Задайте вопрос юристу

939 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Предпринимательское право, 25 июля 2025, вопрос №139962

Надання підприємству юридичної адреси

Доброго дня. У 2017 році я надала ( як власниця приміщення) по строковому договору оренди юридичну адресу підприємству з внесенням до єдиного реєстру . Строк договору давно закінчився. Я не можу знайти та зв'язатися з керівником цього підприємства щоб змінили юридичну адресу . До якого органу я можу звернутися шоб це підприємство лишили юридичної адреси ? Дякую.

Ответы юристов (1)

    Братченко Віра Юріївна

    Доброго дня, Людмило!

    Ви можете звернутися до органів Державної податкової служби України. Якщо податковий орган встановить, що підприємство не знаходиться за заявленою юридичною адресою, він може ініціювати процедуру анулювання реєстрації компанії, або ж вирішити питання в судовому порядку шляхом пред'явлення до суду позовної заяви до колишнього орендаря з можливим стягненням завданих Вам збитків у вигляді втрачених благ.

    Згідно листа Державної податкової служби України від 30.09.2011 № 1918/7/15-3317 "Про методичні рекомендаціїщодо проведення процедури анулювання реєстрації особи як платника ПДВ" визначено, що анулювання реєстрації особи як платника ПДВ регулюється статтею 184 розділу V Податкового кодексу України ( 2755-17 ) (далі - Кодекс) та відбувається у порядку, встановленому Положенням про реєстрацію платників податку на додану вартість, затвердженим наказом Державної податкової адміністрації України від 22.12.2010 N 978 ( z1400-10 ) та зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 29.12.2010 за № 1400/18695 (далі - Положення).

    Відповідно до підпункту "ж" пункту 184.1 статті 184 розділу V Кодексу ( 2755-17 ) анулювання реєстрації особи як платника ПДВ відбувається у разі якщо в ЄДР наявний запис про:

    відсутність юридичної особи або фізичної особи за її місцезнаходженням (місцем проживання);

    відсутність підтвердження відомостей про юридичну особу.

    Порядок внесення до ЄДР запису про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням (143 відомість) або запису про відсутність підтвердження відомостей про юридичну особу (144 відомість) визначено статтею 19 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" ( 755-15 ) (далі - Закон). Згідно з нормами цієї статті зазначені записи вносяться до ЄДР за ініціативою державного реєстратора або за ініціативою органу державної податкової служби.

    Порядок внесення до ЄДР запису про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням (143 відомість) або запису про відсутність підтвердження відомостей про юридичну особу (144 відомість) визначено статтею 19 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" ( 755-15 ) (далі - Закон). Згідно з нормами цієї статті зазначені записи вносяться до ЄДР за ініціативою державного реєстратора або за ініціативою органу державної податкової служби.

    Відповідно до частини 11 статті 19 Закону ( 755-15 ) юридична особа зобов'язана подавати (надсилати) щороку протягом місяця, що настає за датою державної реєстрації, починаючи з наступного року, державному реєстратору для підтвердження відомостей про юридичну особу реєстраційну картку про підтвердження відомостей про юридичну особу.

    У разі ненадходження в установлений строк реєстраційної картки про підтвердження відомостей про юридичну особу державний реєстратор зобов'язаний надіслати рекомендованим листом протягом 5 робочих днів з дати, встановленої для подання реєстраційної картки, юридичній особі повідомлення щодо необхідності подання державному реєстратору зазначеної реєстраційної картки.

    У разі надходження державному реєстратору від органу державної податкової служби повідомлення встановленого зразка про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням, державний реєстратор зобов'язаний надіслати рекомендованим листом протягом 5 робочих днів з дати надходження зазначеного повідомлення юридичній особі повідомлення щодо необхідності подання державному реєстратору реєстраційної картки.

    На підставі затвердженого керівником (заступником керівника) переліку, підрозділ реєстрації та обліку платників податків вносить відповідні зміни щодо стану платника податків до Єдиного банку даних про платників податків - юридичних осіб або Реєстру самозайнятих осіб.

    Якщо за результатами заходів щодо встановлення фактичного місцезнаходження юридичної особи підрозділами податкової міліції буде підтверджено відсутність такої особи за місцезнаходженням або встановлено, що фактичне місцезнаходження юридичної особи не відповідає зареєстрованому місцезнаходженню, структурні підрозділи органу державної податкової служби вносять пропозиції у вигляді висновку керівнику (заступнику керівника) органу державної податкової служби про доцільність/недоцільність направлення державному реєстратору повідомлення про відсутність юридичної особи її за місцезнаходженням

    У разі прийняття керівником (заступником керівника) органу державної податкової служби рішення про направлення державному реєстратору повідомлення про відсутність платника податків за місцезнаходженням, підрозділ реєстрації та обліку платників податків формує та надсилає державному реєстратору повідомлення про відсутність юридичної особи за місцезнаходженням за формою № 18-ОПП.

    Порядок анулювання реєстрації юридичної особи як платника податку на додану вартість.

    Згідно з пунктом 5.1 пункту 5 розділу V Положення ( z1400-10 ) органи державної податкової служби здійснюють постійний моніторинг платників ПДВ, включених до реєстру платників ПДВ, та приймають рішення про анулювання реєстрації платників ПДВ у разі існування законодавчих підстав, визначених пунктом 184.1 статті 184 розділу V Кодексу ( 2755-17 ).

    Відповідно до підпункту 5.2 пункту 5 розділу V Положення ( z1400-10 ) рішення про анулювання реєстрації платника ПДВ за ініціативою органу державної податкової служби приймаються за наявності відповідних підтвердних документів (відомостей). У даному випадку такими документами (відомостями) є повідомлення державного реєстратора, відомості з ЄДР щодо наявності запису про відсутність юридичної особи або фізичної особи - підприємця за місцезнаходженням (місцем проживання) або запису про відсутність підтвердження відомостей про юридичну особу.

    Після отримання від державного реєстратора відомостей щодо внесення до ЄДР запису про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням або запису про відсутність підтвердження відомостей про юридичну особу стосовно кожного такого платника податку, підрозділом реєстрації та обліку платників податків протягом одного дня від дня отримання відомостей готується проект рішення про анулювання реєстрації платника ПДВ за формою N 6-ПДВ. Рішення разом із документами, що підтверджують наявність підстав для анулювання реєстрації особи як платника ПДВ, передається до комісії з проведення анулювання реєстрації платників ПДВ.

    Окрім того, після отримання від державного реєстратора відомостей про внесення до ЄДР запису про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням або запису про відсутність підтвердження відомостей про юридичну особу, підрозділ реєстрації та обліку платників податків повідомляє про це всі зацікавлені структурні підрозділи органу державної податкової служби.

    Також, наявність в ЄДР запису про відсутність юридичної особи за вказаним її місцезнаходженням є однією із підстав для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов'язано з банкрутством юридичної особи (частина друга статті 38 Закону) ( 755-15 ). Протягом десяти днів структурні підрозділи надають висновки щодо доцільності подання позову про прийняття судового рішення про припинення та документи (довідки), необхідні для звернення до суду (довідку про відсутність заборгованості, інформацію від фінансових установ, митних органів та інших контролюючих органів, яка підтверджує відсутність здійснення господарської діяльності тощо).


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України