Начните консультацию с юристом онлайн
Як забрати землю від орендатора,якщо договір закінчується і я не хочу його продовжувати ,а він не хоче підписувати заяву про добровільну віддачу земельного паю
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (2)
Адвокат, г. Киев, 24 года опыта
Общаться в чатеДобрий день!
Зазвичай, у випадку закінчення строку оренди, орендар зобов'язаний повернути орендоване майно. Тому, як мінімум потрібно направити орендарю листа з повідомленням про необхідність в певний строк повернути орендовану ділянку. Але краще ознайомитись з договором, які умови повернення прописані там.
Юрист, г. Полтава, 5 лет опыта
Общаться в чатеДоброго дня!
Потрібно аналізувати Ваш договір оренди.
Загалом Вам потрібно направити орендарю повідомлення про припинення договору оренди та небажання продовжувати співвпрацю.
Дану земельну ділянку можете передати в оренду іншому орендарю або здійснювати обробіток самостійно.
Якщо Вашу земельну ділянку використовують без правових підстав, то звертайтесь до поліції та повідомляйте про самоправство (стаття 356 ККУ)
Згідно офіційного роз'яснення Верховсного Суду https://supreme.court.gov.ua/supreme/pres-centr/ne...правила, визначені ст. 126-1 Земельного кодексу України щодо поновлення договорів оренди землі, поширюються на договори оренди землі, укладені або змінені після набрання чинності Законом України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії рейдерству” (набрав чинності 16 січня 2020 року), а поновлення договорів оренди землі, укладених до набрання чинності зазначеним Законом, здійснюється на умовах, визначених такими договорами, за правилами, чинними на момент їх укладення».
Отже, у Вашому випадку поновлення/припинення договору оренди землі має здійснюватися на умовах, визначених Вашим договором, за правилами, чинними на момент його укладення, а саме відповідно до положень ст. 33 Закону України «Про оренду землі» у редакції, чинній на час його укладення.
Орендар, який має намір скористатися переважним правом на укладення договору оренди землі на новий строк, зобов'язаний повідомити про це орендодавця до спливу строку договору оренди землі у строк, встановлений цим договором, але не пізніше ніж за місяць до спливу строку договору оренди землі. У разі смерті орендодавця до спливу строку дії договору оренди землі орендар, який має намір скористатися переважним правом на укладення договору оренди землі на новий строк, зобов’язаний повідомити про це спадкоємця земельної ділянки протягом місяця з дня, коли йому стало відомо про перехід права власності на земельну ділянку.
До листа-повідомлення про поновлення договору оренди землі орендар додає проект додаткової угоди.
При поновленні договору оренди землі його умови можуть бути змінені за згодою сторін. У разі недосягнення домовленості щодо орендної плати та інших істотних умов договору переважне право орендаря на укладення договору оренди землі припиняється.
У разі якщо орендар продовжує користуватися земельною ділянкою після закінчення строку договору оренди і за відсутності протягом одного місяця після закінчення строку договору листа-повідомлення орендодавця про заперечення у поновленні договору оренди землі такий договір вважається поновленим на той самий строк і на тих самих умовах, які були передбачені договором. У цьому випадку укладання додаткової угоди про поновлення договору оренди землі здійснюється із:
Додаткова угода до договору оренди землі про його поновлення має бути укладена сторонами у місячний строк в обов'язковому порядку.
Якщо Ви не бажаєте продовжувати термін дії договору оренди з даним орендарем Вам НЕОБХІДНО до направити орендарю рекомендований лист з описом вкладеного про заперечення у поновленні договору оренди землі.
В такому Випадку Ви матимете змогу заключити договір оренди з будь-якою особою на умовах, які вигідні ВАМ!
Але якщо Ви вчасно не напишете заперечення - договір вважатиметься поновленим на той самий строк і на тих самих умовах, які були передбачені договором
З повагою, юрист Дерій В.О.!