Задайте питання юристу

921 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

20 березня 2020, питання №14065 150₴

Нужно сопровождение юриста по иску на компанию Киевстар

Добрый день.
Компания Киевстар оставила меня без домашнего Интернета. При переподключении провайдера у Киевстара произошел как они говорят технический сбой и я остался без интернета. Они уже трое суток обещают решить данный вопрос. В коммуникации со мной обещали что вчера интернет появится. Потом что сегодня, но его до сих пор нет. Я хочу подать иск в суд на возмещение морального ущерба. Мне пришлось дважды ездить в офис, меня уверяли что Интернет заработает, но его до сих пор нет. Компания Киевстар не несет никакой ответственности за то что оставляет своих клиентов без Интернета и нагло лжет о сроках решения вопроса.

Відповіді юристів (8)

    Пуха Наталія ТендерОк
    20%

    Доброго дня

    Розумію що ви зарез перебуваєте у злому стресовому стані і допомогти може з позовом будь якій юрист але перед будь якими діями оцініть ситуацію у якій знаходитесь

    По перше подати позов не проблема але процес тривалий та затяжний позитивного рішення з дійсно класною компенсацією не буде можливо буде навіть рішення за яким ви отримаєте компенсацію меншу ніж потратитесь на юридичний супровід

    по друге інтернет не поверне та не пришвидшить його тех можливості, можливо зверніться до іншого провайдера.

    По трете зарез карантин що можна прирівняти до форс мажорних обставин що зменшує ваші шанси на успіх.

    Обдумайте ситуацію не робіть поспішних дій та оцініть ваші можливості та докази для пред'явлення позову та раціонально обдумайте ваші подальші дії

    Царьов Роман  Валерійович
    20%
    Царьов Роман Валерійович 5 років тому

    Адвокат, м. Харків, 22 роки досвіду

    Погоджусь із колегою, що моральна шкода може бути стягнута лише у випадку передбаченим договором або законом, також, якщо і буде то розмір її буде не дуже великим, а скоріше таким, що то не має сенсу. Напишіть скаргу до Захисту прав споживачів, та керівництву комапанії на недбале ставлення працівників до своїх обов'язків. На цьому все що можна порадити.

    • Артем Клієнт 5 років тому

      Питання для мене принципове. Оператор-продавець Київстара запропонувала підключити їх послугу Домашній інтернет. На попередньому провайдері все було без проблем. Я погодився бо були кращі умови. Після підключення з"явились проблеми (Інтернет зник), що тривають вже третю добу.Я не зможу оперативно підключити іншого провайдера тому що попереду 2 дні вихідні. В результаті я на 5 днів без інтернету.Я зараз працюю з дому і Інтернет для мене це засіб заробітку на життя. А компанія Київстар таким недбалим відношенням залишає мене можливості працювати. Так у мене є мобільний інтернет, але це зовсім не зручно.Я вчора двічі залишав скарги на лінію оператора, не отримав відповідь по жодній. Мене двічі дезінформували в чаті в фейсбуці щодо строків відновлення послуги. Це завдало мені величезної моральної шкоди.Зараз я просто хочу покарання для компанії в вигляді виграша в суді.

      Яка може бути ціна за подання позову до суду і супровід процесу?Також потрібна допомога в написанні скарги до Захисту прав споживачів.

      Дякую.

    Царьов Роман  Валерійович
    20%
    Царьов Роман Валерійович 5 років тому

    Адвокат, м. Харків, 22 роки досвіду

    Добро вечора Артем! Зараз все зрозумієте. Ціна скарги буде складати 500 грн. Ціна судової тяжби у суді першої інстанції буде складати 6000 грн., кожне судове засідання 500 грн. Моральна шкода буде не більше 2000 - 3000 грн. це в найліпшому випадку. Після ознаймлення із цінами на юридичні послуги все стає на свої місця, що "овчинка виділки не коштує" Що я можу повторно порадити:

    1. Письмово написати скаргу та надіслати її по пошті листом на керівництво Київстара. (Скаргу можна написати самому або за допомогою будь-якого юриста або адвоката);

    2. Письмово написати скаргу про захист прав споживачів (Скаргу можете написати самі або за допомогою юриста або адвоката).

    3. Йти до суду в крайньому випадку, бо не дуже рентабельно, займає дуже багато часу (судова тяганина, тяжба не менше пів року, а скоріше всього на рік).

    4. Тому скоріше і дешевше буде вирішити питання шляхом наполеглевості. Саме головне, якщо проявити терпіння, бо зараз можуть бути затримки по технічному обслуговуванню інтернет мереж, та більш ретельніше і частіше, телефонувати і писати про технічні проблеми, то скоріше можливо отримаєте якість інтернету від Київстара. телефонувати до тех. підтримки декілька разів на день, писати у тех. підтримку теж декілька разів на день, залишати свій номер телефону для зворотнього зв'язку. Є стара істина, яка працювала, працює та буде працювати: "Терпіння і труд все перетруть" далі ще одна дуже важлива істина "СТУЧИТЕ И ОТКРОЮТ!!!"

    І останнє, у самого, були такі проблеми, тому при першій нагоді змінив інтернет оператора, і все сталов на свої місця.

    Пуха Наталія ТендерОк
    13.3%

    Рекомендую залишити скаргу ще й на сайті та написати лист їхньому керівництву на сайті онлайн від них є результат знаю перевіряли.

    Просто зорієнтую вас на ціновий діапазон за ведення такої справ у периферійних містах це по ціні від 4000 до 15000 за юридичні послуги + додаткові витрати і позов може тривати не роками.

    В разі виграшу по останній судовій практиці у разі наявності доказів а моральну шкоду треба доводити це від 500 грн до 3000 грн і кращому разі послуги адвоката

    Тому відверто раджу вам використати доступні безкоштовні засоби і лише після оцінки завертись до судового провадження

    Успіху

    Гончаренко Константин
    13.3%
    Гончаренко Константин 5 років тому

    Юрист, м. Суми, 6 років досвіду

    Добрый день!

    По Вашему вопросу сообщаю следующее:

    В первую очередь Вам необходимо прочитать условия договора, а именно пунткты о возможности досрочного расторжения договора.

    Ст. 907 Гражданского кодекса Украины предусмотрено, что договор о предоставлении услуг может быть расторгнут, в том числе путем одностороннего отказа от договора, в порядке и на основаниях, установленных Гражданским Кодексом, другим законом или соглашением сторон.

    Обязательство может быть прекращено как по взаимному согласию сторон, так и по требованию одной стороны. В последнем случае речь идет об одностороннем расторжении договора, которое предполагает активные действия сторон. Расторжение договора также может происходить в форме одностороннего отказа, которая может наступить в результате нарушения условий договора по основаниям и в порядке, предусмотренных Гражданским Кодексом Украины, законом или договоренностью сторон. В последнем случае имеется в виду односторонний отказ от договора при необходимости, следствием которой является расторжение договора. Стороны могут воспользоваться предоставленным правом в любое время - как до начала выполнения, так и во время предоставления услуги. Кроме того, такое право на законных основаниях может принадлежать любой из сторон.

    Предоставление сторонам указанного права связано с особенностями услуги и может происходить в трех случаях: когда основания расторжения договора предусмотренные Гражданским Кодексом Украины; когда основания расторжения договора предусмотрены законом; по договоренности сторон. Право на одностороннее расторжение допускается только в случаях, прямо установленных в договоре или в законе.

    В соответствии со ст. 10 Закона Украины «О защите прав потребителей» потребитель вправе отказаться от договора о выполнении работ и оказании услуг, если исполнитель своевременно не приступил к исполнению договора или выполняет работу настолько медленно, что закончить ее в определенный срок становится невозможным.

    Если стороны в договоре предусмотрели право сторон на односторонний отказ от исполнения договора, то они должны согласовать порядок и последствия такого одностороннего отказа. В первую очередь эти вопросы связанные с возмещением понесенных сторонами расходов и убытков.

    Споры, возникающие между сторонами по поводу выполнения условий данного договора, решается в судебном порядке.

    В Вашем случае вероятность получения значительной компенсации от компании через суд довольно мала к сожалению.

    Я рекомендовал бы Вам письменно обратиться с жалобой на имя генерального директора компании с требованием провести дисциплинарные меры влияния к сотрудникам, которые нарушили Ваше право потребителя и требовать возобновления услуг в полном обьеме, жалобу направить заказным письмом с отметкой о вручении в которой указать , что бы по результатам рассмотрения Вас письменно уведомили о результате согласно ст.11 ЗУ Об обращении граждан в срок 15 -ти дней.

    С уважением,

    Константин Гончаренко

    Савченко Олександр
    6.7%
    Савченко Олександр 5 років тому

    Юрист, м. Чернігів, 10 років досвіду

    Доброго вечора.

    Рекомендую Вам звернутися зі скаргою до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації (далі - НКРЗІ).

    Повноваження НКРЗІ щодо захисту прав споживачів визначено у статтях 18, 21 Закону України "Про телекомунікації", статті 8 Закону України "Про поштовий зв`язок", статті 14 Закону України "Про радіочастотний ресурс України".

    З метою запобігання можливого поширення гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом, особистий прийом громадян та роботу громадської приймальні НКРЗІ тимчасово припинено.

    Водночас, відповідно до Закону України «Про звернення громадян» у Вас є можливість подати своє звернення шляхом:

    - направлення поштою за адресою: 01001, м. Київ, вул. Хрещатик, 22;

    - надсилання письмового звернення до НКРЗІ електронною поштою на визначену електронну адресу: e_zvernen@nkrzi.gov.ua;

    - подання усного звернення за допомогою засобів телефонного зв’язку за номером телефону 1545 (Урядова «гаряча лінія») або на "гарячу телефонну лінію" НКРЗІ: 044 202 00 81.

    ЗУ "Про звернення громадян" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/393/96-%D0%B2%D1%80):

    Стаття 5. Вимоги до звернення

    Письмове звернення надсилається поштою або передається громадянином до відповідного органу, установи особисто чи через уповноважену ним особу, повноваження якої оформлені відповідно до законодавства. Письмове звернення також може бути надіслане з використанням мережі Інтернет, засобів електронного зв’язку (електронне звернення).

    У зверненні має бути зазначено прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги. Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками) із зазначенням дати. В електронному зверненні також має бути зазначено електронну поштову адресу, на яку заявнику може бути надіслано відповідь, або відомості про інші засоби зв’язку з ним. Застосування електронного цифрового підпису при надсиланні електронного звернення не вимагається.

    Стаття 20. Термін розгляду звернень громадян

    Звернення розглядаються і вирішуються у термін не більше одного місяця від дня їх надходження, а ті, які не потребують додаткового вивчення, - невідкладно, але не пізніше п'ятнадцяти днів від дня їх отримання. Якщо в місячний термін вирішити порушені у зверненні питання неможливо, керівник відповідного органу, підприємства, установи, організації або його заступник встановлюють необхідний термін для його розгляду, про що повідомляється особі, яка подала звернення. При цьому загальний термін вирішення питань, порушених у зверненні, не може перевищувати сорока п'яти днів.

    Всього доброго.

    Киншов Дмитрий Сергеевич
    6.7%
    Киншов Дмитрий Сергеевич 5 років тому

    Адвокат, м. Харків, 7 років досвіду

    Добрий ранок.

    1. Потрібно дивитися договір, який укладався між Вами та провайдером. Яку відповідальність несе кієвстар через те, що через них немає інтернету.

    2. Відповідно до ст. 1167 ЦКУ - Моральна шкода, завдана фізичній або юридичній особі неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю, відшкодовується особою, яка її завдала, за наявності її вини, крім випадків, встановлених частиною другою цієї статті.

    Відповідно до ст. 23 ЦКУ - Моральна шкода полягає:

    1) у фізичному болю та стражданнях, яких фізична особа зазнала у зв'язку з каліцтвом або іншим ушкодженням здоров'я;

    2) у душевних стражданнях, яких фізична особа зазнала у зв'язку з протиправною поведінкою щодо неї самої, членів її сім'ї чи близьких родичів;

    3) у душевних стражданнях, яких фізична особа зазнала у зв'язку із знищенням чи пошкодженням її майна;

    4) у приниженні честі та гідності фізичної особи, а також ділової репутації фізичної або юридичної особи.

    Тобто, моральну шкоду, в данному випадку, буде не так легко доказати, оскільки, потрібно будуть докази того, що у Вас були страждання, приниження честі та гідності, тощо... Можливо, отримати певну довідку з мед установи, що у Вас були сильні хвилювання, через що Ви звернулися за мед допомогою...

    Навіть якщо й надати докази, то суд можу стягнути моральну шкоду 1000 грн....

    3. Вам можливо спробувати стягнути збитки з Кієвстар.

    Відповідно до ст. 22 ЦКУ - Збитками є:

    1) втрати, яких особа зазнала у зв'язку зі знищенням або пошкодженням речі, а також витрати, які особа зробила або мусить зробити для відновлення свого порушеного права (реальні збитки);

    2) доходи, які особа могла б реально одержати за звичайних обставин, якби її право не було порушене (упущена вигода).

    Наприклад, Ви не могли виконувати певну роботу, через що - не отримали дохід.

    Сподіваюсь відповідь Вам допомогла та була корисною.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України