Начните консультацию с юристом онлайн
доброго ранку. Підкажіть, чи потрібно виконавцю (підряднику) робіт укласти договір страхування майна при його перевезення, якщо:
1. в договорі це не прописано
2. майно передано в ремонт за актом пр-передачі, додатково доведено залогова вартість такого майна (150млн.грн.)
3. за договором перевезення перевізник несе ризик в розмірі 17.5млн.грн.
4. якщо це буде договір добровільного страхування, то чи може виконавець (підрядник) перевиставити витрати по страхуванню замовнику.
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (2)
Адвокат, г. Николаев, 34 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Вікторія!
Питання серйозне, складне і потребує більш детального вивчення, включно з аналізом договору підряду, оскільки сума оцінки доволі велика.
Попередньо можу сказати, что потреба у перевезенні повинна бути зазначена в самому договорі підряду між замовником та підрядником, як також обумвлено всі ризики та відповідальність, що можуть виникнути у разі такого перевезення.
З повагою, адвокат Айвазян.
Юрист, г. Полтава, 5 лет опыта
Общаться в чатеДоброго дня!
У Вас перевізник несе ризик лише на 17.5 млн грн. Це означає, що решта 132.5 млн грн — не покрита, а якщо майно буде втрачено/пошкоджено, різницю може вимагати замовник з підрядника (якщо не доведе, що втрата — не з його вини). Тобто, ризик виконавця — реальний.
Підрядник може укласти договір добровільного страхування, адже це передбачено ст. 979 ЦКУ .
Проте, підрядник має право перевиставити витрати на страхування замовнику тільки якщо:
1) Це погоджено з замовником письмово (актом/додатковою угодою);
2) Договір підряду дозволяє включати додаткові витрати, пов’язані з безпечним виконанням робіт (і це логічно випливає з предмету/ризиків);
2) Є окрема письмова згода замовника на таке страхування.
Без цього — замовник має право відмовити у компенсації витрат на страхування, бо їх не було передбачено в договірній вартості робіт.
З повагою, юрист Дерій В.О.!