Задайте вопрос юристу

938 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Гражданское право, 15 июля 2025, вопрос №139514

Отримання паспорта громадянина України

Доброго дня!Син виїхав у Польщу перед досягненням 18-річчя.Тепер йому треба подовжити український паспорт.Має з військомату довідку як призовник,тоді ще вказано ''непридатний в мирний час''.Зараз,після досягнення 18 років,як військовозобов'язаний,немає військового квитка чи іншого документу.Що перебуває в Польщі військомат не знає.Внаслідок цього є кілька питань:
1)Чи видадуть йому паспорт?
2)Чи потрібно скачати резерв+?
3)Чи можливий штраф?
4)Чи можна взагалі перебувати без українського паспорта,якщо є закордонний?

Ответы юристов (8)

    Дерій Владислав Олегович

    Доброго дня!

    Паспорт Вашого сина є дійсним протягом воєнного стану та підлягає обміну протягом 30 днів після його припинення https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1202-2022-%D0%...

    Якщо син хоче обміняти його раніше , то він може скачати Резерв+ та надати його при обміні ID картки.

    Якщо син тимчасово виїхав за кордон, то штрафу не повинно бути. Так як сину ще немає 25 років, то він не зобов'язаний був самостійно проходити ВЛК до 5 червня.

    Син може перебувати за кордоном і за наявності діючого закордонного паспорта

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    Тарас Клиент 7 часов назад

    Сину 18 було півроку тому.Тобто ІD-карта буде дійсною протягом усього воєнного стану?

    • Дерій Владислав Олегович

      Так вона буде дійсною протягом воєнного стану та 30 днів після його закінчення.

    Тарас Клиент 6 часов назад

    Дуже Вам дякую!

    • Дерій Владислав Олегович

      Завжди радий допомогти! Успіхів!

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Тарасе!

    1)Чи видадуть йому паспорт?

    Документи приймуть, але дані передадуть до Єдиного реєстру призвників, військовозобов'язаних та резервістів, якщо останні відсутні у реєстрі. Син пробував сформувати е-ВОД через Дію?

    13. У разі коли стосовно громадянина України чоловічої статі віком від 18 до 60 років, який звернувся до відокремленого підрозділу для оформлення (у тому числі замість втраченого або викраденого), обміну паспорта громадянина України, паспорта громадянина України для виїзду за кордон, відсутній запис в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів, прийом документів здійснюється без подання такою особою військово-облікового документа.

    15. За результатами внесення до Єдиного державного демографічного реєстру відомостей про осіб, зазначених у пунктах 13 і 14 цього Порядку, під час оформлення (у тому числі замість втраченого або викраденого), обміну паспорта громадянина України, паспорта громадянина України для виїзду за кордон ДМС формує щодо таких громадян України перелік відомостей, зазначених у підпунктах 1-11 пункту 5 цього Порядку, та передає їх Міноборони для внесення відомостей до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів.

    16. Отримання паспорта громадянина України, паспорта громадянина України для виїзду за кордон особами, зазначеними у пункті 13 цього Порядку, здійснюється за умови дійсності військово-облікового документа без його пред’явлення. Дійсність військово-облікового документа перевіряється працівником відокремленого підрозділу відповідно до пункту 10 цього Порядку.

    У разі отримання відомостей з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів про недійсність військово-облікового документа отримання паспорта громадянина України, паспорта громадянина України для виїзду за кордон такими особами здійснюється у територіальному органі/територіальному підрозділі ДМС. Пересилання таких паспортів до відокремленого підрозділу або закордонної дипломатичної установи України для організації їх видачі не здійснюється.

    17. Взяття на військовий облік громадян України, зазначених у пунктах 13 і 14 цього Порядку, здійснюється територіальним центром комплектування та соціальної підтримки за зареєстрованим/задекларованим їх місцем проживання, а у разі, коли місце проживання не зареєстроване/не задеклароване, - територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки, визначеними Генеральним штабом Збройних Сил.

    Взяття зазначених осіб на військовий облік здійснюється з формуванням військово-облікового документа в електронній формі.

    2)Чи потрібно скачати резерв+?

    Поки не бачу в тому такої потреби.

    3)Чи можливий штраф?

    Штраф можливий за умови порушення правил військового обліку або ж мобілізаційного законодавтсва.

    4)Чи можна взагалі перебувати без українського паспорта,якщо є закордонний?

    В принципі так, на період дії воєнного стану паспорт є дійсним.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    • Тарас Клиент 2 часа назад

      Дякую Вам за,як зажди,вичерпну відповідь!

      • Айвазян Юрій Климентійович

        Прошу, Тарасе! Вам та сину вдачі!


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України