Задайте вопрос юристу

938 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Гражданское право, 23 июля 2025, вопрос №139863

На меня хотят подать в суд за клевету, но я являюсь потерпевшей

Добрый день. Возникла следующая ситуация. Нас обманули в Румынии при съеме квартиры, мошенницей оказался румын и украинка из Измаильского района. Решить вопрос мирно не получилось, девушке 19 лет. Связались с её родителями, чтобы они поговорили с дочерью и помодействовали с решением этого вопроса. Она не помогла это сделать, сделали пост в фейсбуке, чтобы обезопасить людей. Оказалось, что эта особа уже в том году попадала в подобную ситуацию и также пострадали люди. Сейчас пострадало около 10 семей. Сейчас её мама решила подать иск в суд, чтобы мы доказали, что дочь действительно поступила неправомерно.

Ответы юристов (1)

    Братченко Віра Юріївна

    Доброго дня, Юліє!

    До 2006 року Кримінальний кодекс Румунії передбачав кримінальну відповідальність за наклеп. Наразі ці питання врегульовано цивільним судочинством.

    Очікуйте надходження заяви до суду, після отримання Ви маєте право подати відзив та надати пояснення.

    Якщо Ви перебуваєте на території України - очікуйте надходження документів за зареєстрованим місцем проживання.

    9 жовтня 2000 року Україна приєдналася до Конвенції про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах 1965 року (далі — Конвенція, https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/995_890#Text).

    Ця Конвенція є виключною, що означає застосовування саме передбачених в ній каналів передачі, у разі якщо судовий або позасудовий документ 1) має бути переданий для вручення від однієї Договірної Сторони іншій 2) відома адреса особи, якій потрібно вручити документ, і ВС 3) документ, який потрібно вручити, стосується цивільних або господарських справ. При цьому Конвенція не застосовується, якщо закон передбачає відправлення повідомлення, але не вимагає його вручення (Огляд Конвенції https://assets.hcch.net/docs/341f46cb-665e-421f-b967-aa1d920c99fd.pdf).

    Конвенція також не забороняє двом чи більше Договірним Державам домовлятися про встановлення з метою вручення судових документів інших шляхів передачі, ніж ті, які передбачені в Конвенції, і, зокрема, не забороняє безпосередніх зносин між їх відповідними органами.

    Визначені у таких договорах Договірних Держав канали передачі будуть виключними або альтернативними відносно каналів передбачених у Конвенції, а заперечення до статей 8 або 10, наприклад, проти використання поштових каналів, буде недійсним щодо іншої держави−учасниці, з якою держава, яка заявила про заперечення проти використання поштових каналів, уклала додаткову або спеціальну угоду, що прямо допускає передачу документів поштою (Практичне керівництво із застосування Конвенції https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/998_a890).

    Крім того, у разі якщо у відносинах України з іноземною державою діють одночасно і двосторонній, і багатосторонній міжнародні договори (один чи декілька) і в жодному з них не встановлено пріоритету застосування одного з них щодо тих самих питань, під час вручення документів суд може керуватися процедурою вручення, передбаченою у будь-якому із цих договорів.

    Важливо те, що відсутність формального повідомлення відповідачів-нерезидентів створює ризики подальшого скасування рішення або може стати підставою для відмові у визнанні та примусовому виконанні таких рішень за кордоном.

    На території Румунії Ви маєте право звернутися до поліції Румунії з заявою про шахрайство.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України