Задайте вопрос юристу

316 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

+38 (093) 138-30-83

Задать вопрос на сайте

Наследство, 29 марта 2020, вопрос №14757

Смерть кормильца какие мне полагаются виплати

У меня умер муж ми обили официально розписание у нас в браке родилось трое дитей он работал в Киевводоканале официально и бил застрахован. Я не работаю в декрете. Проживаю в Киевской области. Что мне нужно оформить и где?

Ответы юристов (2)

    Крикун Сергій  Павлович
    Крикун Сергій Павлович 2 месяца назад

    Юрист, г. Днепр, 26 лет опыта

    Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

    Закон Украины "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1058-15):

    "Стаття 36. Умови призначення пенсії у зв'язку з втратою годувальника

    1. Пенсія у зв'язку з втратою годувальника призначається непрацездатним членам сім'ї померлого годувальника, які були на його утриманні, за наявності в годувальника на день смерті страхового стажу, який був би необхідний йому для призначення пенсії по III групі інвалідності,...

    2. Непрацездатними членами сім'ї вважаються:...

    2) діти (у тому числі діти, які народилися до спливу 10 місяців з дня смерті годувальника) померлого годувальника, які не досягли 18 років або старші цього віку, якщо вони стали особами з інвалідністю до досягнення 18 років....

    3) чоловік (дружина), а в разі їх відсутності - один з батьків або брат чи сестра, дідусь чи бабуся померлого годувальника незалежно від віку і працездатності, якщо він (вона) не працюють і зайняті доглядом за дитиною (дітьми) померлого годувальника до досягнення нею (ними) 8 років.

    3. До членів сім'ї, які вважаються такими, що були на утриманні померлого годувальника, відносяться особи, зазначені в частині другій цієї статті, якщо вони:

    1) були на повному утриманні померлого годувальника;

    2) одержували від померлого годувальника допомогу, що була для них постійним і основним джерелом засобів до існування.

    Члени сім'ї померлого годувальника, для яких його допомога була постійним і основним джерелом засобів до існування, але які й самі одержували пенсію, мають право, за бажанням, перейти на пенсію у зв'язку з втратою годувальника....

    Стаття 37. Розмір пенсії у зв'язку з втратою годувальника

    1. Пенсія у зв'язку з втратою годувальника призначається в розмірі: на одного непрацездатного члена сім'ї - 50 відсотків пенсії за віком померлого годувальника; на двох та більше непрацездатних членів сім'ї - 100 відсотків пенсії за віком померлого годувальника, що розподіляється між ними рівними частками....

    Стаття 38. Період, на який призначається пенсія у зв'язку з втратою годувальника. Зміна розміру пенсії

    1. Пенсія у зв'язку з втратою годувальника призначається на весь період, протягом якого член сім'ї померлого годувальника вважається непрацездатним згідно із частиною другою статті 36 цього Закону, ...

    Стаття 39. Призначення однієї пенсії у зв'язку з втратою годувальника на всіх членів сім'ї. Виділення частки пенсії

    1. На всіх членів сім'ї, які мають право на пенсію у зв'язку з втратою годувальника, призначається одна спільна пенсія....";

    "Стаття 32. Страховий стаж, необхідний для призначення пенсії по інвалідності

    1. Особи, яким установлено інвалідність, мають право на пенсію по інвалідності, залежно від групи інвалідності, за наявності такого страхового стажу на час настання інвалідності або на день звернення за пенсією:...

    для осіб з інвалідністю II та III груп:

    до досягнення особою 23 років включно - 1 рік;

    від 24 років до досягнення особою 26 років включно - 2 роки;

    від 27 років до досягнення особою 28 років включно - 3 роки;

    від 29 років до досягнення особою 31 року включно - 4 роки;

    від 32 років до досягнення особою 33 років включно - 5 років;

    від 34 років до досягнення особою 35 років включно - 6 років;

    від 36 років до досягнення особою 37 років включно - 7 років;

    від 38 років до досягнення особою 39 років включно - 8 років;

    від 40 років до досягнення особою 42 років включно - 9 років;

    від 43 років до досягнення особою 45 років включно - 10 років;

    від 46 років до досягнення особою 48 років включно - 11 років;

    від 49 років до досягнення особою 51 року включно - 12 років;

    від 52 років до досягнення особою 55 років включно - 13 років;

    від 56 років до досягнення особою 59 років включно - 14 років." - в этой части необходимый страховой стаж для назначения пенсии по утере кормильца указан применительно к возрасту Вашего мужа.

    Пенсия по утере кормильца подлежит назначению, включая Вас, но все равно она будет не больше 100% пенсии умершего кормильца. Обратитесь в Ваше управление Пенсионного фонда.

    0
    Крикун Сергій  Павлович
    Крикун Сергій Павлович 2 месяца назад

    Юрист, г. Днепр, 26 лет опыта

    Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

    Смотрите также Закон Украины "Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2342-15), а также разъяснение Минюст Украины "Соціальний захист дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/n0051323-11). В этой части обратитесь в местную Службу по делам детей.

    0

Похожие вопросы