Задайте вопрос юристу

833 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Банковское право, 29 марта 2020, вопрос №14812

Расторжение кредитного договора

Здравствуйте. Можно ли расторгнуть (признать не действительным) кредитный договор, по пункту форс мажорного обстоятельства, или непреодолимого бедствия. "карантин"?
Заявление нужно писать в банк? Или сразу через суд? 

Ответы юристов (2)

    Жирний Олексій Сергійович

    дана обставини не є підставою для розірвання кредитного договору а лише підставою для не нарахування штрафних санкцій за невиконання Вами своїх зобовязань щодо погашення кредиту. Однак, погашати тіло кредиту + відсотки за користування кредитними коштами Ви зобовязані.

    Десятник  Володимир  Олексійович

    Можливо, при відсутності заборгованості. Якщо є борг, Ви, згідно ст. 617 ЦК України, маєте довести його виникнення внаслідок непереборної сили (карантину). Якщо не докажете, вважаєтесь винуватим, оскільки в цивільному праві застосовується принцип вини (див. нижче ст. 614 ЦК), на відміну від кримінального права, де, як загальновідомо, - припущення невинуватості.

    Стаття 617. Підстави звільнення від відповідальності за порушення зобов'язання

    1. Особа, яка порушила зобов'язання, звільняється від відповідальності за порушення зобов'язання, якщо вона доведе, що це порушення сталося внаслідок випадку або непереборної сили.

    Не вважається випадком, зокрема, недодержання своїх обов'язків контрагентом боржника, відсутність на ринку товарів, потрібних для виконання зобов'язання, відсутність у боржника необхідних коштів.

    Стаття 614. Вина як підстава відповідальності за порушення зобов'язання

    1. Особа, яка порушила зобов'язання, несе відповідальність за наявності її вини (умислу або необережності), якщо інше не встановлено договором або законом.

    Особа є невинуватою, якщо вона доведе, що вжила всіх залежних від неї заходів щодо належного виконання зобов'язання.

    2. Відсутність своєї вини доводить особа, яка порушила зобов'язання.

    3. Правочин, яким скасовується чи обмежується відповідальність за умисне порушення зобов'язання, є нікчемним.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України