Задайте вопрос юристу

915 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Трудовое право, 24 марта 2020, вопрос №14334

Карантин і вагітність

Доброго дня! Я працюю торговим представником. Зараз на 5 місяці вагітності. В зв‘язку з цим, хотіла отримати дозвіл від керівника працювати дистанційно, робити замовлення з клієнтами по телефону з дому, щоб не наражати себе і дитину на небезпеку. Керівник відмовив, сказав іти у відпустку або брати лікарняний. Зараз другий день на лікарняному, але роботу роблю з дому.... звящок з клієнтами, перевірка накладних, контроль доставок і, навіть, замовлення
Чи маю я право вимагати щоб мені дозволили працювати дистанційно га період карантину?
Дякую

Ответы юристов (1)

    Щур Романа Євгеніївна
    Щур Романа Євгеніївна 5 лет назад

    Юрист, г. Львов, 16 лет опыта

    Доброго дня, Євгеніє!

    Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)" передбачає, що на період встановлення карантину роботодавець МОЖЕ доручити працівникові виконувати протягом певного періоду роботу, визначену трудовим договором, вдома, а також надавати працівнику ЗА ЙОГО ЗГОДОЮ відпустку.

    Із зазначеного положення Закону випливає право, а не обов'язок роботодавця переводити вас на дистанційну роботу. А відпустку за власний рахунок можете брати лише ви за власним бажанням. Якщо роботодавець примушує - тоце порушення Ваших прав.

    Ви можете звернутись до свого роботодавця із заявою про переведення вас на час карантину на дистанційну роботу із дотриманням Вашого робочого графіку, а робочим місцем на час карантину вважати місце за вашим місце проживання за адерсою... Роботодавець на підставі заяви видасть наказ.

    Водночас зазначу, що в період "лікарняного" вам має виплачуватись допомога по тимчасовій непрацездатності, яка яке повністю або частково компенсує втрату заробітної плати (стаття 22 ЗУ Закону України "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування"). Тобто, допомога є компенсацією заробітку за час лікарняного і чинним законодавством не передбачено одночасної виплати заробітної плати та допомоги за один і той самий період. Тому працівник за відпряцьовані дні на "лікарняному" може отримати або заробітну плату, або допомогу.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України