Задайте питання юристу

836 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Трудове право, 25 червня 2019, питання №1519

Нужно ли выплачивать сотруднику зп при его привании в армию?

Добрый день,
Сотрудник проработав официально около года в компании был призван на военную службу. При таком случае сохраняется рабочее место и зп за сотрудником, должна ли компания выплачивать при этом зп? или кие-либо выплаты?

Відповіді юристів (2)

    Хандрыга Татьяна Вадимовна
    Хандрыга Татьяна Вадимовна 4 роки тому

    Юрист, м. Дніпро, 7 років досвіду

    Згідно із ст. 119 Кодексу законів про працю: "На час виконання державних або громадських обов'язків, якщо за чинним законодавством України ці обов'язки можуть здійснюватись у робочий час, працівникам гарантується збереження місця роботи (посади) і середнього заробітку незалежно від підпорядкування та форми власності та незалежно від форми навчання." Також, дана норма закріплена у ч.2 ст. 39 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу". Статтею 24 Закону України «Про оплату праці» визначено, що заробітна плата виплачується працівникам регулярно в робочі дні у строки, встановлені колективнимдоговоромабонормативнимактом роботодавця, погодженим з виборним органом первинної профспілкової організації чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом (а в разі відсутності таких органів -представниками, обраними і уповноваженими трудовим колективом), але не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує шістнадцяти календарних днів, та не пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата. Розрахунок середньої заробітної плати для оплати часу працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, здійснюється відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 08.02.1995 №100 «Про затвердження порядку обчислення середньої заробітної плати».

    Так, ви повинні платити середню заробітну плату.

    • Наталия Клієнт 4 роки тому

      Подскажите, если компания не будет выплачивать эту сумму? есть ли штрафы в таком случае для компании? можно ли обойти эту выплату?


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України