерв+?
До того моменту, допоки Ви у розшуку Вас не зможуть забронювати, роботодавцю прийде відмова. Сама ж по собі можливість подати Вас у списках на бронь не є підставою для ТЦК, аби зняти Вас з розшуку та видалити запис з Єдиного реєстру про порушення ВО.
Відповідно до Постанови КМУ №76 «Деякі питання реалізації положень Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” щодо бронювання військовозобов'язаних на період мобілізації та на воєнний час»
27. У списку зазначаються такі відомості щодо:
1) державного органу, критично важливого підприємства, критично важливої установи:
2) військовозобов’язаного:
29. Протягом 72 годин з моменту формування списку засобами Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів переведення військовозобов’язаного на спеціальний військовий облік на строк дії відстрочки здійснюється автоматично у разі, коли військовозобов’язаний:
По-перше, можна піти шляхом оскарження дій ТЦК щодо подання Вас у розшук.
По-друге, можна визнати правопорушення та сплатити 8,5 К штрафу замість 17 К. Проте, не факт, що після відповідних дій з розшуку 100% знімуть.
Отже, першочергово необхідно з'ясувати причину порушення правил ВО й, відповідно, подання у розшук.
Для того Ви можете направити заяву до ТЦК із проханням надати інформацію про те, які ж саме правила ВО Вами були порушені (ризик отримати у відповідь повістку). Як також у даному варіанті Ви можете скористатись послугами свого адвоката, який направить до ТЦК адвокатський запит.
Після того, як отримаєте відповідь та з урахуванням викладеного в останній, можна буде спробувати оскаржити внесення даних до реєстру про порушення ВО та подання у розшук. Зазвичай таке оскарження починається зі скарги до обласного ТЦК, якщо така скарга не спрацьовує, надалі можна звернутись до МОУ й, в крайньому випадку, до адміністративного суду.
Якщо посадовими особами ТЦК не складались ані протокол, ані постанова про адміністративне правопорушення на підставі яких передбачено внесення відомостей про притягнення до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого статтями 210, 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів (пункт 20-1 статті 7 Закону України «Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов’язаних та резервістів»), то запис у Єдиному реєстрі про порушення ВО є неправомірним.
Як також, відповідно до статті 38 КУпАП адміністративне стягнення за вчинення в особливий період правопорушень, передбачених статтями 210, 210 - 1 цього Кодексу, може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше одного року з дня його вчинення.
Тож, спочатку потрібно зрозуміти, які саме правила ПО Ви порушили у розумінні ТЦК, оскільки саме від цього буде залежати оскарження.
Щодо другого, а саме визнання правопорушення, то тут також є нюанси. По-перше, якщо Ви нічого не порушували, то на якій підставі сплачувати штраф, навіть його половину?
По-друге, визнати правопорушення через Резерв+ не вийде, оскільки дана функція передбачена тільки для тих військовозобов'язаних, які невчасно оновили дані. Отже, прийдеться надсилати таку заяву до ТЦК Укрпоштою рекомендованим листом з описом вкладення та чекати на надсилання постанови про притягнення до адмінвідповідальності також поштою. Є ризик того, що ТЦК взагалі таку заяву не розгляне у зв'язку із тим, що вона подана не персонально в ТЦК.
По-третє, як я і зазначав вище, сплата штрафу не гарантує Вам 100% зняття з розшуку.
Згідно із статтею 279-9 КУпАП. Розгляд справ про адміністративні правопорушення, пов’язані з порушенням призовниками, військовозобов’язаними, резервістами правил військового обліку та порушенням законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію, у випадках, якщо особа не оспорює допущене порушення, згодна на притягнення її до адміністративної відповідальності за її відсутності та подала про це відповідну заяву:
"У разі вчинення в особливий період адміністративних правопорушень, передбачених статтями 210 і 210-1 цього Кодексу, але не пізніше дня розгляду справи про таке адміністративне правопорушення, особа може звернутися до територіального центру комплектування та соціальної підтримки, Центрального управління або регіонального органу Служби безпеки України, уповноваженого Головою Служби зовнішньої розвідки України підрозділу Служби зовнішньої розвідки України, в якому вона перебуває на обліку, із заявою, в якій особа зазначає, що не оспорює допущене порушення та згодна на притягнення її до адміністративної відповідальності за її відсутності. Зазначена заява подається особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, особисто в письмовій формі або через електронний кабінет призовника, військовозобов’язаного, резервіста.
Керівник територіального центру комплектування та соціальної підтримки, начальник Служби мобілізації та територіальної оборони, регіонального органу Служби безпеки України, посадова особа уповноваженого Головою Служби зовнішньої розвідки України підрозділу Служби зовнішньої розвідки України протягом трьох днів після отримання такої заяви зобов’язані перевірити викладені у ній фактичні дані про визнання особою правопорушення та надання нею згоди на притягнення її до адміністративної відповідальності за її відсутності і з дотриманням вимог статей 247, 280, 283 цього Кодексу винести постанову по справі, у тому числі без участі особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
У постанові про накладення адміністративного стягнення керівник територіального центру комплектування та соціальної підтримки, начальник Служби мобілізації та територіальної оборони, регіонального органу Служби безпеки України, посадова особа уповноваженого Головою Служби зовнішньої розвідки України підрозділу Служби зовнішньої розвідки України визначають розмір штрафу на рівні мінімального розміру штрафу, передбаченого санкцією статті (частиною статті) цього Кодексу за вчинення такого правопорушення.
У разі якщо особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, подала зазначену у цій статті заяву через електронний кабінет призовника, військовозобов’язаного, резервіста, копія постанови по справі може бути направлена їй засобами електронного зв’язку на адресу електронної пошти, зазначену в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів, або в її електронний кабінет призовника, військовозобов’язаного, резервіста".
З повагою, адвокат Айвазян.
Дякую за відповідь! Я подав на ВЛК, бо була надія, що за станом здоров*я дадуть категорію Б, бо в мене одне око взагалі не бачить (амбліопія). Чи варто ризикувати та особисто приходити до тцк, щоб пройти влк, чи велика вірогідність одразу поїхати на десну?
Адвокат, м. Миколаїв, 34 роки досвіду
Спілкуватися у чатіПрошу, Сергію!
Розумію щодо Вашого бажання пройти ВЛК та формування на цій підставі направлення.
Щодо другого питання, то, на жаль, гарантії ніхто не надасть. У деяких ТЦК надають можливість "погуляти" та не мобілізують "придатних до ТЦК", у інших ситуація зворотня, тож Ваше припущення щодо Десни може мати місце.
Наприклад, Ви приходите до ТЦК задля постановки на облік й останній направляє Вас на проходження ВЛК. При тому, цілком імовірно, що ТЦК видасть Вам повістку, наприклад, з'явитись через чотири дні (стандартний строк проходження ВЛК). Якщо Ви не з'явитесь за останньою, то це знову підстава для розшуку.
Чи вдасться Вам вирішити питання з приводу зняття з "попереднього розшуку" під час явки до ТЦК, то це питання якщо останній матиме на меті Вас мобілізувати.
У будь якому з варіантів, який би Ви не обрали (оскарження або визнання правопорушення), думаю, що прийдеться поборотися та не обійдеться без оскаржень до вищестоячого ТЦК або ж до суду.
Адвокат, м. Київ, 26 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю!
ВСЯ ПРОБЛЕМА В ТОМУ, ЩО ВИ НЕ СТАЛИ НА ВІЙСЬКОВИЙ ОБЛІК ЗА МІСЦЕМ РЕЄСТРАЦІЇ ВПО.
Закон чітко визначає, що у розшук може бути оголошений військовозобов’язаний та резервіст, який порушив правила військового обліку або законодавство про мобілізацію.
За відповідні порушення передбачена відповідальність за статтями 210 та 210-1 КУпАП. До таких порушень відносяться:
Тобто, відповідно до вимог закону громадянин може бути оголошений у розшук лише у разі, якщо стосовно нього представники ТЦК склали постанову за статтею 210 чи 210-1 КУпАП за порушення правил військового обліку або законодавства про мобілізацію.
І саме притягнення громадянина до адміністративної відповідальності за статтею 210 чи 210-1 є КУпАП – це єдина законна підстава для оголошення у розшук.
В ЗВ'ЯЗКУ З ТИМ, ЩО ВИ НЕ СТАЛИ НА ОБЛІК СВОЄЧАСНО АБО НЕ ПРОЙШЛИ ВЛК ТО ВАС ОГОЛОСВ В РОЗШУК ТОЙ ТЦКСП, В КОТРОМУ ВИ НА ОБЛІКУ, ТО ДІЙСНО, ЄДИНИЙ ШЛЯХ ЗВЕРТАТИСЯ ДО ТЦКСП В ПОКРОВСЬКУ.
Військовий облік в Україні та за кордоном для українців регулює Порядок організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, прийнятий постановою КМУ № 1487 від 30 грудня 2022 року.
Особи, які змінили місце проживання і отримали статус ВПО також змінюють Територіальні центри комплектування і стають на військовий облік за місцем фактичного проживання.
За п. 21 Порядку, взяття громадян, які прибули з тимчасово окупованих територій України, на персонально-первинний та персональний військовий облік здійснюється після взяття таких осіб на облік ВПО та на військовий облік у районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки.
За правилами маєте стати на військовий облік за новим місцем фактичного проживання. Зробити це потрібно протягом 7 днів після приїзду.
Для взяття на військовий облік, ВПО мають надати такі документи:
У ВАС БУЛО 7 ДНІВ НА ПОНОВЛЕННЯ НА ВІЙСЬКОВОМУ ОБЛІКУ ЗА НОВИМ МІСЦЕМ РЕЄСТРАЦІЇ.
ВАС НЕ МОЖУТЬ ПОСТАВИТИ НА ВІЙСЬКОВИЙ ОБЛІК ЗА НОВИМ МІСЦЕМ РЕЄСТРАЦІЇ, ПОКИ ВИ У РОЗШУКУ В ІНШОМУ ТЦКСП.
НЕПРОХОДЖЕННЯ ВЛК - ЦЕ ПОРУШЕННЯ ВІЙСЬКОВОГО ОБЛІКУ. ЯК НАСЛІДОК ОГОЛОШЕННЯ ВАС У РОЗШУК.
---
Але чому багато осіб перебуває у розшуку, попри те, що ТЦК не складало на них постанов статтею 210 чи 210-1 КУпАП та не накладало штрафи?
Для цього треба розуміти алгоритм роботи Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів. У ньому міститься та постійно актуалізується інформація про усіх чоловіків від 17 до 60 років.
Далі розберемо, що відбувається на практиці. Я наведу найбільш розповсюджені ситуації оголошення у розшук без притягнення до адміністративної відповідальності.
Наразі 99% всіх повісток про виклик до ТЦК та направлень на ВЛК формуються в електронному вигляді у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів.
Якщо громадянин не з'явиться до ТЦК на дату, зазначену в повістці та працівник ТЦК не внесе у реєстр інформацію про явку, то алгоритм реєстру через 14 днів після вказаної у повістці дати прибуття автоматично визначає такого чоловіка як порушника правил мобілізації та виставляє його у розшук. Без постанови про притягнення до адміністративної відповідальності за порушення правил військового обліку та законодавства про мобілізацію.
Тобто, як ми з вами бачимо на Вашому прикладі – Реєстр працює незалежно від вимог законодавства і це нікого не турбує.
Так, особи, які оголошені у розшук, але стосовно яких немає постанов про їх притягнення за статтями 210 чи 210-1 КУпАП можуть оскаржити розшук у суді.
Вже існує позитивна судова практика з приводу виключення таких громадян з розшуку ТЦК. Якщо суди встановлять, що особа включена у розшук без притягнення за статтею 210 чи 210-1 КУпАП, то виносять рішення про виключення цих осіб з розшуку.
Але треба пам’ятати, що на практиці це не буде 100% вирішенням питання.
Також існує доволі реалістична ймовірність, що за час судового розгляду справи ТЦК може винести постанову за статтею 210 чи 210-1 КУпАП і повторно оголосити у розшук вже на законних підставах, а рішення суду, навіть і позитивне для вас, можна буде покласти у шухлядку.
Далі розповім про ще один спосіб виключити особу з розшуку. Він пов'язаний з певними юридичними тонкощами, а саме зі строком накладення адміністративного стягнення.
Закон визначає, що адміністративне стягнення за вчинення в особливий період правопорушень, передбачених статтями 210 210-1 КУпАП, може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше одного року з дня його вчинення.
Тобто, якщо інформація про розшук внесена в Реєстр без винесення постанови за статтею 210 чи 210-1 КУпАП, то дата внесення в реєстр інформації про розшук буде вважатись датою виявлення правопорушення.
І якщо протягом трьох місяців після внесення у Реєстр інформації про розшук не буде винесена постанова за статтею 210 чи 210-1 КУпАП, то перебування у розшуку також можна оскаржувати у суді.
Такий варіант є кращим ще й тому, що через три місяці після виявлення правопорушення ТЦК не зможе накласти штраф, який, як відомо, складає від 17 000 до 25 500 грн, оскільки строк накладення адміністративного стягнення у 3 місяці буде пропущений.
Зверніть увагу: штраф (тобто покарання) накласти не зможуть, але винести постанову і визнати винним – так. Я розумію, що ви чули протилежні запевнення, але повірте, це не так – абсолютна більшість тлумачить теорію адміністративного права хибно й помилково. Тож навіть після трьох місяців постанову про винуватість винести можуть, але штраф – ні.
ЧИ ЗНІМУТЬ З РОЗШУКУ, ЯКЩО СПЛАТИТИ ШТРАФ?
Ні, не знімуть. У разі сплати штрафу громадянин фактично визнає себе винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 210-1 КУпАП.
І, як я вже казав, притягнення до адмінвідповідальності за порушення законодавства про мобілізацію є підставою для оголошення особи у розшук незалежно від того, сплатить вона штраф чи ні.
Сплата штрафу не виключає особу з розшуку в інформаційній системі «Оберіг» та інформаційній базі МВС, а також не звільняє від обов’язку прибувати до ТЦК за новими повістками.
Не треба думати, що ви сплатите штраф та ТЦК від вас відчепиться. Такого не буде. У разі сплати штрафу ви все одно будете рахуватись у розшуку.
Зняття з розшуку можливо лише у випадку оскарження та скасування судом постанови ТЦК, яка стала підставою для оголошення у розшук.
ЦЕ ТАКА ЗАРАЗ "ІЄЗУІТСЬКА" СИТУАЦІЯ - БЕЗ ОСОБИСТОГО ЗВЕРНЕННЯ ДО ТЦКСП АБО РІШЕННЯ СУДУ ЗНЯТИСЯ З РОЗШУКУ ПРАКТИЧНО НЕМОЖЛИВО - ЩОБ ВАМ ХТО Й ЩО НЕ КАЗАВ.
ПОКИ ВИ В РОЗШУКУ ВАС НЕ ЗМОЖУТЬ ЗАБРОНЮВАТИ.
Якщо військовозобов’язаний перебуває у розшуку, він не зможе розраховувати на бронювання. Відповідні уточнюючі зміни виклав уряд у новій редакції Порядку бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час, яка затверджена постановою Кабінету Міністрів від 22 листопада 2024 р. №1332.
Так, бронювання військовозобов’язаних здійснюється засобами Порталу Дія за списками, які формуються керівником державного органу, критично важливого підприємства, критично важливої установи або уповноваженою ним особою.
Як зазначено у змінах, протягом 72 годин з моменту формування списку засобами Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів переведення військовозобов’язаного на спеціальний військовий облік на строк дії відстрочки здійснюється автоматично у разі, коли військовозобов’язаний:
Таким чином, якщо особа внесена до списків розшуку, то вона не зможе розраховувати на бронювання.
Юрист, м. Київ, 4 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Сергію!
Згідно Розкладу хвороб, затвердженого наказом МОУ "Про затвердження Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України" від 14.08.2008 № 402, до Статті 31 "б" віднесено захворювання при яких гострота зору обох очей з корекцією до 0,5; гострота зору одного ока з корекцією вище 0,5 при гостроті зору другого ока з корекцією до 0,2.
Якщо амбліопія мала ускладнення у вигляді втрати зору на одне око - слід оскаржити висновок ВЛК.
Чи є законним оголошення в розшук, якщо я не отримував жодної повістки особисто? - Так, якщо Ви зареєструвались як ВПО, однак на військовий облік за місцем перебування на обліку як ВПО не стали, чим порушили правила військового обліку та Вас оголошено у розшук.
Чи існує законний механізм зняття з розшуку, якщо моє підприємство має підтверджений статус критично важливого і готове оформити на мене бронювання? - Ні, оскільки розшук не може бути припинено у зв'язку з бронюванням.
Мета оголошення у розшук, зокрема органами ТЦК та СП, полягає у виявленні та залученні до відповідальності осіб, які ухиляються від виконання своїх обов'язків щодо військового обліку, або порушили правила військового обліку.
Стаття 210 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП) передбачає відповідальність за порушення призовниками, військовозобов'язаними та резервістами правил військового обліку. Це може включати в себе, наприклад, несвоєчасну постановку на військовий облік, неподання документів, зміну місця проживання без повідомлення відповідних органів тощо. За це порушення передбачено штраф.
Слід звернутися до ТЦК та СП, оплатити штраф, після чого ТЦК та СП скерує подання до органу Національної поліції України про припинення розшуку.