Начните консультацию с юристом онлайн
Добрый день!
Я была зарегистрирована как ФОП и одновременно работала как наемный работник в 2025 году. ЕСВ за меня оплачивал работодатель. Затем я уволилась 17 июня и в тот же день закрыла ФОП. После чего я оплатила недостающую часть ЕСВ до минимального \ около 300 грн \, т к работодатель оплатил взнос меньше минимального. Правильно ли это? Или в такой ситуации я должна оплачивать полный взнос в размере 1760 грн. ?
Заранее спасибо за ответ!
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (2)
Адвокат, г. Николаев, 34 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Олена!
Ви все вірно зробили.
Базою нарахування ЄСВ для роботодавців є сума нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України від 24.03.1995 р. № 108/95-ВР «Про оплату праці», та сума винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами.
Водночас ч. 6 ст. 4 Закону № 2464, зокрема встановлено, що особи, зазначені у пп. 4 і 5 ч. 1 ст. 4 Закону № 2464, які мають основне місце роботи, звільняються від сплати за себе ЄСВ за місяці звітного періоду, за які роботодавцем було сплачено страховий внесок за таких осіб у розмірі не менше мінімального страхового внеску.
Такі особи можуть бути платниками ЄСВ за умови самостійного визначення за місяці звітного періоду, за які роботодавцем було сплачено страховий внесок за таких осіб у розмірі менше мінімального страхового внеску, бази нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування ЄСВ, встановленої Законом № 2464.
При цьому сума ЄСВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.
Отже, зважаючи на положення ч. 6 ст. 4 Закону № 2464, якщо роботодавцем було сплачено страховий внесок за особу, яка визначена у пп. 4 або 5 ч. 1 ст. 4 Закону № 2464, у розмірі не менше мінімального страхового внеску, то такі особи звільняються від сплати за себе ЄСВ, а законодавчі підстави для самостійної сплати такими особами ЄСВ відсутні.
Водночас, враховуючи приписи ч. 1 ст. 4 Закону № 2464, якими встановлено підстави для виключення, за якими особи, зазначені у пп. 4 і 5 ч. 1 ст. 4 Закону № 2464, мають право самостійно визначити базу нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування ЄСВ, встановленої Законом № 2464, виключно за місяці звітного періоду, за які роботодавцем було сплачено страховий внесок за таких осіб у розмірі менше мінімального страхового внеску.
https://kyivobl.tax.gov.ua/media-ark/local-news/60...
З повагою, адвокат Айвазян.
Юрист, г. Полтава, 5 лет опыта
Общаться в чатеДоброго дня!
НА ЖАЛЬ, НЕ ПРАВИЛЬНО!
Якщо роботодавець сплатив за Вас ЄСВ у розмірі менше 1760 грн , то Ви зобов’язані сплатити за себе ЄСВ у повному розмірі — 1760 грн.
Законодавством не передбачена можливість доплати лише різниці між сплаченим роботодавцем внеском і мінімальним розміром.
Це подтверждено консультацією з категорії 107.01.07 ЗІР ДПС:
Якщо роботодавець нарахував ЄСВ та сплатив у звітному періоді у розмірі менше мінімального страхового внеску (наприклад, у випадках коли працівник працював неповний місяць у зв’язку з прийняттям/звільненням в середині місяця) або не нараховував та не сплачував (наприклад, у якщо працівник весь місць був у відпустці за свій рахунок), то ФОП зобов’язаний сам визначити базу нарахування за такі місяці у розмірі не менше мінімальної заробітної плати та відобразити у Додатку з ЄСВ до декларації.
Рекомендації
З повагою, юрист Дерій В.О.!